Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Україна може перейти у жовту зону карантину вже з 13 вересня.

Водночас міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ працює над новими правилами карантину з привілеями для вакцинованих від COVID-19. Деталі поки не називали, але у МОЗ зауважили, що спиратимуться на досвід західних країн.

"Передбачаємо, що більшість обмежень жовтого та червоного рівня епідбезпеки не застосовуватимуться, якщо будуть вакциновані колективи або відвідувачі цих закладів", – сказав міністр.

Фіртка інформує, що наразі відомо про привілеї вакцинованих українців у разі посилення карантинних обмежень.

Робота шкіл

Деякі зі шкіл можуть переходити на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону. В іншому випадку школи будуть все ж таки змушені перейти на дистанційне чи змішане навчання.

Водночас, як стало відомо, в Івано-Франківській територіальній громаді станом на 8 вересня лише у п'ятьох школах провакцинували понад 80% працівників.

«Звичайно, що кількість щеплених освітян буде кожного разу зростати. Вакцинація продовжується. Маємо вже 37 шкіл, де провакцинували понад 30-50% працівників. Так, вакцинація – справа добровільна, але всі учасники освітнього процесу мають розуміти, що імунізація від коронавірусу – єдиний спосіб працювати офлайн. 

Ми ефективно співпрацюємо з медиками: вакцини є. Потрібно тільки, аби люди погоджувались вакцинуватись. Наголошую, що найголовніше у цьому випадку – людське здоров‘я», – пояснила у коментарі Фіртці Ірина Джус, спеціалістка з питань безпеки життєдіяльності Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Робота інших закладів

У цьому випадку ситуація аналогічна. Працюватимуть ті заклади, у яких колективи будуть вакциновані на 80%. Крім того, такі заклади дозволять відвідувати вакцинованим клієнтам. У випадку «жовтої» зони буде достатньо однієї дози вакцини, у випадку «червоної» потрібна буде вакцинація двома дозами.

Крім того, головний санлікар Ігор Кузін в ефірі телеканалу 1+1 заявив, що МОЗ переглядає карантинні вимоги.

"Ми зараз переглядаємо карантинні вимоги та карантинні норми. Вони обов'язково будуть. Ми хочемо, щоб до бізнесу і людей застосовувалися менш жорсткі норми, що стосуються карантину. Наприклад, бізнес зможе працювати або не буде регулюватися кількість людей на один квадратний метр, якщо мова йтиме про функціонування спортзалів», - пояснив Кузін.

Наразі МОЗ розробляє такі норми й найближчим часом планує оприлюднити їх. 

Нагадаємо, за добу на Прикарпатті щепили 3 402 особи.


Процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого. Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Додамо, що черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:


Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3185
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

897
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

698
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10523 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2804 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2067

Як московити крали історію наших предків.

491

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

270

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

812

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

839
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

244
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

345
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

565
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

264
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

249
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

507
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

578
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5859
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

169
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

305
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

465
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

545