"Хотілося дива, щоб війни не сталося": художник Нікіта Тітов про роль мистецтва в обороні України

Частина оборонних гербів Нікіти Тітова, присвячених українським містам. Facebook\Нікіта Тітов


Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.

Про це художник згадав в інтерв’ю журналістці Фіртки.

Митець розповів: тривожні передчуття з’явилися за кілька місяців до наступу. Було очевидно — війна насувається.

"За місяць до початку повномасштабного вторгнення я почав створювати роботи, які називаю «художнім мольфарством» — вони попереджали ворога, що сюди лізти не варто.

Мені хотілося як митцю не лише попередити ворога, а й створити дива, щоб війни не сталося. Це наївно, але я намагався робити твори, які могли б якось застерегти і відвернути небезпеку. На жаль, сталося інакше — дуже наївно думати, що малюнок може змінити хід подій.

Водночас я розумів, що ці роботи викликали великий відгук. Спочатку їх помічали в «бульбашці» — серед тих, хто був у темі. Згодом їх бачили й інші. Думаю, хтось почав замислюватися і готуватися", — каже митець.

Незадовго до початку повномасштабної війни Нікіта Тітов створив велику серію оборонних гербів міст. У своїх роботах художник неодноразово заявляв, що Україна дасть відсіч ворогу.

"Я був у цьому абсолютно впевнений, але чесно кажучи, що опір буде таким сильним — я навіть уявити не міг. Бо іноді не знаєш, як себе поведеш у критичній ситуації, а тим більше не можеш говорити за інших.

Можна уявляти будь-що, але те, як українці зустріли ворога — особливо в регіонах, які раніше вважалися проросійськими або «ватними», — це вразило всіх. Ми пам’ятаємо Херсон, Енергодар і багато інших міст, про які раніше ніхто й не думав. Це була стереотипна думка, але вона виявилася хибною.

Ми побачили справжній героїзм і опір: люди виходили з голими руками проти танків і озброєних військових. Я навіть не міг це уявити. Героїзм, який ми побачили у 2022 році і бачимо щодня досі, — це те, чого світ, напевно, ще не бачив, навіть згадавши історію про 300 спартанців", — розповів художник.

Митець каже: у сучасному світі українці вирізняються своїм героїзмом і про це потрібно говорити.

"Ми живемо в часи, коли інформації багато, і подвиги наших людей фіксуються. Проте, на жаль, ці історії не завжди доступні та відомі навіть нам, українцям. Мені б хотілося, щоб внутрішня та зовнішня комунікація більше акцентувала на тому, наскільки українці — сильна нація.

Такі героїчні вчинки та події, які зараз відбуваються, я не впевнений, що будь-яка інша країна могла б показати в сучасному світі", — підсумовує Тітов.

Більше читайте за посиланням: «Не хочу малювати зневіру»: художник Нікіта Тітов про Івано-Франківськ, ментальне здоров’я та малюнки як терапію.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Троє митців з Івано-Франківщини потрапили до фіналу Шевченківської премії-2025


01.07.2025 609
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

440
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2987
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21139
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2008
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1523 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2396

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

73

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

755

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2176

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

855
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

186
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

484
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1023
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

184
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

802
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

769
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

701
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8245
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

910 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

902
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2203 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

844