Зелень надворі чи… в кишені

Предки наші по дрова - до лісу йшли. А кабінетні "наші" - заготовляють просто в місті.

Хто вирубує "легені" міста, та чи законно – це "прелюдія" в серії Зелень надворі чи "зелень" в кишені.

Ну порахуйте: їхати в ліс - за машину - плати, за бензин - плати, робочим - плати, ще й ліснику - заплати. А в місті - зовсім інша пісня! Машини - державні, робочі - на ставці (комунальні). Жодних витрат. Ще й на вирубці -заробляєш. Пам'ятаєте: хотіли «свобідно» вирізати 116 лип на Шевченка (подавалось, наче всі вони - аварійні). Озвучувалась цифра за зріз - порядку 1200 грн. Плюс саме дерево - як бонус (який тоді курс $ був?). Виходить: міське дроворубство - вигідний бізнес

А думка народу? До с... (серця, звичайно)! Ігнорувати їх – і по всьому.

І що робити в таких випадках? Якщо чинOFFники не відповідають - застосуємо антидот: запит. Папір для них – стимул (то така "мотиваційна" палиця) почати щось робити.

А скажіть-но мені, держ-мужі: якого документу… на підставі чого дерева рубають у місті? І хто ця св... свобода, котра це робить? - Ось стислий зміст запиту №5975.

Скиньтесь ВІтеньці на сканер

І певна частина "тіла" МВК, що заступає голову (називаєСя - "заступник") відповідає, що

"для надання відповіді... необхідно створювати інформацію..."

Не простіше написати: запитуваних документів - нема!?! Але тоді треба шукати винних, а всі - свої. То що робити? (про #чиновникивідпис'ки - окрема публікація)

Посадовець робить хитрий хід (дитячий садок, чес-слово!). Вже у наступному реченні він "пояснює", що документи

"надати неможливо",

бо - начебто - вони

"створені і існують в паперовій формі".

Тра-тра-траГеДія! Хтось може пояснити цій "частині...МВК" як "всунути" папір в Інтернет?

Я розумію: в глухе маленьке село ИваНахРаньковиці Мальдівської (ще розповім) міськради СлабоДіньского району ще не прийшов такий винахід цивілізації як "сканер". І про електронний реєстр документів у вуйка-війта теж не чули. Про що моооваа?! Надворі ж - XVI століття!

Посадовець описує цілий перелік начебто-існуючих документів (які мав би надати). І всі вони (виходячи з написаного) зберігає й обліковує ЦНАП - виключно на папері! От hellепа! І як вони дають собі раду з тим ворохом макулатури?

Так ось чому п.Оксана (що приймає звернення в МВК) буває такою недоброю! Певно, вона -єдина зуміла "приручити" сканер…

Йдемо вище

Дискусія з "тими, хто за©тупає мера" видалась мені більш кумедною, ніж результативною. А що скаже ГОЛОВА? Він - наче - розумний, в телевізорі красується. Ану його спитаю. Хай розбереться з тими своїми "частинами": сам "наплодив" - хай сам і... дає раду.

Але ради - не знайшлося. Запит залишився без відповіді. Може маленькому Русланчику не казали в дитинстві: коли тебе питають - мовчати - не гаЛно!

Або - як кажуть дорослі дяді - ненадання відповіді - тягне за собою відповідальність.

Вам цього не казали, Руслане Романовичу? Може засТупАли Вас, коли це проходили?..

До речі, відповідь не по суті запиту, неповна чи не точна відповідь - теж привід попасти "під роздачу". Але це - для тих, хто регулярно за©тупає мера.

А починалося все так

Пост провисів місяць на хваленій «Комуналці». Без реакції посадовців. Тож авторка - Матильда Міхейчук - виставила красномовну подяку "відкритому до спілкування".

І можна було б ставити крапку. Але "рубаї" - атакують. І ось, обговорюючи черговий факт від Ігор Вихло... (чиновникам, звичайно, - знов "по-серцю").

Набув актуальності пост від 18.08.18.

Та цього разу - окрім простих балачок - в МВК прийшов офіційний запит.

Наче джин із пляшки

Мер з'явився - майже миттєво (ось як діє документЪ животворящій!). Та зміст появи мера...

І це - рівень посадової особи… Та Ви ж - не мала дитина: бебебе, то всьо ви самі винні, а я – молодець! Про що люди питають: скільки посаджено? Чи – хто і чому рубає? Хіба не повинні Ви щось зробити (принаймні - сказати) по ділу?..

Але ні цей коментар, ні питання інших учасників – йому, певно – не в голові. Птах надто високого польоту…

(О, до речі. Бачив я якось таку картину: дерево, похилене майже горизонтально, на ньому - метрах в двох над землею сидять кілька великих таких, розтовстілих індичок. Дві думкиі:
1.Як вони туди влізли? 2.А кажуть: курка-не птах...
J )

Може у функціях голови - здатність пояснювати - не передбачена? Вміння говорити - стосується лиш реклами партії та вказівок до освячення?..

То як з деревами

Все... Ніц не зробиш?

А дзуськи! Липи на Шевченка - вберегли? Потуги активістки Світлани Пронь та висновки, що сміливо виголосив фахівець Васил Парпан - дали свій результат.

Тож поки на «Комуналці» набирає обертів свіжий пост про вирубку від Лілії Сковрон – нові офіційні запити розглядають у вищих інстанціях... Над кожною "малою головою" – є голова (вища). На владній вертикалі є відповідальний чинОвник. Вам цікаво: хто ним виявиться? Трохи часу й витримки, друзі. J А згори донизу все рухається знааачно швидше…

Глядиш - замість рубати - почнуть доглядати.

Свіжі подробиці - на Фіртці вже незабаром. Стежте за публікаціями. А наразі...

У вашому дворі – часом – не рубають? То ПИШІТЬ! В коментарях до цієї публікації, на ФБ автора. Не оминайте механізм офіційних звернень. Активно долучайтесь до публічних дискусій. І робіть репост. ...якщо, звісно, ви теж вболіваєте за дерева.

Важливо - щоб ми продовжувати  щось робити!

Павло Теличко

PS Особлива подяка активним учасникам дискусії. Знайдіть часинку, щоб прочитати їхні перли: навмисне перефотав їх для Вас - ось:

Фотогалерея


04.02.2019 Теличко Павло 17811
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494