Більшість тих (58%), хто втратив житло, планують залучати для відновлення в першу чергу свої власні кошти.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Ще 27% розраховують відновити будинок за державні кошти, 12% — за кошти міжнародних організацій, 9% - кошти волонтерів, по 7% — за кошти родичів чи благодійних фондів.
Власники зруйнованого помешкання більше очікують на допомогу від держави, а власники частково пошкодженого житла планують справитись з власними ресурсами.
Загалом ті, хто уже почав ремонт, переважно роблять його власним коштом.
У цілому більшу активність щодо відновлення свого житла проявляють мешканці, які вже провернулись додому – більшість з них уже почали роботи по відбудові та подали заяву про пошкодження.
Зазначимо, що кожен десятий опитаний зазначив, що його житло або зруйноване (2%), або ж пошкоджене (8%). Ще 5% не знають в якому стані їхнє помешкання зараз.
Для 85% ситуація з житлом не змінилась. Близько третини тих, чий дім знаходиться на деокупованій території або території бойових дій, зазначили, що їхнє житло пошкоджене.
Крім того, кожен п’ятий з тих, у кого житло досі в зоні окупації, не знають в якому воно стані.
Водночас у третині пошкоджених будинків уже почались роботи по відновленню: 4% почали капітальний ремонт, 27% — частковий. Попри це, 66% ще не почали ніяких робіт.
Серед тих, хто втратив житло, 18% вже подали заяву про пошкодження в «Дію», 16% — у правоохоронні органи, 15% — в інші державні інституції, 67% — поки не подавали нікуди заяви.
Також 39% постраждалих вважають, що їх будинки потрібно відновлювати якомога швидше, 59% - навпаки, думають, що варто спочатку дочекатись закінчення війни.
Довідково: опитування провели 15-19 вересня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 2 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
У дослідженні не брали участі мешканці тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: