Надійний тил: Івано-Франківська громада у п'ятірці лідерів у закупівлі квадрокоптерів з місцевих бюджетів

В Івано-Франківській громаді продовжують допомагати військовослужбовцям. Зокрема, громада спрямувала дев'ять мільйонів гривень із місцевого бюджету на закупівлю квадрокоптерів.

Про це йдеться у Telegram-каналі, в якому радник Голови Рахункової палати Віктор Мазярчук інформує про особливості бюджетного процесу в Україні, передає Фіртка.

Днями міський голова Руслан Марцінків зазначив, що місто обмежить певні видатки на благоустрій та інші доплати, щоб сконцентрувати більше уваги на допомогу військовим. Позиція місцевої влади ― все для Збройних сил України та допомога армії будь-якими шляхами.

Зокрема, Івано-Франківськ потрапив до п'ятірки лідерів міст, які спрямували найбільше коштів на закупівлю квадрокоптерів. 

П'ятірка лідерів наступна:

  1. — місто Дніпро — 68 млн грн.
  2. — місто Луцьк — 14 млн грн.
  3. — місто Лисичанськ (Луганська область) — 13 млн грн.
  4. — місто Івано-Франківськ — 9 млн грн.
  5. — селище Опішня (Полтавська область) — 9 млн грн. Зазначимо, що населення Опішнянської територіальної громади складає 8 130 осіб, тому селище є прикладом правильних видатків, коли ресурс обмежений.

Загалом з початку повномасштабної війни в Івано-Франківській громаді виділили 67 мільйонів гривень матеріальної допомоги для військових.

Зокрема:

  • Сім'ям загиблих та зниклих безвісти виділили 26,7 мільйона гривень (по 100 тисяч);
  • Одноразова грошова допомога пораненим — 18,6 мільйона (по 10 та 20 тисяч);
  • Щомісячні виплати сім'ям загиблих та зниклих безвісти в розмірі прожиткового мінімуму (2 684 грн) — 9,4 мільйона;
  • Допомога учасникам бойових дій, які не отримали статус УБД, беруть участь у захисті країни та не користуються пільгами ЖКП — 3,7 мільйона (по 3 тисячі);
  • Відшкодовано на поховання Героїв — 5,4 мільйона;
  • Одноразова допомога на встановлення пам'ятників — 1,1 мільйона;
  • Одноразова допомога з нагоди народження дітей до 18 років, чиї батьки призвані на війну і чиї батьки загинули — 0,9 мільйона;
  • Одноразова допомога з нагоди народження дитини у військовослужбовця — 0,7 мільйона;
  • Допомога громадським організація, які підтримують сім'ї та родини загиблих — 0,5 мільйона.

Нагадаємо, з 24 липня у громаді запрацювала нова програма матеріальної допомоги для івано-франківських бійців та бійчинь. Так, по 20 тисяч гривень з бюджету міста виплачуватимуть військовослужбовцям з Івано-Франківської громади на придбання спорядження.

"Місто докладає максимум зусиль, щоб допомагати нашим військовим. Але цього дійсно замало.

Я розумію критику та розумію, що ми повинні обмежити певні видатки на благоустрій та інші доплати для того, щоб сконцентрувати більше уваги на допомогу військовим. До всіх інших програм допомоги військовослужбовцям — а їх є багато — ще одну.

Військовослужбовці з Івано-Франківської громади зможуть отримати виплати у розмірі 20 тисяч гривень на спорядження, закупівлю найнеобхіднішого.

Вважаю, що це добре, бо якщо відділення має від 9 до 12 осіб — то це на відділення 200 тисяч гривень – це хороший квадрокоптер, який буде рятувати. Якщо це взвод — то це три квадрокоптери, чи два з тепловізором. Тому така допомога вже з наступного тижня буде доступна для наших військовослужбовців.

Буде певний механізм. Потрібно буде подати довідку з військової частини", — сказав міський голова Руслан Марцінків.

Зі слів посадовця, на нові виплати військовим з міського бюджету спрямують орієнтовно 200 мільйонів гривень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації: прикарпатцям пояснили, що змінилося

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


24.07.2023 1115
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

610
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

828
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

572
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5500
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1469
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1348

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

407

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1229

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1067

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

979
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

299
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10671
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

376
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

642
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5692
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1462
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

357
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

258
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

606 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1047
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

908