ВСЬО ЧОТКО

 

 

Так у світі повелося, не віднедавна,  що про країни, держави здебільшого судять за їх лідерами, очільниками, особисто від яких далеко не все і не завжди залежить в тих країнах, державах - то це як, демократією в якому вимірі  називається ??? В країнах-державах, де сформувалося правова спільнота не номінально, про лідерів судять за їх вчинками. До-речі, їх, лідерів, також судять інколи. За вчинки. Трапляється, що судять за вчинки, яких вони не скоювали, і, буває, засуджують…L… Так, будь-яке суспільство це арифметика недосконалих чисел, десь більше функціонально від’ємних, а десь додатних, лиш би не нульових, лиш би не функція-нуль без паличок, яку прийнято сприймати за пустоту.

 

Взагалі, як свідчать джерела, у Західного світу, зокрема  в Європи – оскільки на Заході нам ближча Європа, ніж Америка – історична парадигма, наприклад, суперечливих судових справ і рішень, прийняття сумнівних законів, тощо –  не така вже й воістину бідна. І йдеться не лише про лідерів.  Чого варта лише славнозвісна пригода, що мала місце у Франції, здається, кінця дев’ятнадцятого, початку двадцятого сторіччя, коли відома куртизанка (прошу цілком серйозно, без жодних безглуздих паралелей ) на прізвище Стенель постала перед правосуддям за те, що нібито здійснила вбивство власного чоловіка і матері. Великими потугами її таки виправдали. Проте її б ніхто ніколи не чіпав, якби вона не була тісно пов’язана з колишнім  президентом Третьої Республіки Франції Феліксом Фором, котрий, за деякими даними, помер під час того як мадам Стенель робила йому … м-нет. Файно вмер, Феліксе.  Немалого галасу наробила ще одна французька справа – Дрейфуса – єврейського офіцера, безпідставно звинувачуваного у шпигуванні на користь Німецької Імперії. Бідоласі трохи менше пощастило в цьому плані – його тільки згодом реабілітували.

 

А от націонал-соціалістична партія Німеччини у 1933 році ніякими гуманістичними засадами не користувалася, коли спершу конспірувала підпалення Рейхстагу, щоб потім всю вину за це перекласти на комуністичну партію Німеччини. Там судовий вирок – неофіційний щоправда –  був  однозначним і безапеляційним: деяким комуністам і їх главі Тельману смертна кара, а сама комуністична партія цілковито заборонена, і тут вже все дуже офіційно. Чи не найменш одіозний «подвиг» Адольфа Алоїзовича і його поплічників за всю дванадцятирічну історію – покінчити з комуністами, ну погодьтеся  ?                                                                                                                                                                                         

 

Нам би такого в свій нелегкий час !  Жилосі би потімка  по-людски: мерсюки і бешки віробліли би, жиди би нас боєлисі ще й пониніка, а  москалів би любили ми, а вони нас уважєле !..  а бусурмани з Турції - нас любили би !..  

 

Позачасовий ліричний відступ, не зважайте. До чого власне я веду ? Та до того, що стара і мудра тітка Европа на своєму довгому віку не раз і не два – наведених прикладів для повного осягнення картини, ясно, недостатньо – в той чи інший спосіб, активніше чи пасивніше, потурала правовому беззаконню, не зрідка сама найбільш віроломним способом приймаючи участь в диких оргіях темного хаосу (ніби світлий є), а тому  велемудрих і доброчесних наших суддів, прокурорів, чиновників, повпредів, олігархів (кого там ще ?) – з гіперпосиланням на ресурс-портал Gаранта, на скромну думку автора, не слід  картати, ні, схаменіться, люди добрі, що ви чините !

 

Заявляю, що наш загальнонародний президент, Віктор Федорович Янукович, на зухвалі і неправомірні звинувачення з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки повинен гідно відповісти з наведенням конкретних історичних прикладів – можна й інших – де б були чітко вказані і висвітлені за сторонньої допомоги міністра освіти і науки і ще чогось там, історика за освітою і ще чогось там, чи без нього,  дефекти їхнього судочинства та й політичних режимів взагалі, що мали місце в той чи інший часовий відрізок історії, що не завершена. (!!!).          

          

Ми клятим Єнкі згадаємо все, і про інквізицію, і про гільйотину, і про Кеннеді, і про Маккарті, про Джима Кроу, Мартіна Лютера Кінга і просто про Мартіна Лютера  та ще й про Аль Капоне – за шо пацан строк відмотав, за-податки-за-нєхватки ? хіба це нормально садити серйозних  людей за несплату якихось податків ??  А про ловеласа Стросс-Кана забудемо.

 

Нам потрібно всерйоз  і на повен голос без сорому і сором’язливості заявити, що  Ми молода держава і що Ми тіко учимса  tobi or not Tobi, що Ми за підрахунками  - ваших ! ваших! лєді & же !- західних аналітиків відстаємо від Европіки і Амеріги в сукупній моделі цінностей на від п’ятдесяти до ста років, якраз настільки, наскільки Вам не заважало в той час, шановні наші, якщо Ви вже забули.., чинити не вряди-годи  беззаконня і вапшє займатися єрундой, єралашем і счьот знає чим. ЄСлі в єс ЄСть СОВЄТСЪ хоть чуть-чуть  хоть-тьфу-тьфу ??!!              

                                                                                  

А тому, якщо в наших гілках влади, ріспект і поважуха, месьє Монтеск’є і містер Локк,  існують якісь нєдаработкі, що мають не вибіркову тенденцію позначатися на долях, як то політиків-опозиціонерів нумер єден, колишніх вожатих міліцейських, вдячних житєлям Данбаса бізнесменів, поетах, що закликають вбити Підараса і простіших смертних, то це радше данина великому минулому Вашого Світу, в якій ми так сильно і щиросердно прагнемо інтегруватися, знали б ви, нетерпеливі наші !!! А кращий метод, панове западніки,  це безпосередній, практичний досвід, а не читанки-питанки  з вашими нудними резолюціями і марними революціями !! Це до якої-такої еволюції в підсумку, га-а ??  Це г-граблі ! Ось що по еволюції у нас ! Граблі, передані Вами нам. Умьок ? Тепер ок ? Треба бути самим чесними, і вимагати від інших стосовно нас бути чесними !  Лишіть нас в спокої, ми маєм мапу і пульки, а не буль-бульки,  – Ми такі, як Ви, ніц не гірші, навіть в сто разів ліпші. Ми ж не затівали численні різанини на континентах і не визискували колоній, ще раз нагадуємо Вам.   Іду на Ви. Іду, ЗаВи.  

 

А щоб не бути голослівним, щоб там на Заході вкотре не гадали, що ми в жмурки граємося з ними, не хочемо йти їхніми второваними слідами і повторяти  їхній складний і унікальний шлях,  ВФ потрібно в кращих зразках Адольфа Алоїзовича – ну раз, один-єдиний раз, можна в житті наважитися порушити закон, чи ні ?!? – зорганізувати підпал Верховної Ради – і звинуватити в цьому комуністів ! Як все просто. Бажано це діло зорганізувати, десь так, в жовтні-листопаді сего року, аби встигнути до 21 грудня. Правда в такому випадку, ВФ неабияк ризикує – перейти дорогу самому Олегу Ярославовичеві, раптом побити горшки, але то пусте, зате  яке буде Свято Вогню, лишень уявіть собі !! А якщо пожежники трошки спізняться, то ще й Свято Води !  До Банкової недалечко, може ще й погуляємо вдосталь  на Святі Вітру !  А відтак …землі, на Байковому… по-тєлєку :((

 

А втім  від гріха подалі, бо раптом парламентарі зберуться та й приймуть закон про кримінальну відповідальність за пропаганду язичницьких празників напередодні виборів, тим самим виводячи конкурентів з тисячолітнього підпілля !?!  Та й зовсім ВФ не схожий на Адольфа Алоїзовича, якщо розібратися. Той не любив Антона Палича Чехова, на відміну від нашого керманича, той любив Ніцше полистати темними пацифістичними вечорами, викреслюючи неугодні йому і вписуючи власні цитати; той любив слухати генія, расиста Вагнера спокійними вечорами, а ВФ в гробу бачив того расіста і гєнія – він широкою руською душею, душечкою, Стасом Міхайловим упивається по Радіо Шансон і Русскому Радио, світлими мілітаристичними деньками; тому пасували дурнуваті вуса, а Віктор Федорович змалку голиться;  той побудував тоталітарну державу, а ВФ-у до пуклої  лямпочки культура (і це прекрасно !) головне фінансово-економічна стабільність під надзором – тобто, лише м’який варіант авторитаризму; той їздив на мерседесі 770 К, а ВФ на Mercedes-Benz S600 Pullman Guard, здається, ха-ха-!; той відривався у Бе́ргхофі, а ВФ у Межигір’ї; той люто не любив євреїв, а ВФ трішечки не  долюблює Табачника; той хвильки не терпів, коли йому хтось смів перечити, а ВФ залюбки потерпить.., щоб того відтерли від стіни дуже скоро, але нічо – живий буде; той  пішов зі снарядами і кулями на Москву, Европу, Африку, Америку, а ВФ туди ж - з букетом квітів, дорогами через Африку; той був вельми не гнучкий чолов’яга, а Наш Чолов’яга запросто сідає на шпагат: правою ногою на стільчику до Москви, лівою вже на стільчику у Брюсселі, а середньою – найдовшою – через весь океан – от вам, містєра, моя містєрія, шукайте стільчика з міцними лапками, і нема чо лапать і лапати; той грався у війну, а Цей грається у войнушкі; той програв, а Цей всього-на-всього не виграв; той мудак, а ВФ рибак, і сіті в нього не діряві і не пусті, хоч рибина не завше коропом і щукою зветься – зате на «малька» ловить !   І найосновніше: Гітлер і команда руками суду не змогли довести причетність до підпалу Рейхстагу комуніста Дімітрова і ще декількох комуняків, а …наша Феміда довела  вину  лєвої  Тімошенко у підпалі Нафтогазу і цілої країни, ось так Вам.

  !                                                                                                                                                   

За очевидної несхожості із знаменитими лідерами Західного світу більш ніж півстолітньої давнини, у нас, попри все, зостаються превеликі шанси на вестернізацію, адже, чом би  нам не виявити свого Хоннекера, раз не склалося в нас зі своїм Гітлером ?!? І тим самим приспішити гонку за синхронізацією часу з Цивілізацією, а не продовжувати блукати в принизливому статусі субцивілізації. Національний Хоннекер більше нам поможе у цьому, аніж, до прикладу, синхронізація законів з європейськими… – суєта суєт ! І він може бути залюбки не ліво-правим, а право-лівим, що з одного боку Збруча, що з іншого.

                                                                                                                                                                                          

Лідерці білосердечних, все ще де-факто чи де-юре вже,  лідерці, також немає чого надміру сумувати. Вона має непоховані перспективи примірити на себе наприклад карму Адеанауера (краще Аденауера, ніж Хоннекера, хоч останній постраждав при Гітлері більше, але ВФ не Г, хіба ми забули ?!)  з часом, у ролі наприклад канц…ну й без того відомо. Все може бути. Хоча всього не хотілося би. Та як би там не було, а ми на правильному шляху розвитку – ми рухаємося крізь граблі і болі в лобах і потилицях в бік омріяного Заходу зі значно ширшими і світлішими перспективами, ніж у нього без Нас, без базара. Сподіваємося, що наш шлях, все-таки,  простелений не на Захід Сонця.., у присмерки глухої ночі.  Тим паче, що Гітлер у нас повний Капут. От тільки би Сталін не виліз з-під «капота капута».  Ми знаємо історію на 5+.  

 

 

 


27.01.2012 Яв Назар 1158 0
14.05.2021
Вікторія Богдан

За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.

520
13.05.2021
Остап Микитюк

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців.

681
12.05.2021
Лідія Вітранчик

Ніхто і гадки не мав, що «Прикарпаття», яке ще рік назад дивувало своїх вболівальників перемогами та досягненнями, зараз буде вести таку складну боротьбу за виживання і своє заслужене місце в лавах елітної Першої ліги.     

954
11.05.2021
Ліля Горковенко

Міський голова Руслан Марцінків став лідером серед українських мерів за кількістю заступників. В останній місяць 2020 року очільник міста зробив собі подарунок і у два рази збільшив їх штат.

1467
08.05.2021
Катерина Черкашина

Кореспондентка «Фіртки» побувала на головних подіях святкування Дня міста. Як він пройшов – у її репортажі.

1747
29.04.2021
Андрій Кецмур

Про пригоди впродовж дворічного робочого відрядження "Фіртка" поспілкувалася із франківцем Юрієм Войчаком - фахівцем у банківській сфері, міжнародним експертом з кредитування бізнесу. Ділимося з вами його «нотатками мандрівника» про дивний для українця світ Непалу.

3121

Днями відвідала унікальний фестиваль борщу в селі Кричка Солотвинської територіальної громади, який є не тільки рекреаційним заходом, а й чудовою соціальною атракцією для розвитку «зеленого туризму» у громаді.

425

Про нічний клуб - просто в серці COVID-реактора; відставки; очікування шалених фінансових стягнень і вірогідно - міжнародний скандал...

6873

Під час останнього пленарного засідання четвертої сесії Івано-Франківської обласної ради створено депутатську групу  «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050». До її складу ввійшло кілька депутатів з різних фракцій. Я стала ініціатором та головою ново

6457

[оновлено!] Жаху в Україні - можна було уникнути! ІФ не став би COVID-Чорнобилем, а статистика (яку після локдауну вже неможливо приховувати) - мала б зовсім інший характер, якби... Саме про це - дана публікація.

9084
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

2812
16.04.2021

Пагони цибулі - унікальна комбінація корисних речовин, потрібних саме навесні, і їх набагато більше навіть ніж у цибулі ріпчастій.

3661
15.03.2021

Великий піст у 2021 році налічує 47 днів. Відомо, що у цей проміжок часу треба дуже прискіпливо ставитись до харчового раціону...

6052
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

1507
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

2001
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

1619
02.05.2021

У переддень світлого празника Воскресіння Христового Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин звернувся до вірних з Великоднім привітанням.  

1677
10.05.2021

Активісти в Німеччині домоглися офіційного визнання нічних клубів країни культурними установами. Раніше їх класифікували як розважальні заклади нарівні з букмекерськими конторами та ігровими залами.

894
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

2386
25.04.2021

Міністерства закордонних справ Литви, Латвії та Естонії 23 квітня оголосили у своїх країнах персонами нон ґрата чотирьох російських дипломатів.

2669
15.04.2021

Президент США Джо Байден оголосив про запровадження у США загальнонаціонального надзвичайного стану у зв’язку з "надзвичайною загрозою" через зовнішню діяльність уряду Російської Федерації.  

4194
11.04.2021

Велика Британія та США вважають, що Росія повинна негайно «послабити напругу» і жити у відповідності з її міжнародними зобов’язаннями.  

3774 1