Так, дослідження проводили серед учасників, які були вакциновані двома дозами найпоширеніших вакцин AstraZeneca і Pfizer-BioNTech. Як з'ясували, антитіл в крові учасників недостатньо для боротьби проти Omicron-штаму.
Водночас наразі немає доказів того, що низький рівень антитіл проти Omicron може призвести до більшого ризику важкого захворювання, госпіталізації або смерті у тих, хто отримав дві дози схвалених вакцин.
«Ці дані важливі, але це лише одна сторона картини. Вони розглядають тільки нейтралізувальні антитіла після другої дози, але не говорять нам про клітинний імунітет. Це ще потребує перевірки», – заявив очільник дослідницької групи, професор Метью Снейп.
читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
До слова, новий штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Нагадаємо, що у Великій Британії вже оголосили про першу смерть пацієнта, зараженого штамом «Omicron».
Крім того, японські вчені провели попередні дослідження штаму «Omicron» та виявили, що він у чотири рази заразніший, ніж «Delta».
Додамо, що «Omicron» виявили в листопаді на півдні Африки. Як зауважили у ВООЗ, штам може поширитися й спричинити хвилю хвороби.
Мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації.
Наразі в Україні випадків захворювання на штам «Omicron» не виявили. Проте, всі зразки, які не будуть визначені як «Delta-штам» підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню.
Зазначимо, що засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?
Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19
Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити
Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку