Кому заважають діти в церкві?

Гадаю, що багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

В багатьох церквах можна натрапити на таку набожну людину, що начебто знає всі акафісти на пам’ять і кому, де і як стояти в церкві.

Саме такі особи доволі часто роблять зауваження іншим людям стосовно їхнього зовнішнього вигляду  та діткам і можливо їхнім батькам. Начебто їм заважають молитись.

Ця конфліктна ситуація комплексна і варто розглянути думку усіх сторін конфлікту: звичайно храм, як суспільне місце, потребує дотримання певних норм поведінки, крім цього існують ще етичні правила поведінки в храмі   певної релігійної конфесії.

• Дитина, яка можливо вперше потрапила до церкви або не так часто відвідує храм поводить себе у ньому так, як притаманно дитячій безпосередності.

Малеча досліджує нове місце, яке їй не зовсім знайоме і де так багато незрозумілого.

Якби  діти частіше перебували в церкві все було б знайоме та зрозуміле і поведінка була б інша, тим паче особистий приклад батьків цьому сприятиме.

Але також тут варто зрозуміти, що дитина себе поводить в церкві так, як і всюди, а це вже зона відповідальності виховання батьків.

• Батьки доволі часто і самі не  бувають в церкві і не мають якогось релігійного виховання, але розуміють, що власну дитину потрібно привести до церкви й ніхто не знає яких зусиль це їм вартувало.

• Парафіяни, яким заважають діти часто висувають такий аргумент проти дитини та її батьків - начебто поведінка дитини заважає молитися.

Але якщо людина дійсно молиться чи може їй заважати дитина?

І тут згадуються слова Христа який сказав:

«Добра людина із доброї скарбниці серця добре виносить, а лиха із лихої виносить лихе.

Бо чим серце наповнене, те говорять уста його!» (Лк. 6:45).

Хіба може людину з добрим серцем дратувати поведінка дитини?

Тому з'являється питання,  що у серці, що керує  цією особою — любов чи негатив?

А можливо її набожність показова.

Тож варто згадати ще одні слова Христа:

«Пустіть діток, і не бороніть їм приходити до Мене, бо Царство Небесне належить таким» (Мт.19:14).

Тому одне необережне зауваження дитині чи батькам в церкві може відвернути їх від церкви назавжди, адже ніхто не знає, яким чином людина вирішила відвідати храм.

Можливо, вона шукає розради й це її перший раз, а тут стикається з осудом.

Якщо комусь заважає поведінка дитини в церкві, то це духовна  проблема тієї людини, а не дитини, адже здебільшого дитина себе так  поводить тільки в перші відвідини храму.

Чим частіше дитина перебуває в церкві, тим більше їй все зрозуміле і знайоме.

Для правильного розуміння таких ситуацій можна навести приклад, який стався в храмі, в якому служив митрополит Антоній Блюм, який виголосив таку проповідь:

«Вчора ввечері на службу прийшла жінка з дитиною. Вона була в штанах і без хустки. Хтось із вас зробив їй зауваження. Вона пішла.

Я не знаю, хто їй зробив зауваження, але я наказую цій людині до кінця своїх днів молитися за неї і за цю дитину, щоб Господь їх врятував.

Тому що через вас вона може більше ніколи не прийти в храм».

Розвернувся і пішов. Це була вся проповідь.

Ми не знаємо стосовно чого цій жінці зробили зауваження, стосовно зовнішнього вигляду чи поведінки дитини, але зауваження було зроблено і жінка дійсно могла більше не повернутися до церкви.


02.07.2025 Роман Тадра 876
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

520
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3073
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21185
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2050
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1547 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2425

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

230

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

192

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

799

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2213
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

230
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

508
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1060
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

224
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

834
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

802
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

727
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8283
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти. Про це

348
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1016 4
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2232 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

925