Щеплення проти COVID-19 або ПЛР-тест: що відомо про нові обмеження для невакцинованих

Відсьогодні в Україні набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень у «жовтій» та «червоній» зонах. Крім того, у громадських місцях Нацполіція почне перевіряти сертифікати про вакцинацію за QR-кодом.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зауважимо, що на громадський транспорт у місті та перевезення у межах області зміни не поширюються. Також нові правила не стосуються осіб до 18 років.

Як стало відомо, невакциновані громадяни не зможуть потрапити до інших регіонів автобусами, літаками та потягами без документів про повний курс вакцинації, негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19. 

Для міжрегіональних поїздок і водій, і пасажири повинні мати один з наступних документів:

  • «зелений» або «жовтий» сертифікат у «Дії» про повну вакцинацію або отримання однієї дози. Водночас «жовтий» сертифікат дозволяє поїздки лише у регіони, що перебувають у «жовтій» зоні епіднебезпеки;
  • документ про отримання однієї дози вакцини — форма 063-О;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке видає сімейний лікар;
  • іноземний сертифікат про повну вакцинацію препаратами, використання яких дозволила ВООЗ;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на антиген — діятиме 72 години.

  читайте також: Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно


Крім того, з 21 жовтня в Україні перевірятимуть дотримання карантинних вимог.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький повідомив, що Національна поліція спільно з Мінцифрою розробили та розпочали інтеграцію відповідного програмного забезпечення на планшети поліцейських для швидкої перевірки сертифікатів з «Дії» або сканувавши паперовий його варіант.  

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків»,  пояснив правоохоронець.

Водночас у паперових свідоцтвах про вакцинацію обов’язково мають бути реквізити – інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. 

«Всі дані про вакцинацію громадян вже є в реєстрі, який також підключений до міжнародних баз. Інформація буде перевірятися дуже ретельно. Працівники, які перевірятимуть свідоцтва про вакцинацію, мають пересвідчитися в достовірності свідоцтва, адже відомі випадки їх підробки», – зазначив Білошицький. 

Також заступник начальника Департаменту патрульної поліції України наголосив, що за виготовлення та збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до п'яти років позбавлення волі. За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання – від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі на строк до двох років.

  читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат


Заразом орієнтовно з середини листопада невакцинованих працівників, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковими, відсторонюватимуть від роботи без збереження заробітної плати.

Винятком будуть лише ті працівники, які мають обґрунтовані медичні протипоказання.

Таким пацієнтам видадуть відповідну медичну довідку, яка свідчить, що робити щеплення не можна. Таке рішення ухвалює сімейний лікар.

«Проте, невеликий відсоток людей має протипоказання – це 3-4% всього. Сформовано, можливо, такий міф про те, що багатьом людям не можна вакцинуватися», – зауважив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За його словами, сьогодні в Україні роблять усе для того, щоб запобігти будь-яким підробкам. А тому така довідка буде в електронній системі охорони здоров’я. Вона видаватиметься, як і COVID-сертифікат.

«Лікар, який видає цю довідку, буде робити медичний запис в електронній системі. І цей медичний запис можна спокійно відслідкувати, чому конкретній людині дана довідка про медичний відвід, якщо раніше, наприклад, не було записів про таку хворобу в історії хвороби, яка ведеться в електронному вигляді», – пояснив міністр охорони здоров’я.

До слова, в Україні цього тижня можуть оприлюднити перелік протипоказань до вакцинації проти COVID-19.

  читайте також: Захищає при «Delta»: вакцинація проти COVID-19 на 90% зменшує ризик госпіталізації та летальності


22 415 нових випадків COVID-19 зафіксували в Україні станом на 21 жовтня 2021 року. Зокрема, захворіли 1771 дітей та 345 медпрацівників.

Наразі в Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

Нагадаємо, по всій Україні «жовту» зону запровадили з 23 вересня. Проте, станом на 21 жовтня в Україні вже п'ять регіонів перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. Йдеться про Херсонську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську та Донецьку області. 

Крім того, опівночі 23 жовтня посилять карантин в Сумській області, яка теж перейде до «червоної» зони. А за словами очільника Києва, Віталія Кличка, уже цього тижня столиця може потрапити в «червону» зону.

За новими правилами, у «червоній» зоні заборонено:

  • робота закладів громадського харчування, крім адресного доставлення й замовлень на виніс;

  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;

  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

  • робота навчальних закладів, крім закладів, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат;

  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

  • робота закладів культури;

  • робота установ, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).

Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу і відвідувачів закладів або заходів, будуть жовті або зелені COVID-сертифікати.

У «помаранчевій» зоні епіднебезпеки наразі Київ та тринадцять областей: Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська.

У «жовтій» зоні – Вінницька, Закарпатська, Київська, Кіровоградська та Полтавська області.

Як зауважив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Україна зіштовхнулася з найбільшими викликами за весь час пандемії.

«Маємо надвисоку кількість важких випадків і госпіталізацій. П’ять областей перейшли в «червону» зону епідемічної небезпеки. Ще декілька регіонів можуть потрапити в цю зону найближчими днями», — повідомив Шмигаль.

За тиждень 94,2% госпіталізованих із COVID-19 не були вакциновані. Також прем’єр-міністр наголосив, що у країні підключають нові лікарні та збільшують кількість лікарів, які протидіють коронавірусній хворобі.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.

  читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни


20 жовтня від COVID-19 вакцинували понад 251 тисячу українців. Загалом провели понад 15 млн щеплень.

Зокрема, від початку вакцинальної кампанії щепили 8 373 552 людини, з них отримали одну дозу – 8 373 550 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 743 615 людей.

Також у МОЗ зазначили, що 95% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

360
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1205
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2120 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1021
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2930
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2016

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

792

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

959

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1382

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1987
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26236 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

674
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

875
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2896
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1149
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

864
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1115
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1118
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

311
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4089
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

983
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1552