Яв Назар

СТАТТІ АВТОРА

200 книжок генпрокурора - і камбек лікнеп

Начитані до шести небес усіма  книжками світу, вони будуть викладати в’язням основи теології, права, природознавства, і кібернетику, і астрономію, і сім вільних мистецтв (біоніку, меметику, кіберпсихоніку, еко-економіку, українську мову, літературу і трудове навчання).

3052 3

Deus ex machina

DEM  це не «євробляха».  І не металобрухт від корпорації «Богдан». Навіть не «Майбах» мажора під двісті по бульвару.  Ні. Це крутіше.

10865 0

Кашпіровський йде в політику

На ватному ворожому  каналі Ваннюс, що віднедавна де-юре перестав належати Мураєву і перейшов до Медведчука з Портновим, цим горе-юристам, відбулися цікаві кадрові ротації.

7217 0

Шейха нам, не президента

Ще задовго до «інфобомби» Соні Кошкіної про стратегічну змову на Банковій з Кремлем, за якою нібито  президентом залишається і надалі Порошенко.

6185 2

Гнійність Гнапиків

Ми маємо вже зараз чимало претендентів на посаду президента, що стане, очевидно, ненадовго вакантною в році прийдешньому.

4371 0

Усик + Вакарчук = NOVE

Блискуча перемога в Москві українського боксера. Можна по-різному відноситися до того, чи варто було проводити бій там, чи ні, та беззаперечним залишається факт: перемога українця.

5086 0

Сцени полювання в мініатюрі

Якби я писав нову конституцію в конституанті – органі, покликаному до проектування основного закону, -  я би означив українців, в першу чергу, не як громадян, а як мисливців. Гантерів.

4435 0

Метафізика футболу

Футбол, як і практично будь-який інший вид спорту, це, окрім, тренування м’язів і випробування емоцій – субститут (замінник) війни. А чемпіонат світу з футболу – війни світової.

4831 0

Гройсмана в президенти

Існує не така вже й  маргінальна гіпотеза, як здається на перший погляд, що тема «Гройсман в президенти замість Порошенка» вже не так  дратує чинного президента, як раніше. 

3566 1

Терор або тероризм

Перш за все, застережу від того, що в нашій ментальності часто практикується і навіть  культивується: вважати, що якщо автор/лектор/наратор розвиває чи обговорює якусь слизьку тему, то це автоматично означає, що він – або  пропагує її, або ...
3931 1

Монархія і аристократія як бажане

Є статистика, яка говорить сама за себе:  монархічні держави, особливою мірою в Європі, є на загал більш благополучними.

5707 1

Вибачте, але ще слово про націоналістів. Останнє

В горєчі 90-ті Франек зустрівся із непересічною проблемою – напливом чеченців, викликаним війною, яку розпочали, звичайно, москалі. Ті чеченці, які не воювали за свою батьківщину з ворогом, шукали (не всі, звісно) легкого кримінального хліба на різних окраїнах і в центрах екс-ссср.

3541 3

Іще два слова про націоналістів з нагоди Дня Трудящих і оних майських свят

Чому націоналісти врешті-решт таки прийдуть до влади в Україні, і то дуже скоро ? Не ті фейкові ще раз, що сьогодні граються у соборну аутокефальну козацьку православну державу з рошенівськими отаманами на чолі , а менш фейкові і антифейкові.

3537 2

Про націоналізм

Всі ми з кожним днем більше розуміємо, що в турбулентності  сьогоднішнього світу дедалі чіткіше проглядаються контури та силуети націоналізму. Скажемо відверто, ці силуети не суцільні гало...

6758 0

Проект #АнтиТимошенко стартував: Надії нема

Креатура Банкової не надто креативно підійшла до наступально-оборонної стратегії «Перемога Президента 2019», але хто її в цьому переконає...

3351 1

Сум за Фаустом

Його не стало, і прогресивний світ ридма заридав. Ще з місяць будуть жалісливі жаби плавати соцмеражами і розбрискувати цитатки про "темну матерію", "темну енергію", "гравітацію", оплакувати віртуальні частинки субтильного Стіві. Порядна, засмартована ін ...
2965 0

Зимово-весняний трамплін для Рено

Закінчення зими ознаменувалося неабиякою стійкістю морозів, під сипучо-білою ковдрою яких підсніжники ще не пріють. «Весна, весна, прийде.» - буркають під сердитий ніс розбурхані карпатські шатуни.  «А хто до нас в ліс сьогодні прий ...
3098 0

НЕ убити Медведчука

За останні чотири роки на війні з Росією загинули тисячі людей. Їх справедливо можна назвати пасіонаріями – необхідними рушіями для розвитку і захисту нації. А скільки загинуло, давайте порахуємо, корупціонерів,  торговців з ворогом,  торг ...
3489 1

Мальдавани

Один мій давній, не дуже близький знайомий, віддавши свого часу студіям шість років на історика-етнографа,  стверджує, що Молдова і Мальдіви – мають спільних предків.

3716 1

2+5

Знову Різдво на щастя. Знову, на менше щастя,  розмови і балачки про правильну дату.

3869 0

Міхо – 50

З чим ми його всі  щиро від душі вітаємо і всіх благ бажаємо.

3061 0

Кіборги. Кіно буде

Якщо за останні три роки і відбулися десь рушійні реформи, з благотворним результатом, то це по за всяким сумнівом сфера культури.

3209 0

НАБУ. Країна Ельзи. Мер Чукалівки

Нє, направду, треба щось міняти, так далі не мож…

2422 0

Майданс неодобрямс

Майдан сьогодні річ не ефективна. Ось збереться люд – добрий, щирий, чесний, патріотичний й прогресивний – на Майдані Незалежності, Хрещатику, Софіївській… І що далі ? Порошенко – не Янукович. Він – хитрий...

2337 4

Податки і ІДІЛ в Україні

За ситуації, коли Порошенко перемагає вдруге на президентських (якщо вони будуть, дай Боже, аби були), пропоную  - не чинити масових міграцій у вавилони і не утворювати карпатських бандеравтономій, а створювати філіали ІДІЛ. 

2293 1

Е-бать

Фіг вже з тими ефірами, де одне опудало перебиває інше, а те, інше після « я вас не перебивав», перебиває  всіх тих, хто його не перебирав.

2402 0

Дербі і дебіли

На галицьке дербі франківчани очікували понад десять років. Нарешті сталося. Матч, як всі знаємо, завершився переможно для ФК «Прикарпаття», хоча й не без допомоги рефері в епізоді з першим забитим голом.

2495 1

Антирагуль і анти-Надія

Саакашвілі можна любити, можна не любити, але поважати необхідно. Найбільше за те – що не рогуль. Не боягуз, не пристосуванець, не казнокрад, не задолиз і взагалі не лис, той, що Микита, на відміну від стількох наших політиків, і, найперше, нашого «Найпершого».

2311 1

Не врятує нас принцеса Лея, ані сама Дейенеріс Таргарієн

В Україні справжня проблема появилася не тоді, коли розчинився СРСР, а коли всі патріотичні політичні рухи кинулися в неоконсерватори, на штиб Степана Хмари і Левка Лук’яненка, і в неоліберали, як Народний Рух, порушуючи при цьому як підвалини історичних реалій того суспільства часів голодних 90-х, так і компрометуючи дітище Рейгана та Тетчер.

2267 0

Без футурбацій

Перевірте запас Святого духа в собі.

2311 0

Бути рагулем

Рогулі країни –  єднайтеся! Біжіть записуватися в ряди нової  партії стрімко, поки ваш час не минув.

2198 1

Про хрещення Русі-України від Володимира Великого, зречення Петра і гогів-магогів з мамоною

    Спочатку про менш важливе. Порошенко копає собі яму  своїми ж руками, і це його приватна справа, в України  справа і доля інша, з Саакашвілі чи без нього. Утім віддаємо належне тактичним ходівкам Пороха - у розпал літа,&n ...
2185 0

Агрогноми? Агронавти!

...А якщо ви селюк чи міщук – то  місце вам у кюветі Пацикова.

2939 0

Задниця Седюка

Не повіривдва місяці тому, що пранкер – давно без перебільшення світового значення – Седюк скоїв ту дурнувату витівку, оголивши дупу,  на всю Європу і світ.  Я думав, то був Порошенко, з прапором прогресивної, союзницької держави англосаксонського типу.

2233 0

Чорний лебідь Юля. Гібридна диктатура

Шкода хлопа, шкода, ви точно не знайде, якщо доживете, вулиці Порошенка. Напевно. Лиш  у підручниках історії, з маленької літери, сподіваюся після не цих реформ освіти, наступних, з епіграфом: у нього був шанс, він вибрав гроші.

3152 1

Бритванка і мідний тазік

24 червня 1717 року в Англії масонами було створено Велику об’єднану ложу Англії.  24 червня 2016 року більшість жителів Великої Британії проголосували за вихід з Європейського Союзу. Який між цими різними епохальними подіями існує зв'язок?

2137 3

Про Франко-Фест, Скрипничука і геїв, футбол

Можна без зайвого словесного пафосу підсумувати: попри певну червневу сірість, наче осінню, і апатію великого числа жителів міста, як все ще невиправних провінціалів, - фестиваль вдався.

1981 1

Ох, у сему маю…

Всіх зараз цікавить одне: а що буде робити , і як, найголовніше,  Надія Савченко?  І чомусь не так багато стурбовані її, якщо не фізичним станом після двох років кацапської  буцегарні, то психологічним?

1921 2

Потрібно Євробачення ?

Ще мудрі греки в давнину радили триматися міри і уникати крайнощів.  Природно і дуже  приємно, що лунають звідусіль від українців слова гордості і радості за країну, співачку і себе.

1984 1

А що є Євробачення?

Ще мудрі греки в давнину радили триматися міри і уникати крайнощів.

2047 0

Гройсманія і Геть-манія. Що потім?

Козак мав двічі відмовитися від запропонованої Січею йому булави, а за третім разом погодитися, аби стати Гетьманом. Такий був ритуал. І новий прем’єр-міністр вчинив аналогічно. Маємо гетьмана з прізвищем Гройсман (Гриць) і козачим прізвиськом «Я вам всім покажу». Гей-гей-гей!

2046 0

Маніхейство як антитеза слова «Бог»

Кажучи спрощено, але посутньо не викривлено, маніхейство це  багатолика у часі і просторі система актуалізації зла і наділення його рисами «всемогутності».

7572 1

Авторський дайджест: Гогольфест Поповича. Орден Єзуїтів тощо

Як у нас вміють люди, які не вміють читати декларацій, ані законів, ні конституцій, подекуди взагалі не вміють читати, не знають мов, зеленої не тямлять, про що йдеться в тих чи  інших  текстах, - вміють зате затято «зрадоботити» і «зрадофілити».

1969 0

Порошенко як В.О. (квантовий)

Небагато надій на те, що Яценюка і Порошенка нарешті напоумить ум і совість взятися серйозно за себе і внутрішніх ворогів, відмовитися від косметології на користь реальної роботи з реформами. 

1914 2

Хунта не буде. М. буде

    "…навести порядок любим методом якщо до того дійде. Хунта не буде !!! Слава Нації !!!"   В принципі отак би мала реагувати словесно, а краще - безсловесно, дієво верховна влада суверенної унітарної держави, що турбуєтсья про само ...
2090 0

Ванга не розкаже

Легальний розвал коаліції; Парламентські вибори; Імовірне прем’єрство Саакашвілі; Зороастрійський гороскоп та Інше.

2039 0

Джиґітобандерівці

Демократія в непрофанному сенсі можлива лише після гібридного авторитаризму/гібридної демократії.

2056 2

Три слова про Барну, биця-Диріва і Міху-Реформатора

От уявіть собі, злісні критики екс-сільголови Барни, що він би підступно накинувся не на Яценюка, а на Байдена кілька днів тому - що би ви тоді казали, лихослови?... 

1866 0

Gратуляція, децентралізація, деолігархізація

Гратуляція пану Марцінківу, як переможцеві гонитви за мерське крісло. Заслужив.  Та чи заслужило місто, громада мати протягом щонайменше кількох років такого бургомістра? За всіма сукупними характеристиками – безсумнівно.

2109 1

Свистав на вибори? Не буде грошей

Чим відрізняється популіст від патерналіста? Патерналіст, зазвичай, взяті на себе обіцянки виконує наполовину.

2024 0

ПЕТЯ, БЕНЯ, обнімітесь Брати-Хлібороби!

Діархія - завжди для авторитарної людини, яким поза сумнівом є Петро Порошенко (хоч у варіанті «софт»), образливо гидлива. Її можна терпіти, з нею можна рахуватися – до пори до часу. 

1817 3

Вишиватники і Приватники. Ну так...

Найперше – виборам ганьба, бо вони були розроблені за форматом петербурзьких, - спитайте, куди ми рухаємося і нафіґащо?..  

2050 0

Ватники. Вишиватники. Приватники

Три біди в Україні. Крім доріг, дурнів і держави (не як такої, а дурної і з поганою дорогою) є, як ще не всім на жаль відомо, ще одна – потрійна: ВВП.

1985 4

Леґал Леґо

Легалізувати проституцію? Нардеп від «Самопомочі», однак, забув уточнити в своєму мегаглобальному проекті - де: у Верховній Раді загалом, чи винятково в його партії.

1994 2

Законопрожект…

Чи прийняття з подальшим впровадженням в дію закону про «Державне фінансування політичних партій» змінить положення «олігархізації політикуму» на всіх щаблях їм, олігархам,  у мінус? 

1982 0

Свободные радикали в крові

Порошенку конче потрібні «300 спартанців»,  незрозуміло поки що, за Спарту чи Аркадію.

1838 1

Грядущий президент, звичайно, ЮВТ

Привид близьких виборів гуляє вже не лише на «місцях», він шугає і коридорами Верховної Ради, і кабінетами Банкової.

1956 6

VITA

Ті, хто вважає, що з політсилою «Свобода» покінчено після останніх трагічних подій у Києві, напевно, помиляються. Звісно, помірно поміркованих націоналістичних виборців тепер у них вкотре відніметься чи то на користь «Правого Сектору», чи «Радикальної партії Ляшка».

2042 0

Доноси і лише доноси

Доноси як необхідність для не вибіркового виживання громадян. Громадяни – наголосимо, тим-то вони і відмінні від рабів сталінської чеканки – шєстьор в насєлєнії.

1907 5

Жрець і король

Це непосильно для сучасних діячів – наслідувати геніїв від Бога?

1944 2