На щастя, ніхто з них не став жертвою злочинів або іншого правопорушення.
Про це розповів старший інспектор ювенальної превенції ГУНП в Івано-Франківській області Вадим Василецький в етері програми «На часі», пише Фіртка.
"З початку 2024 року вже зафіксували 56 звернень громадян щодо безвісти зниклих дітей, тобто залишення ними місця постійного проживання.
Діти хочуть швидше дорослішати та бути самостійними. Але у всіх наших нормативних документах та Конституції України вік повноліття — 18 років. До цього віку вихованням займаються батьки та несуть за них відповідальність.
Хочу зауважити, що за цими 56 зверненням розшукали 59 дітей. Всіх їх повернули до сімей або центрів соціально-психологічної реабілітації. Ніхто з них, на щастя, не став жертвою злочинів або іншого правопорушення.
Працівники поліції також проводять профілактичну роботу. Вона спрямована на те, аби діти не залишали місць постійного проживання", — розповідає інспектор ювенальної превенції.
За словами Вадима Василецького, причини таких вчинків дітей з'ясовують та намагаються усунути, щоб запобігти повторним втечам у майбутньому.
"Причини можуть бути різні: є конфлікти в родині, або є випадки, коли дитина несвоєчасно повернулася додому і деякі батьки тривожаться та завчасно звертаються. Але заходів завжди вживають тому, що повідомлення про безвісти зниклих дітей та їх розшук стоїть на особливому контролі Головного управління Національної поліції України в Івано-Франківській області та і в Нацполіції загалом.
Якщо дитини немає протягом доби, порушується кримінальне провадження за статтею 115 ККУ за фактом умисного вбивства. Тобто проводять заходи та дії, як за важким злочином", — зазначає старший інспектор.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам