Вже вдруге «АТБ» виступив генеральним партнером фестивалю «Татарівская ватра»

Найбільша соціальна торговельна мережа України «АТБ» продовжує завойовувати симпатії та зав'язувати міцну дружбу з мешканцями Західної України.

Активна соціальна підтримка місцевих громад, популяризація унікальних історичних, культурно-етнографічних традицій, багатомільйонні податкові внески в місцеві бюджети відкрили для «АТБ» безпрецедентні можливості розвитку торговельної мережі в невеликих населених пунктах. Сьомого серпня у селі Татарів відбулося грандіозне народне гуляння – фольклорно-етнографічний фестиваль «Татарівська ватра». Вже вдруге генеральним партнером цього колоритного свята стала компанія «АТБ». Чим здивували на цей раз численних гостей фестивалю організатори та спонсори, наскільки міцні ділові та дружні відносини вдалося вибудувати за 2 роки між територіальною громадою та торговельною мережею, в інтерв'ю нашому виданню розповів голова Ворохтянської ТГ Олег Дзем'юк.

Священною ватрою по злих духах

Особливої урочистості фестивалю «Татарівська ватра» цього року додало святкування 370-річчя села. Можете стисло розповісти, чим приємно здивували місцевих жителів і гостей?

Спочатку хотів би коротенько розповісти про свято. «Татарівська ватра» – це регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль, де виступають безліч народних аматорських художніх колективів. Вони демонструють увесь колорит давніх традицій і звичаїв як Гуцульщини, так і Прикарпаття. Люди мають чудову нагоду побачити різноманітні народні костюми, почути місцеві народні пісні, відчути ритми запальних гуцульських танців. Ну й, звісно ж, родзинкою нашого фестивалю стало запалювання величенної ватри – священного вогню. Цій традиції власне й присвячене свято. Крім того, гості скуштували смачні страви гуцульської кухні, взяли участь у різноманітних майстер-класах, випробували свої таланти в гончарстві, в'язанні, плетенні та багатьох інших народних ремеслах. Кожен, хто відвідав фестиваль, зміг знайти заняття та розвагу до душі. Усі змогли одержати чудовий настрій і зарядитися позитивною енергетикою від перебування в Татарові.

Татарів – село з давньою історією. Йому 370 років! Можете докладніше розповісти про традицію священної ватри? Які сенси закладені у ній?

У Татарові з давніх-давен 6 травня люди святкують день Святого Юрія, тому напередодні, 5 травня, ввечері у кожному дворі розпалюють ватри (багаття). За прадавніми повір'ями вони відганяють злих духів, очищують вогнем душі людей від усякої скверни, хвороб, темних помислів. Ця язичницька традиція отримала продовження у часи християнства. Є в нас у Татарові урочище Вентерівка, куди у святковий вечір сходилося багато людей. Хлопці розкладали величезне багаття, навколо якого починалися барвисті та веселі народні гуляння. П'ять років тому ми вирішили  заснувати фестиваль. Раніше він називався «Юріївська ватра» і проводився 5 травня. Однак згодом було вирішено перенести фестиваль на період, коли наш регіон відвідує більша кількість туристів. Назву змінили на «Татарівська ватра». Ідея всім дуже сподобалася. І от ми провели вже п'ятий фестиваль!

Це без перебільшення грандіозне свято щорічно відвідує кілька тисяч гостей. У Татарів з'їжджаються з усієї області, з різних куточків України, із закордонних країн. Цьогоріч ми святкували з особливим розмахом. Було запрошено близько 20 народних фольклорних колективів із Татарова, Ворохти, Яблуниці, Микуличина, Яремчі, Івано-Франківська й інших міст і сіл. Вечірню програму вели зірки з Києва й Івано-Франківська, тож святковий день став максимально насиченим і захопливим. Усіх обігріли, нагодували, розвеселили. Певно від злих духів не залишилося й сліду! Запалили по повній програмі! (сміється. – Прим. ред.)

Аншлаги в «АТБ»

Розкажіть, а як розвивалися партнерські та дружні відносини територіальної громади з лідером торговельної галузі країни — «АТБ»?

2 роки тому, коли я ще працював у Татарові селищним головою, до нас у село зайшов великий інвестор і відповідальний платник податків – мережа «АТБ-Маркет». У нас відразу ж зав'язалися дружні стосунки. Ми розуміли, що коли в наше відносно невелике село прийшла настільки потужна компанія – це плюс для місцевого бюджету та величезні фінансові внески для нашої ТГ. Ми вітали намір «АТБ» і гарантували повне сприяння з боку місцевої влади. Були, звісно ж, певні моменти, мовляв, ви заводите великий бізнес на нашу територію, з яким не зможуть конкурувати малі підприємці. Однак вони швидко знайшли спільну мову з «АТБ» і почали успішно співпрацювати з цією торговельною мережею. Це лише пішло на користь суспільству, тому що в невеликих місцевих магазинах ціни були дещо завищені. Поява «АТБ», а відтак і чесної конкуренції, дозволила трохи знизити їх, що дуже прийшлося до душі  місцевим мешканцям.

Розміщення супермаркету в Татарові було пробним кроком у проєкті розвитку мережі в невеликих селах. Тоді інвестор ще тільки вивчав цей сегмент ринку. У перший місяць діяльності співробітники магазину «АТБ» були здивовані величезним напливом покупців і вражаючими темпами росту товаробігу. Особливо в сезон – в «АТБ» Татарова аншлаг! Дуже багато людей. Скажу більше: на даний момент супермаркет «АТБ» став однією з візитних карток Татарова та нашої Ворохтянскої громади, адже за покупками до нас з'їжджаються люди з багатьох навколишніх сіл та невеликих міст. Зі своєї сторони ми дуже вдячні партнерам за те, що вони зацікавилися нашим селом і вирішили у нас працювати. Надії себе повністю виправдали. Щодо асортименту, комфорту, популярності, товарообігу (а відповідно, і щодо податкових відрахувань до нашого бюджету) «АТБ» – один із кращих супермаркетів в області.

Отже, люди задоволені й цінами, й асортиментом продукції, й якістю обслуговування?

Безумовно! Люди дуже задоволені насамперед європейською якістю та чесною ціновою політикою. На деякі товари ціни нижчі за закупівельну вартість аналогічних товарів, які завозять у місцеві невеликі магазинчики. Більше того, «АТБ» привніс у життя селян певний психологічний елемент шопінгу, коли можна не тільки походити по магазину, придивитися, щось вибрати – люди приїжджають сюди, щоб побачитися та поспілкуватися. А це важлива соціальна складова. Раніше вони могли місяцями не зустрічатися, а з появою «АТБ» усе змінилося: приїхали скупитися, побачилися, обговорили новини, поцікавилися, як у кого справи, побажали одне одному здоров'я, запросили в гості. Переоцінити важливість «АТБ» для нашого села неможливо.

Не хлібом єдиним…

У яких ще напрямках корпорація співпрацює з місцевою владою?

Компанія «АТБ» підтримує практично всі наші ініціативи. Торговельна мережа вже вдруге стала генеральним партнером фестивалю «Татарівська ватра». Крім того, перед Великоднем ми проводимо спільну акцію «Великодній кошик» – формуємо продуктові набори для малозабезпечених родин, пенсіонерів, людей, які потребують соціальної підтримки. «АТБ» завжди бере активну участь,  надає продукти. Ми з радістю робимо людям подарунки: один пакет від сільської ради, другий – від «АТБ». Для людей насамперед важливе відчуття, що про них піклуються, що їх цінують.  Вони дуже вдячні за це.

Ми готові залучати компанію «АТБ» до реалізації суспільно важливих інфраструктурних проєктів. Певен, що в майбутньому це буде здійснено. У мене немає жодних сумнівів у тому, що керівництво компанії нас підтримає в добрих починаннях.

Можете хоч приблизно підрахувати, яку фінансову вигоду від діяльності найбільшої української торговельної мережі у нашому регіоні одержує бюджет Татарова?

Вигода величезна! Ми одержуємо до нашої скарбнички від «АТБ» платню за землю, акциз з алкоголю та тютюну, податок з доходів фізичних осіб (зарплат працівників мережі). Ці три податки відіграють досить  істотну роль для формування нашого бюджету. У перший рік роботи «АТБ» надходження до бюджету від реалізації тільки підакцизних товарів збільшилися в 10 разів – з 150 тис. до 1,5 млн грн. Сьогодні ці цифри ще вищі. Якщо акумулювати надходження від усіх податків, то щорічно бюджет одержує від 3 до 3,5 млн грн. Для нас це дуже великі гроші. Тішить те, що супермаркет набув неабияку популярність, чисельність відвідувачів постійно зростає, отже, і об'єми податкових платежів системно зростатимуть. А ще ми вельми задоволені тим, що «АТБ» працює прозоро: податки сплачуються, ціни демократичній і економічно обґрунтовані. На мою думку, ця торговельна мережа – еталон роботи українського бізнесу. «АТБ» показує всім суб'єктам господарської діяльності, як потрібно працювати, щоб досягти успіху та поваги людей, як співпрацювати з місцевим самоврядуванням, прислухатися до потреб громади. Як тільки був побудований супермаркет, представники «АТБ» одразу заявили про готовність перерахувати в бюджет кошти на пайову участь у розвиток села. Ми були приємно здивовані таким відкритим й порядним підходом до роботи та настільки конструктивному взаємовигідному співробітництву.

Чи плануєте ви зміцнювати партнерські відносини з вітчизняною торговельною мережею №1 й надалі?

Скажу відверто і від щирого серця,  ми будемо дуже раді, якщо «АТБ» вирішить активно розвивати мережу своїх магазинів у наших селах. Готові посприяти задля будівництва супермаркету «АТБ» у Ворохті. Я певен, що цей проєкт також був би цікавий. Переконаний, що він швидко окупиться та принесе взаємну вигоду як бізнесу, так нашій громаді. Ми будемо всіляко допомагати тому, щоб компанія «АТБ» розвивалася на наших територіях і відкривала магазини, які дуже сподобалися місцевим мешканцям комфортом, найвищим рівнем сервісу, багатим асортиментом, високою якістю продуктів та завжди демократичними цінами. 

Розмову вела: Тетяна Ставицька

Партнерський матеріал


09.08.2021 1278
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

956 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

833
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1650
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2279
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4262 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3259

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

243

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

480

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

425

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

886
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8004
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

664
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

703
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1116
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

703
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6288
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1778
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

190
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

255
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1593
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

792 1