«Організм сам диктує нам умови»: медики пояснюють, як лікувати COVID-19 вдома, щоб уникнути ускладнень

Коронавірусна хвороба стала агресивнішою та швидше призводить до госпіталізації, аніж ще на початку пандемії. Як правило, доводиться надавати медичну допомогу цілим сім'ям, а не поодиноким випадкам.

Про це у «Суботньому інтерв’ю» з Інною Кузнецовою розповіла Аріана Мохаммад, лікар-кардіолог, передає Фіртка.

За її словами, якщо людина хворіє на коронавірусну хворобу вдома і впродовж 5-7 днів у неї температура, слід здати низку аналізів.

«Відштовхуватись треба від цифр температури. Якщо 39 і вище, але вона добре збивається і немає задишки, то варто здати загальний аналіз крові з формулою, с-реактивний пептид, феритин, інтерлейкін 6, прокальцитонін та д-димер.

Результати цих аналізів повинен переглянути лікар і лише тоді з ним вирішувати про подальше лікування», - наголосила Аріана Мохаммад.

Медик зазначила, що комп’ютерна томографія (КТ) та її нераціональне використання – проблема нашого сьогодення. Такий метод дослідження повинен призначати тільки лікар і в жодному разі не на бажання пацієнта.

«Був період, коли всі бігли на КТ для того, щоб візуалізувати свої 3% пневмонії. Всі забули, що КТ – це метод дослідження, який є не настільки безпечним.

Три хвилини, коли ви знаходитесь в томографі дорівнює сорока проведеним рентгенам. Уявляєте, яке величезне радіаційне навантаження ви отримуєте під час, так би мовити, дуже швидкої, класної та деталізуючої процедури?», - пояснює Мохаммад.

Спеціалістка каже, що при лікуванні коронавірусної хвороби вдома, аби уникнути ускладнень, найперше варто дотримуватись водного балансу.

«Організм сам диктує нам умови. Якщо стан погіршується – пацієнти починають задихатися навіть в стані спокою, тому всі б’ють в набат і викликають швидку допомогу», - розповідає медик.

Після того, коли пацієнт перехворів COVID-19, температура тіла може триматися 37-37,3 ще до трьох місяців.

Тим часом, лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ).

«Завдання тут не лікувати температуру, а спостерігати, чи це наслідки постковідного синдрому, коли імунна відповідь ще знаходиться на такому достатньо агресивному рівні. Але не треба забувати й про інші захворювання, про приєднання бактеріальної інфекції…

В такій ситуації треба здати загальний аналіз крові. Якщо все добре – температуру збивати не потрібно, а просто приймати вітаміни та пити достатню кількість рідини», - закликає Аріана Мохаммад.

Після «перенесеного» ковіду, як зазначила лікар-кардіолог, найчастіше загострюються такі хвороби, як цукровий діабет та серцево-судинні захворювання.

Тим часом, до прикладу, діагноз розсіяний склероз не є протипоказанням до вакцинації, натомість слід уникнути цієї маніпуляції, якщо є алергія або розвиток шоку на компоненти вакцини.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську в центрах масової вакцинації та пунктах щеплення вже є вакцина Moderna.

«Будь-яке аутоімунне захворювання, або демієлінізуюче, яким являється й розсіяний склероз, не може бути протипоказом. Навпаки, у нас були пацієнти, яких госпіталізували з розсіяним склерозом і вихід був печальним», - додає лікарка.

Натомість пацієнти з онкологією, якщо проходять хіміо- чи радіотерапію, або пройшло небагато часу (менше ніж три місяці) після якогось хірургічного втручання, то вакцинація жодним чином не показана.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19

Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження

Наслідки від COVID-19: понад 20% хворих мають проблеми з пам'яттю після одужання

Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно

Добровільно чи все ж обов’язково: відомо, чи відсторонятимуть від роботи працівників, які отримали лише одну дозу вакцини проти COVID-19

Лікар попередив, що загрожує після важкої форми COVID-19


15.11.2021 Тіна Любчик 3846
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

346
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13898 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1590
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

879
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6162
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1731

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

647

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1474

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1282

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1173
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

528
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

667
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1586
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

609
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

894
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5931
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13702
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

261
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

558
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

492
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

802 2