Особливо випадки депресії та тривоги збільшились серед жінок та молодих людей.
Про це свідчать дані дослідження, яке опубліковане в медичному журналі The Lancet, передає Фіртка.
Як з'ясували, між високим рівнем захворюваності COVID-19, карантинними обмеженнями та підвищеним рівнем депресії й тривожності існує тісний зв'язок.
«У першій загальносвітовій оцінці впливу COVID-19 на психічне здоров’я автори дослідження підрахували, що з 2020 року 52 мільйони людей постраждали від серйозного депресивного розладу і ще 76 мільйонів від тривожних розладів. Зокрема, це 28% і 26% збільшення кількості цих розладів відповідно», – йдеться у повідомленні.
Результати дослідження свідчать про більшу схильність жінок до тривожних розладів та депресії, адже заходи з пандемії посилили наявну нерівність щодо здоров’я та соціальну нерівність в низці країн. Додаткові побутові обов’язки, як і раніше, зазвичай виконували жінки, і, зокрема, саме вони набагато частіше ставали жертвами домашнього насильства під час пандемії.
Для молоді закриття шкіл та коледжів обмежило здатність вчитися, спілкуватись з однолітками й ходити на роботу та отримувати зарплатню, що призвело до негативних наслідків для психічного здоров’я серед 20-24-річних.
читайте також: COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни
«Як показує дослідження, у світі є необхідність зміцнення систем психічного здоров’я для розв'язання зростаючої проблеми великого депресивного розладу та тривожних розладів», — пояснив провідний автор дослідження Даміан Сантомауро.
COVID-19 та карантин негативно вплинули на психічне здоров'я людей. Проте, дослідження в США показало, що вакцинація проти коронавірусу потенційно може змінити цю ситуацію.
читайте також: Ліки проти COVID-19: як неправдива інформація створила «чудодійний» препарат
Дослідження показало, що до щеплення більшість опитаних відчували симптоми стресу або депресії. Навіть після однієї дози вакцини ймовірність виникнення легких психічних розладів у них знизилася на 4%, важкої депресії – на 15%.
За словами дослідників, навіть невакциновані люди отримують користь від вакцинації, адже це зменшує їхню тривогу щодо того, що їхні близькі підхоплять інфекцію. Крім того, вони отримують вигоду від збільшення соціальних та економічних можливостей.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Головний санітарний лікар: пандемія триватиме ще від двох до п'яти
Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19
Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження