Немовлята вакцинованих вагітних жінок народжуються з антитілами до COVID — дослідження

Вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.

Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на результати наукової роботи вчених зі США, що були опубліковані в «Американському журналі акушерства та гінекології», передає Фіртка.

Зокрема, під час дослідження виміряли рівень антитіл у пуповинній крові, щоб дізнатися, чи з’являється у плоду імунітет до коронавірусу, якщо мати вакцинується під час вагітності.

Усі 36 малюків, яких протестували, мали антитіла до Covid-19 після того, як їх матері отримали дозу іРНК вакцини. На відміну від традиційних, вакцини на основі інформаційної РНК вчать клітини виробляти білок, який запускає імунну реакцію у випадку зараження.

«Ми цього не очікували. Ми думали побачити більше варіативності», — сказала Ешлі Роман, акушер-гінеколог системи охорони здоров’я Нью-Йоркського університету в Лангоні та співавторка дослідження.

Нові дані можуть заохотити більше людей вакцинуватися під час вагітності. Згідно з інформацією Центрів контролю та профілактики захворювань від 11 вересня, у США тільки 30% вагітних жінок 18−49 років вакциновані.

  читайте також: Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Зауважимо, що з огляду на невеликий розмір вибірки дослідження, команда вивчає результати більшої групи, а також те, як довго триває імунізація немовлят після народження.

«Ми опублікували ці дані відносно рано, тому що ця знахідка має значення для охорони здоров’я. Зараз ми рекомендуємо усім вагітним жінкам вакцинуватися для користі малюка», — додала Ешлі Роман.

Pfizer та BioNTech відклали власні дослідження про те, як їхні вакцини впливають на вагітних жінок, адже в компанії занепокоєні, що жінки під час дослідження можуть отримати плацебо.

Водночас професорка акушерства та гінекології Вашингтонського університету, яка не брала участі у дослідженні, Лінда Еккерт зауважила, що результати показують «дуже обнадійливі рівні антитіл у пуповинній крові».

«Це ще одна причина, чому вагітним жінкам треба вакцинуватися. Ми спостерігаємо все більше захворювань у молодших немовлят, а щепитись — це вибір, яким вагітні можуть захистити своїх немовлят».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19

Знижки на таксі та безкоштовний доступ до фільмів: як прикарпатців мотивуватимуть вакцинуватися від COVID-19

Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти


Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3190
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

898
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

699
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10530 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2805 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2068

Як московити крали історію наших предків.

492

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

271

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

813

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

840
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

245
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

346
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

566
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

266
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

251
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

509
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

579
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5860
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

170
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

306
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

466
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

546