Несе глобальну загрозу для світу: що відомо про новий штам «Omicron»

Новий штам COVID-19 «Omicron» має близько 32 мутацій і є агресивнішим, ніж попередні.

Про це йдеться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я, передає Фіртка з посиланням на The Guardian.

Як зауважили у ВООЗ, Omicron може поширитися й спричинити хвилю хвороби.

«Цей штам має безпрецедентну кількість мутацій, які несуть загрозу з огляду на їхній потенційний вплив на траєкторію пандемії. 

Загальний ризик для світу від нового небезпечного штаму вірусу є дуже високим», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, мутації Omicronа викликають занепокоєння через можливий ризик повторного зараження, підвищену трансмісивність та можливе зниження ефективності захисту від вакцинації. 

Кількість випадків цього варіанту коронавірусного захворювання збільшується майже у всіх провінціях Південно-Африканської Республіки. Це свідчить про те, що штам може мати підвищену швидкість передачі. 

Поки невідомо, чи передається  Omicron швидше, ніж, до прикладу, штам Delta. Також невідомо, чи викликає нова мутація важчий перебіг захворювання у порівнянні з іншими штамами.

Водночас, немає жодних даних, які б стверджували, що вакцина проти COVID-19 не ефективна проти штаму Omicron. Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на новий штам буде доступна. 

читайте також: Очільник BioNTech припускає, що вакцинуватися проти COVID-19 треба буде щороку

Як із раніше відомими мутаціями, ефективними профілактичними заходами проти цього штаму залишаються використання захисних масок, відстеження контактів та дотримання дистанції.

Наразі в Україні випадків захворювання на штам «Omicron» не виявили. Водночас, всі зразки, які не будуть визначені як «Delta-штам» підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню.


Нагадаємо, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.

Водночас 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

До слова, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.

Додамо, що понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19

Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19

Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку

Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників

Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни


Коментарі ()

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

910
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2762
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1719 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3855
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5643
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1795

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

10

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

316

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

302

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

461
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

610
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

593
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

871
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

105
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2120
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

640
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

963
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1231
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

523 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

718
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

489
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

815