Зібрали українці у Франції: Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня отримала гуманітарну допомогу (ФОТО)

Великий вантажний напівпричеп гуманітарної допомоги з Франції отримала днями Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня.

Про це йшлося вчора на брифінгу генерального директора лікарні Тараса Мельника, членів опікунської ради лікарні – директорки благодійного фонду «Фундація доброчинців» Лесі Качурової та президента громадської організації “Paris-IF” Володимира Туркіна, повідомляє Фіртка.

Як зауважили учасники брифінгу, у складі переданої допомоги - кувези (бокси для виходжування новонароджених), лікарняні ліжка, мобільні душові для людей з інвалідністю та інші медичні меблі.

«Кувези – 10 штук. 4 – вищого, експерт класу, 6 – середнього класу, але в дуже хорошому стані – всі функціонуючі, - конкретизував генеральний директор КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» Тарас Мельник, - 19 функціональних надзвичайно якісних ліжок, меблі: крісла, столи, шафи – абсолютно нові та речі для паліативних хворих, для глибоких інвалідів: крісла, каталки…»

Допомогу надала Асоціація медичної та благодійної допомоги «Україна – Франція», до якої входять українці, які мешкають у Франції, проте щиро вболівають за свою далеку Батьківщину, а посприяли цьому опікунська рада лікарні, благодійний фонд «Фундація доброчинців та ГО “Paris-IF”.

«Це допомога, яку надали французькі українці з Асоціації “Aide médical”. Це асоціація, яка входить у загальну систему французьких асоціацій і є єдиною організацією, яка надає медичну допомогу для України.

Очолюють її також українці – Дмитро Атаманюк та Діана Дольс. Вони по суті прислухались до наших потреб і організували досить швидко цю гуманітарну допомогу саме для Обласної дитячої клінічної лікарні спеціалізовано, тому що там входили кувези, там входили функціональні ліжка – те, що ми замовляли в першу чергу.

Крім того, для відділення реабілітації багато всього було. Доповнили його меблями: кріслами, стільцями, підйомниками для миття, спеціальними розхідниками – все дуже потрібне», - прокоментував отриману гуманітарну допомогу президент ГО “Paris-IF” Володимир Туркін.

Як стверджує Леся Качурова, директорка БФ «Фундація доброчинців», очолювана нею структура співпрацює з Асоціацією «Україна – Франція» ще з 2014 року, коли лише почалися бойові дії на сході України.

«Взагалі наша співпраця ще триває від початку війни, від початку військових дій в Україні. Ми багато отримували допомог для військових, допомогу для жителів «сірих» зон, але зараз це перша допомога, яка прийшла на лікарню», - зазначила Леся Качурова.

Громадська активістка також відзначила, що БФ «Фундація доброчинців», який вона очолює створено за ініціативи опікунської ради Івано-Франківської ОДКЛ.

«Тобто навіть у статутній діяльності прописано: допомагати самій лікарні. Тобто ми не допомагаємо адресно дітям, ми не збираємо кошти дітям адресно, але допомагаємо лікарні: обладнання, ліки. Ми пишемо проєкти, ми займаємось навчанням, тобто це все у великих планах», - зазначає директорка благодійного фонду.

Зі слів активістки, торік за сім місяців роботи фонду завдяки старанням «Фундації благочинців» вдалося закупити обладнання для Обласної дитячої клінічної лікарні на загальну суму близько 600 тисяч гривень і на цьому керівництво фундації не планує зупинятись.

Так, сьогодні вже написані та подані на розгляд донорських організацій два проєкти щодо залучення грантових коштів з ФРН та США для навчання лікарів.

Зі слів генерального директора лікарні Тараса Мельника, допомога є дуже доречною. Адже дозволяє не витрачати кошти пакетів медичних гарантів Національної служби здоров’я України на придбання необхідного обладнання та меблів, а натомість витратити їх на підвищення заробітної платні лікарів та інших медичних працівників.

Нагадаємо, у червні 2021 року Президент Зеленський анонсував підвищення заробітної платні лікарів до 20 тисяч гривень, а медичних сестер – до 13,5 тисяч гривень.

У січні 2022 року відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів України. Разом з тим, як стверджують представники громад, НСЗУ необхідні кошти для підвищення зарплат до пакетів медичних гарантів не заклали, що поставило владу у громадах та керівників лікарень перед складним вибором: скорочувати працівників або переводити їх на 0,75 чи навіть на 0,5 ставки.

В даному контексті, як зауважив Тарас Мельник, в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні завдяки співпраці з громадськими організаціями, депутатським корпусом, а також активності опікунської ради вдалося підвищити заробітну платню медичному персоналу і при цьому уникнути скорочення персоналу чи переведення його на менше функціональне навантаження.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Для порятунку маленьких життів: реанімації обласної дитячої лікарні отримали нове сучасне обладнання

COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження

Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»

Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19

Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»


16.02.2022 Сергій Білий 1677
Коментарі ()

28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

561
25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

2579
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

2458 4
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

2230 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2969
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2754 2

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

582

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1252

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1332

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

2136
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

753
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

475
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

835
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43653
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3226
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

1163
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2155
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35380 1
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

332
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

456
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

677
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

813