Графіки відключень світла складатимуть по-новому: що варто знати прикарпатцям

В Україні оновили правила застосування графіків погодинного вимкнення електроенергії.

Як повідомляє ligazakon, Міненергетики наказом від 11 листопада 2022 року № 384 (у редакції наказу від 9 грудня 2022 р. № 412) затвердило зміни до Інструкції про складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії, які набудуть чинності з дня їхнього офіційного опублікування, передає Фіртка.

Зокрема, виходячи зі змін, графік погодинного відключення електроенергії складається в обсязі до 100%, але не менше ніж 75% від максимального споживання електричної потужності в період з 8:00 до 22:00 години у режимний день вимірів грудня попереднього року кожного оператора систем розподілу.

При цьому графіки розподіляються на шість рівних черг, які мають підтримуватися в обсязі не менше ніж 12,5% від поточного електроспоживання (було не менше ніж 25%).

А ось під час складання графіків враховують схеми електропостачання за погодженням з місцевими органами виконавчої влади/військовими адміністраціями.

Таким чином, Міненерго не пізніше ніж за добу до початку застосування графіків повідомляє операторам системи передачі та розподілу про ситуацію з постачання електроенергії та необхідність застосування графіків.

Оператори не пізніше ніж за 8 годин до застосування графіків повідомляють споживачам через свої вебсайти та/або по оперативній лінії. Крім того, у розпорядженні про введення графіка повинні бути зазначені термін і час початку та закінчення застосування протягом доби та кількість черг.

Зокрема, максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів:

  • не повинна перевищувати 4 годин,
  • в умовах мінусових температур (нижче -10° C), коли перерва в електропостачанні може призвести до розладу систем централізованого теплопостачання, допускається перерва в електропостачанні до 2 годин.
  • на період дії воєнного стану та протягом року після нього тривалість перерви в електропостачанні споживачів не може перевищувати 6 годин протягом доби з можливим відхиленням в сторону збільшення на не більше, ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря.

   читайте також: Прикарпатці у темряві обурені, чому в сусідів цілодобово світиться. За яким принципом вимикають світло?

Відключення електроенергії за графіком здійснюється почергово та послідовно. При отриманні команди на обсяг застосування графіка, менше величини однієї черги — застосовується одна черга, а якщо задана величина перевищує величину черги більш ніж на 5 МВт, мають бути використані одночасно декілька черг.

Включення приєднань, відключених за графіком, виконується після відключення приєднань на відповідну величину навантаження наступної черги з метою недопущення збільшення споживання електричної потужності.

У випадку, коли введені в дію графіки не забезпечують дотримання заданого режиму споживання електричної потужності, диспетчером після попередження можуть бути застосовані графіки аварійних відключень, спеціальні графіки аварійних відключень в обсягах, необхідних для виконання встановлених режимів електроспоживання, з урахуванням рівня обмеження електропостачання захищеним споживачам або безпеки життя та здоров'я людей.

На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування до промислових підприємств не застосовуються графіки у разі забезпечення виконання наступних умов:

  • зниження рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електричної енергії у години максимального навантаження, визначених та доведених до споживача, на 50 % відносно до серединного рівня споживання у години максимального навантаження;
  • зниження рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електричної енергії у години напівпікового навантаження, визначених та доведених до споживача, на 25 % відносно до серединного рівня споживання у години напівпікового навантаження.

Для решти періодів обмеження до промислових підприємств щодо споживання електричної енергії та потужності не застосовуються.

Промислові підприємства з урахуванням особливостей технологічного процесу можуть запропонувати альтернативний варіант зниження власного рівня споживання електричної потужності та обсягу споживання електричної енергії. Такий альтернативний варіант повинен відповідати цілям, передбаченим застосуванням графіків, і забезпечувати виконання викладених вище вимог за накопичувальним принципом. Накопичувальний принцип передбачає можливість формування гнучкого графіка споживання електричної потужності в години пікових та напівпікових навантажень.

Альтернативний варіант узгоджують з відповідною військовою адміністрацією та операторами.

Керівники регіональних диспетчерських центрів та операторів систем розподілу відповідальні за дотримання вимог цієї Інструкції та за виконання обсягів графіків при їх застосуванні, у тому числі забезпечення належного контролю виконання вимог для промислових підприємств.

Самовільне перемикання споживачем навантаження, внесеного до графіків, на інші джерела живлення операторів систем постачання та розподілу, дає підприємству право після додаткового попередження споживача про порушення встановленого режиму зниження електроспоживання та невжиття ним заходів щодо зниження навантаження протягом 10 хвилин відключити приєднання споживача від джерела електропостачання. Відповідальним за можливі негативні наслідки такого відключення є споживач.

До слова, енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті. Так, такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Порадійте за сусіда, у якого є світло: чому прикарпатцям важливо не сваритись через відключення


Коментарі ()

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1505
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

999
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1258 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3704 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33859
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2816

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

342

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

739

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1680

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1053
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

617
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

499
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

872
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1976
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12187
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1479
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1267
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

527
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

233
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

309
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

353
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1243