Ефективність вакцини Pfizer/BioNTech знижується з 88% до 47% через шість місяців після другої дози.
Про це свідчить дослідження, яке провели в США. Його результати оприлюднили в медичному журналі Lancet 4 жовтня, передає Фіртка.
Зокрема, дослідники вивчили електронні медичні записи приблизно 3,4 мільйона осіб в період з грудня 2020 року до серпня 2021 року.
Відповідно до отриманих даних, вакцина дуже ефективна для запобігання госпіталізації у перші пів року – її ефективність складає близько 90% протягом зазначеного періоду. Крім того, вакцина ефективна навіть проти високо інфекційного штаму «Delta».
«Наш аналіз чітко показує, що вакцина Pfizer/BioNTech ефективна проти всіх штамів COVID-19, що викликають занепокоєння, включаючи Delta-штам», – заявив старший віцепрезидент та головний медичний директор Pfizer, Луїс Джодар.
Як пояснюють дослідники, зниження ефективності вакцини пов’язане з ослабленням імунітету з часом.
читайте також: Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
«Ефективність вакцини проти варіанту «Delta» становила 93% після першого місяця, знизившись до 53% через чотири місяці. Проти інших варіантів коронавірусу ефективність знизилася до 67% з 97%», – йдеться у повідомленні.
Зауважимо, що результати дослідження свідчать про те, що зниження ефективності вакцини не пов'язане з більш заразними штамами коронавірусу.
Нагадаємо, штам COVID-19 «Delta» є небезпечнішим та агресивнішим за своїми наслідками для вагітних невакцинованих жінок.
Крім того, згідно з дослідженням вчених зі США, вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти
Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19
Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження