На Прикарпатті підприємці скаржилися на АТБ (ФОТО)

Цього тижня в Калуші відбулася нарада за участі представників Головного управління Державної податкової служби України в Івано-Франківській області, управління економічного розвитку міста міської ради, фінансового управління міської ради та суб’єктів господарювання громади щодо сплати акцизного податку від роздрібної торгівлі підакцизними товарами.
Про це інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

На нараду запросили підприємців — власників крамниць, у яких було не видавали фіскальні чеки при продажу підакцизних товарів — алкоголю і тютюну. Відгукнулися близько двох десятків.

Як зазначив начальник управління економічного розвитку міста Юрій Соколовський, у міському бюджеті на цей рік було прораховано надходження акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами — на основі надходжень попереднього року і з урахування прогнозованого зростання цін на алкогольні та тютюнові вироби.

Нагадаємо: акцизний податок становить 5% від роздрібної ціни. Однак за підсумками першого півріччя виявилося, що міський бюджет не отримує очікуваного доходу, а по ряду підприємців є зменшення оплати. Відтак розпорядженням міського голови було утворено постійну комісію з моніторингу за здійсненням роздрібної торгівлі підакцизними товарами.

Її основними завданнями є аналіз стану надходжень коштів до бюджету Калуської міської територіальної громади від сплати акцизного податку, проведення роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання, моніторинг за здійсненням роздрібної торгівлі підакцизними товарами на території Калуської громади шляхом проведення рейдів-оглядів на об’єктах тощо. Зокрема, за словами Юрія Соколовського, проводяться контрольні закупівлі підакцизних товарів з метою перевірки видачі фіскальних чеків.

Як ішлося на нараді, річний план надходжень від акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними і тютюновими виробами становить 21 млн 46 тис. гривень. За вісім місяців оку до бюджету надійшло 11 млн 206 тис. гривень при плані на цей період близько 14 млн гривень. Недовиконання становить майже 2,8 млн гривень. Цього року акцизу бюджет отримує менше, ніж попереднього: за вісім місяців 2020 року надійшло понад 12,5 млн гривень. Це при тому, що алкоголь і цигарки подорожчали.

На нараді підприємці озвучували свої версії зменшення сплати акцизу:

  • малий бізнес не витримує конкуренції з великими мережами магазинів, зокрема, АТБ;
  • люди менше відвідували магазини через карантинні обмеження (проте минулого року періоди жорстких карантинних обмежень були навіть тривалішими);
  • цього року люди більше заощаджують і менше купують;
  • минулого року вдома були заробітчани, а цього року вони за кордоном, відповідно, і попит на підакцизні товари впав тощо.

Усі ці аргументи могли б пояснити зменшення обсягу продажу алкоголю і тютюну та як наслідок надходження від акцизу на них до міського бюджету, якби в усіх калуських крамницях покупцям видавали фіскальні чеки.

Проте, як показали контрольні закупівлі, які провели впродовж серпня, більшість такі чеки не видають. За словами Юрія Соколовського, підакцизні товари купували у 86-ти торгових точках і лише в 28-ми покупцеві видали фіскальний чек. Це менше третини. Більше того, з’ясувалося, що деякі суб’єкти господарювання платять за ліцензію більше, ніж отримують доходу. Виходить, вони продають підакцизні товари собі на збиток. Юрій Соколовський наголосив: акциз оплачує покупець, податок закладено в ціну товару. А його несплата підприємцями — серйозне порушення. Метою наради є пошук взаєморозуміння з підприємцями. Посадовець запевнив: міська влада сприяє і сприятиме бізнесу, не хоче перевірок і штрафів, проте розраховує на те, що й підприємці не ухилятимуться від сплати акцизного податку.

Основний аргумент підприємців щодо результатів контрольних закупівель — можлива халатність продавців. Адже зараз знайти людину на таку роботу непросто, а підготовлену — й поготів. Також підприємці обурювалися тим, що міська влада звертається до податкової та ініціює перевірки. Такого, за їхніми словами, в інших містах не роблять.

Як повідомив на нараді представник податкової, в 2021 році в Калуші перевірили 32 магазини, з яких 14 — за зверненнями міської влади. За підсумками перевірок на суб’єктів господарювання наклали 972,4 тис. гривень штрафу. Причому порушення виявляли в усіх без винятку перевірених торгових точках. Відтак середній штраф на підприємця — понад 30 тис. гривень. Найбільш поширені порушення — невидача фіскальних чеків, порушення ведення податкового обліку (продаж не облікованого товару), відсутність ліцензій, відсутність касового апарату (виявляли і по два касові апарати), продаж алкоголю за цінами, які є нижчими за мінімальні.

Штрафи надходять до державного бюджету.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:


04.09.2021 17518
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1009
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14240 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1643
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6261

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

687

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1514

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1320

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

563
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

701
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1623
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

641
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5973
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13887
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

306
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

600
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

534
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

848 2