Пандемія COVID-19 вплинула на середню тривалість життя людей у світі. Зокрема, у низці країн вона знизилася до показників Другої світової війни.
Про це йдеться у дослідженні Оксфордського університету, яке опублікували 27 вересня, передає Фіртка.
Дослідницька група зібрала дані про смертність з 29 країн, що охоплює більшість країн Європи, США та Чилі – країн, які опублікували офіційну статистику смертей за 2020 рік.
Як з'ясували, у 2020 році середня тривалість життя у 27 країнах скоротилася більш ніж на пів року у порівнянні з 2019 роком. Найбільше це торкнулось чоловіків у США.
читайте також: Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
За словами співавтора дослідження, доктора Хосе Мануеля Абурто, «для таких західноєвропейських країн, як Іспанія, Англія та Уельс, Італія, Бельгія, останній раз такі великі річні падіння середньої тривалості життя спостерігалися під час Другої світової війни».
Як зауважив співавтор дослідження, доктор Ріді Каш’япа, настільки значне зниження тривалості життя, що спостерігається у США, частково можна пояснити помітним зростанням смертності серед осіб працездатного віку, що спостерігалося у 2020 році.
«Хоча ми знаємо, що існує кілька проблем, пов'язаних з підрахунком смертей від COVID-19, таких як: помилкове тестування або неправильна класифікація. Проте, наші результати підкреслюють той факт, що коронавірус став руйнівним шоком для багатьох країн», – пояснив доктор.
Нагадаємо, на Прикарпатті за добу 131 підтверджений випадок, чотири – летальні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19
Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження
Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти