Втратив брата на війні та провів понад рік у російському полоні: історія бійця з Прикарпаття з позивним "Крут"

Командир роти 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу Василь Стефурак на позивний Крут з Івано-Франківщини повернувся в Україну з полону 31 січня 2024 року. Воїн провів у російській неволі один рік три місяці та дванадцять днів.

Брат Василя — Степан Стефурак — загинув неподалік селища Піски у вересні 2014 року. Батько воїнів — племінник повстанця УПА — також військовослужбовець. Свій бойовий шлях Стефураки починали з Революції гідності в лавах "Правого сектору".

Про це інформує Фіртка з посиланням на Суспільне.

Батьки Василя Стефурака — Світлана й Степан — розповідають: про те, що їхній син повернувся з полону, дізналися від невістки Олени.

"Відразу сльози радості, що він реально повернувся, що він уже вдома, в Україні. Він сказав, що все нормально, живий, здоровий, цілий, не поламаний. Лише трішки схуд", — розповідає матір бійця Світлана Стефурак.

"Щастя було. Переживали, молилися, чекали на нього. Зателефонував, сказав, що це — він. Привітав мене, що я став батьком, бо він не знав ще цього.

Коли Василя взяли в полон, я не плакав, а коли дізнався, що звільнили, — заплакав", — розповідає брат бійця Євген.

Рідні розповідають: Василь Стефурак підписав контракт зі Збройними силами України у 2013 році, після повернення з армії. Служив у Головному управлінні розвідки МОУ. Згодом брав участь в Революції гідності. Василь Стефурак товаришував з Героєм Небесної сотні Устимом Голоднюком, батько якого потім не раз привозив на фронт допомогу для його підрозділу.

У лютому 2015 року Василь Стефурак отримав поранення під час виходу з Дебальцевого. Після лікування вступив до Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, а по закінченні — повернувся на війну у званні старшого лейтенанта.

У полон Василь Стефурак потрапив у ніч з 19 на 20 жовтня 2022 року, розповідає батько.

"Василь став командиром роти. Мав бути наступ. Рота пішла вперед, зайняла позиції. Чомусь так сталося, що фланги відійшли, а він лишився сам з одним взводом.

Вони там трималися чотири години. Їх не евакуювали, допомоги ніякої не було. Їх було там шестеро. Хлопці змушені були скласти зброю", — розповідає батько військового Степан Стефурак.

"Це був стрес. Інакше не можна сказати. Мені старший син показав відео, як він дякував комусь, що зберегли життя. Не знаю, кому. Наступного дня Василь подзвонив і сказав, що у полоні", — говорить мати бійця.

Спершу Василь Стефурак перебував у СІЗО в Севастополі, потім — у в’язниці у Волгоградській області, розповідає мати.

"Один раз подзвонили з Червоного Хреста, що Василь — у Севастополі, що з ним усе добре. І все. Більше не було нічого", — говорить Світлана Стефурак.

Зараз звільнений з полону Василь Стефурак проходить реабілітацію.

Батько Василя Стефурака теж воював у складі 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Зараз він відновлюється після інсульту.

На фронт чоловік вирушив 25 вересня 2015 року після загибелі сина. 19-річний учасник Революції гідності, доброволець "Правого сектору", оборонець Донецького аеропорту Степан Стефурак загинув у 2014 році на Донеччині внаслідок мінометного обстрілу.

"Біля Донецького аеропорту, там — селище Піски. Вони постійно робили ротацію в тому аеропорту, доставляли боєприпаси, продукти. І під час однієї такої поїздки 22 вересня він загинув", — каже тато полеглого воїна Степан Стефурак.

Батьки бережуть нагороди загиблого сина, серед яких — орден "За мужність" III ступеня та "Народний Герой України". Також зберігають його військовий одяг і прапори.

Нині ім'ям загиблого воїна Степана Стефурака названа вулиця в Топорівцях, на якій проживають його батьки.

Четвертий син Світлани й Степана Стефураків Іван — у Бельгії. Він організовує збори й допомагає підрозділам батька і брата.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

200
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1519
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

963
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1335 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2680
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2034

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

357

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

470

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1401

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1382
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

237
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18148
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1109
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3459
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

817
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10579
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6314
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

970
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

251
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

475
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3073
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

796