Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників

З 8 листопада невакцинованих працівників, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковими, відсторонюватимуть від роботи.

Зокрема, уряд видав постанову, що остаточно затверджує перелік професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов’язковим, передає Фіртка.

Йдеться про обов'язкове щеплення для працівників освіти всіх форм власності, центральних та місцевих органів влади та їхніх підрозділів, соціальних закладів, а також державних підприємств і організацій, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Зауважимо, що термін відсторонення від роботи діятиме, поки людина не вакцинується.

То чи платитимуть все ж таки зарплату?

Ні. Відстороненим від роботи людям зарплата не виплачуватиметься. Відповідно до закону, зарплату нараховують за виконану роботу, а оскільки відсторонений працівник виконувати її не зможе, то і кошти йому не платитимуть.

А стаж нараховуватиметься?

Ні. Період відсторонення від роботи працівника без збереження заробітної плати не зараховують до стажу  ні для призначення пенсії, ні для оплати лікарняних. Оскільки працівнику немає з чого сплачувати відповідні внески, то нарахування на їхній основі не проводять.

Чи є певні винятки?

Так. Винятком будуть лише ті працівники, які мають обґрунтовані медичні протипоказання. Таким пацієнтам видадуть відповідну медичну довідку, яка свідчить, що робити щеплення не можна. Таке рішення ухвалює сімейний лікар.

«Проте, невеликий відсоток людей має протипоказання – це 3-4% всього. Сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», – зауважив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, сьогодні в Україні роблять усе для того, щоб запобігти будь-яким підробкам. А тому така довідка буде в електронній системі охорони здоров’я. Вона видаватиметься, як і COVID-сертифікат.

«Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відслідкувати, чому конкретній людині дана довідка про медичний відвід, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, яка ведеться в електронному вигляді», – пояснив міністр охорони здоров’я.

А що потрібно, аби до роботи допустили?

У постанові Кабінету Міністрів йдеться про те, що термін відсторонення від роботи спливає після усунення обставин, які його зумовили. У цьому випадку ними є:

  • повна вакцинація;
  • скасування/зупинення дії постанови.

  читайте також: Щеплені чи ті, хто перехворів: відомо, хто більш захищений від інфікування COVID-19


Нагадаємо, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у 2 рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.

Крім того, дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

    читайте також: Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

До слова, згідно з дослідженням вчених зі США, вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих


Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12527 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1450
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

783
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5951
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1638
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1490

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

558

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1387

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1197

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1100
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

448
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

573
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1491
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

524
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

797
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5838
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12920
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

442
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

413
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

727 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1179