Чим корисний чай каркаде

 

Каркаде — «напій фараонів і королів». Такого почесного звання за свої цілющі властивості був удостоєний цей напій. «Алий чай», як зазвичай називають у народі каркаде, — заслужено вважається напоєм міцного здоров’я, молодості та краси. Його люблять не тільки на батьківщині, але й у всьому світі.

Каркаде — цілющий напій фараонів і королів. Фото: T.Kiya/flickr.com

Насправді, каркаде — зовсім не чай, але за своїми цілющими властивостями не поступається цьому поширеному напою. Каркаде — гібіскус, рослина з сімейства мальв, що називається також суданською трояндою. Її батьківщина — Індія, зараз же вона росте в Судані, Таїланді, Єгипті, Алжирі, Мексиці, Китаї і на Шрі-Ланці.

Сам чай каркаде готують із висушених квіток цієї рослини. Крім пелюсток гібіскуса, в кулінарії і косметології також застосовується насіння і листя цієї рослини. Місце зростання гібіскуса визначає смак і колір напою каркаде: наприклад, у Єгипті каркаде буде вишневим, на смак — кислим, в Таїланді — пурпурним і солодким, а в Мексиці — помаранчевим і солонуватим.

В Єгипті каркаде називають напоєм фараонів: вважається, що він здатний подарувати безсмертя і життєву силу тому, хто його п’є. Пелюстки гібіскуса були навіть виявлені археологами в гробницях фараонів. А стародавні арабські медичні трактати називали чай каркаде панацеєю — ліками від усіх хвороб.

У наш час, незвичайний кислуватий смак перетворює каркаде на все більш поширений напій, який стає улюбленим «червоним чаєм» багатьох із нас.

Що містить каркаде

1. Антиоксиданти. Каркаде містить багато антиоксидантів, які здатні призупиняти процес старіння і виникнення безлічі захворювань. Антоціан — також один із найсильніших антиоксидантів, надає напою каркаде насичений червоний колір. Цей антиоксидант бореться з запальними процесами в організмі, а в поєднанні з вітаміном Р, який також міститься в каркаде, зміцнює стінки кровоносних судин, регулює їх проникність.

2. Пектин — виводить з організму солі важких металів.

3. Каптоприл — особливо необхідний для хворих на діабет. Ця речовина регулює рівень цукру в крові.

4. 13 органічних кислот, у тому числі лимонна, винна, яблучна. Лимонна кислота покращує загальний стан організму, є чудовим засобом для профілактики інфекційних захворювань. Лінолева кислота — попереджає появу холестеринових відкладень на стінках судин і розчиняє зайвий жир в організмі.

5. Вітамін С і незамінні жирні кислоти — позбавляють від стресу і хронічної втоми.

Каркаде — гібіскус, рослина з сімейства мальв, що називається також суданською трояндою. Фото: Jun Acullador/flickr.com

6. Макро- і мікроелементи.

7. Легкозасвоювані вуглеводи.

Лікувальні властивості каркаде

— покращує роботу і попереджає захворювання шлунково-кишкового тракту. Слід пам’ятати, що каркаде має м’який проносний ефект. Для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту рекомендується пити каркаде протягом 15 днів, потім зробити перерву на 7 днів, і повторити прийом каркаде ще протягом 7 днів.

— антипаразитична дія проявляється при прийомі каркаде натщесерце;

— корисний для профілактики серцево-судинних захворювань;

— позбавляє організм від токсинів і «поганого» холестерину;

— спазмолітичний і сечогінний засіб;

— покращує вироблення жовчі, добре діє на печінку;

— зміцнює імунітет, поліпшує обмін речовин;

— полегшує протікання алергії;

— прискорює одужання при грипі та застуді: знижує температуру тіла, зменшує м’язовий біль;

— полегшує протікання діабету.

— підвищує фізичну витривалість, знижує нервову напругу;

— втамовує спрагу;

— виводить з організму продукти розпаду алкоголю, позбавляє від похмільного синдрому;

— в косметології: кубики льоду, приготовлені з завареного каркаде, добре освіжають шкіру.

Відзначимо ще деякі цікаві особливості цього чудового напою. Каркаде не містить щавлевої кислоти, яка призводить до утворення каменів у нирках, тому його можна вживати тим, хто страждає на ниркові захворювання. В Африці квітки каркаде використовують при порізах для зупинки кровотечі.

З каркаде пов’язана одна поширена помилка: вважається, що в гарячому вигляді цей напій здатний підвищувати тиск, а холодному — знижувати. Однак доказів цьому поки немає.

У каркаде існують й деякі протипоказання. Його не слід вживати при:

1. Гастриті з підвищеною кислотністю: каркаде підвищує кислотність шлункового соку.

2. Виразковій хвороби.

3. При загостренні жовчнокам’яної та сечокам’яної хвороби.

4. При алергічних реакціях. Каркаде має досить високу алергенність, тому перед його вживанням слід переконатися в тому, що вам він не протипоказаний.

При вживанні каркаде слід пам’ятати, що він розріджує кров, і це збільшує навантаження на серце. Такий ефект може проявитися тільки в разі вживання каркаде більше трьох чашок на добу. Вживання меншого обсягу не матиме такого негативного ефекту.

Холодна настоянка каркаде дозволяє отримати найкращий за складом, смаком і користю для організму напій. Фото: kattebelletje/flickr.com

Зверніть увагу, що хороший каркаде має бути великолистовим, насиченого рожево-бордового кольору, без добавок і ароматизаторів.

Приготування каркаде

Існує безліч способів приготування «чаю» з каркаде. Головне, на що слід звернути особливу увагу — це посуд, в якому ви будете готувати цей цілющий напій. Посуд не повинен бути металевим, це може зіпсувати смак і властивості напою. Краще вибрати скляний або фарфоровий посуд.

Рецепт № 1. Холодна настоянка каркаде

Цей спосіб приготування каркаде особливо рекомендують дієтологи. Холодна настоянка каркаде дозволяє отримати найкращий за складом, смаком і користю для організму напій.

В ємність для настоювання налити 1,5 л води, насипати 3 ст.л. сухого каркаде. Настоювати протягом 1–8 годин. Квіти гібіскуса також можна їсти: вони містять безліч корисних речовин, які ефективно очищають кишечник від токсинів.

Рецепт № 2. Заварювання каркаде

Каркаде можна приготувати так само, як і чай: залити окропом, дати настоятися 5–10 хв. На відміну від чаю, який не рекомендується вживати через години після заварювання, з усе довшим настоюванням каркаде стає тільки краще.

Рецепт № 3. Варіння каркаде

В ємність налити 1,5 л води, насипати 2–3 ст.л. каркаде, довести до кипіння, проварити на слабкому вогні 3 хв. Важливо не переварити каркаде, інакше він стане синім і втратить свій смак.

 

epochtimes.com.ua


14.06.2016 16446 2
Коментарі (2)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

490
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1384
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3000
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2049 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4116
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5885

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

351

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

381

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

371

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

515
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

811
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

780
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1061
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

486
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2352
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

821
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1141
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34101 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

348
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

702 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

899
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

667