«Ймовірно, до кінця опалювального сезону»: енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла на Прикарпатті

Станом на сьогодні на Прикарпатті ситуація з електропостачанням є складною, але контрольованою.

Про під час брифінгу розповів голова правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен, передає Фіртка.

«Надскладна ситуація, в якій українці живуть понад місяць, — це енергетичний геноцид. У такій ситуації зараз знаходиться вся Україна.

Тут доречно говорити про довіру та рівність. Якщо ми хочемо виграти цю війну, то маємо довіряти одне одному та з повагою ставитися до тих рішень, які приймають, а з іншого боку — підказувати», — зазначив голова правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго».

Керівник «Укренерго» Володимир Кудрицький, каже Бубен, розповів, що наразі вдалося стабілізувати ситуацію після останнього масованого обстрілу нашої енергетичної структури. Зокрема, Україна вийшла на плато, де енергосистема балансується, коли поступово електростанції добирають ту потужність, яку вони втратили під час останнього прильоту. І Україна наразі знаходиться на фінальному етапі виходу з системної аварії.

«Найближчим часом, можливо, ситуація покращиться. Але дефіцит буде все одно, і з цим потрібно буде жити певний час. Такі відключення будуть до кінця опалювального сезону, ймовірно, десь до початку квітня.

Бачимо певне покрашення. Якщо ми з понеділка заходили з дефіцитом 40% електроенергії в області, сьогодні вже — 35% дефіциту.

Ключовий фактор, яким ми можемо балансувати, — це введення графіків. Наразі діють чотири черги. Час увімкнень та вимкнень може відрізнятись на 10-15 хвилин необхідних для того, щоб перемкнути черги за командою диспетчера.

Ми такі графіки складаємо вперше, раніше такого досвіду ми не мали, тому розуміємо, що буде критика від людей. З кожним днем наші фахівці удосконалюють ці процеси.

Першочергово ми забезпечуємо критичну інфраструктуру. Решту дозволеної потужності розподіляють на величину черг».

За його словами, якщо люди будуть свідомо ставитись і своє споживання розтягувати в часі, то менше буде аварійних ситуацій. Поки енергосистема не стабілізується, споживати електроенергію свідомо вкрай важливо. Це дозволить енергетикам не вводити додаткові обмеження за вказівкою «Укренерго» та дотримуватись графіків.

«Хто має світло, ставтеся ощадно до нього. Це вже благо та необхідність. Ваша економія допоможе нам зменшити навантаження.

«Також допомагайте тим, хто не має світла та тепла», — додав Олександр Бубен.

Нагадаємо, відомо де в разі екстрених ситуацій в Івано-Франківську можна набрати води.

Попри це, очільник міста Руслан Марцінків радить готуватися до найгіршого, рекомендує знайти місцеперебування в сільській місцевості або в індивідуальних будинках.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На випадок блекауту: де в Івано-Франківській громаді можна зігрітися

Якщо вимкнуть світло, воду та тепло. Як Івано-Франківськ готується до зими під час війни

Порадійте за сусіда, у якого є світло: чому прикарпатцям важливо не сваритись через відключення


02.12.2022 4429
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667