За статистикою серцево-судинні захворювання в Україні є найбільшою проблемою, особливо, для осіб похилого віку. Ці захворювання є головною причиною всіх смертей в країні (67%). За цим показником наша країна лишається одним із європейських лідерів.
"Власне, грип грає роль каталізатора чи тригера, що пришвидшує та ускладнює перебіг хвороби. І може привести до смерті людини, яка має те чи інше серцево-судинне захворювання.
Ускладнення після грипу можуть з’являтися дуже неочікувано — ризик серцевого нападу після грипу зростає у 10 разів, у 100 разів зростає ризик появи пневмонії", - говорить Юрій Степановський, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО ім. П. Л. Шупика в інтерв'ю НВ.
Також лікар наголосив, що ситуація з грипом така, що йому можна запобігти, тому що це — вірусне захворювання.
Лікування грипу існує, проте воно не є таким ефективним, як запобігання самому захворюванню. І коли вже у вересні українці мали змогу починати щеплюватися від грипу, це потрібно було зробити якомога швидше, оскільки спалах прийдеться десь на листопад, можливо, грудень місяць. Це залежить від деяких факторів, проте, це нас чекає.
Юрій Степановський пояснив, чи варто вакцинуватися від грипу і чому:
"Так, вакцинуватися потрібно. Як відомо, вірус грипу щороку мутує. Є ситуація, коли він змінюється поступово. І є ситуація, коли він змінюється драматично, і стається епідемія.
Саме тому й потрібно вакцинуватися щороку. Під вірус, який мутує, виробники виготовляють вакцини. Це річ передбачувана. Можна передбачити, який саме штам циркулюватиме в тій чи іншій півкулі. І через те щороку на вересень місяць ми маємо вакцину проти грипу."
Також медик розповів, на скільки вакцини допомагають запобігти ускладненням від цього вірусу.
"Якщо людина провакцинована, це не є гарантією того, що вона взагалі не захворіє.
Але коли мова йде про смерть від цього захворювання, або ж важкі випадки, які потребують госпіталізації, то вакцина дозволяє на 60% зменшити ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень; на 80% знизити ймовірність смертельних випадків після грипу та на 50% зменшити кількість госпіталізацій.
Але навіть якщо людина захворіє, це може бути легкий перебіг захворювання. Це не страшно", - розповідає лікар.
І наголосив, що вакцинація проти грипу допомагає знизити ризик серцевого нападу на 15% - 45%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: