Добровільно чи все ж обов’язково: відомо, чи відсторонятимуть від роботи працівників, які отримали лише одну дозу вакцини проти COVID-19

З 8 листопада набуває чинності відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій виробництв та організацій, працівники яких підлягатимуть обов’язковим профілактичним щепленням.

Про це повідомив Ігор Кузін, головний державний санітарний лікар України, під час брифінгу, передає Фіртка.

Відповідно до цього наказу обов’язковим щепленням підлягатимуть такі особи:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів
  • працівники місцевих державних адміністрацій і відповідно їхніх структурних підрозділів
  • працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, дошкільної, позашкільної освіти, а також наукових основ, незалежно від форми їхньої власності.

«Хочу зазначити, що вказані професії потрапили у цей список в першу чергу для забезпечення безперебійної та безпечної роботи цих органів виконавчої влади на національному та місцевих рівнях та закладів освіти.

Окрім того, працівники саме цих установ і вказаних підприємств мають високий ризик захворіти на COVID-19, бо мають багато соціальних контактів під час роботи», - переконаний Кузін.

За його словами, працівники вище згаданих організацій, за умови, якщо до 8 листопада не матимуть щеплення проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки не вакцинуються.

Однак, каже Кузін, вакцинація проти коронавірусної хвороби є цілком добровільною.

Нагадаємо, народним депутатам, які не хочуть вакцинуватися, робитимуть безплатно ПЛР-тести.

До слова, Кузін також зазначив, що не відсторонятимуть від роботи тих осіб, які мають протипоказання до вакцинації та надали відповідний медичний висновок, що видав заклад охорони здоров’я.

«Тут є важливий момент, тому що зараз ця форма довідки – це форма довідки 028. Вона перебуває на затвердженні в центральних органах виконавчої влади. І в довідці не вказуватимуть сам діагноз, тому керівник певної установи може на законних підставах вимагати пред’явлення такої форми медичного висновку», - каже головний державний санітарний лікар.

За його словами, тих працівників, які мають одну дозу вакцини, від роботи також не відсторонятимуть, адже в таких ситуаціях, як зазначив медик, вже не йдеться про ухилення чи відмову від щеплення.

«Непроходження обов’язкового профілактичного щеплення – це не підстава для звільнення. Тобто роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився або ухиляється від проходження обов’язкового профілактичного щеплення.

Якщо такі ситуації стаються – то велике прохання працівників, чиї права порушили звертатися до Державної служби з питань праці і ми будемо вживати всіх можливих заходів для того, щоб зафіксувати ці обставини і притягнути винних осіб до відповідальності», - зазначив Ігор Дегнера, в.о. Голови Державної служби України з питань праці.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомо, що лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ)

CoronaVac: що за вакцина, наскільки ефективна та як працює

Відомо, як впливає вакцинація проти грипу на серцево-судинні захворювання

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19


05.11.2021 Тіна Любчик 4001
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

833
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

914
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1496
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2478 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1279
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3223

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1032

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1162

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1595

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2189
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

500
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26569 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

891
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

7768
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3147
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1396
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

1058
02.04.2025

Оксана Білозір — не просто співачка. Вона є одним з символів української пісенної культури та берегинею української пісні, а її творчість — невід'ємною сторінкою в історії української музики.

3637
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

476
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

550
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4454
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1190