Всеперемагаюча унітазність

 

 

«Ось моя нова любов – сир!», потім:  «Їш, пий, жуй орбіт! Дірол заряжає полуничною свіжістю! «Галинка» допоможе! Дерматологічно доведено, що…» - кричить телевізор. Поки я тягнусь за пультом, щоби перемикнути зомбоящик, він встигає запустити до моїх вух ще й особливо верескливу рекламу засобу для доглядання за шкірою. Нарешті я знаходжу канал, де грає якась музичка. Але ненадовго.


Музичка раптово обривається і все починається знов. Після футбольно-пивно-чіпсових гімнів екран зомбоящика окупує побутова хімія у всіх можливих формах та іпостасях. Ось йде батальйон товстих унітазних мікробів, яких безжально змиває миючий засіб. Ось хтось миється пречудовим шампунем і посміхався на всі тридцять три зуби. Ось «Сніжна панда» гарантує вам ніжний доторк до вашої задниці. А потім виявляється, що слуховий апарат підсилює навколишнє матючиння аж до 50 децибел. Й не менш приємно стричить з вуха. Все – унітаз, зуби і вухо – показується з таким пієтетом, котрим в радянські часи супроводжували лише промови генерального секретаря ЦК КПРС. Проблеми гігієни тихо й непомітно зайняли місце проблеми побудови комунізму. А враховуючи, що навчитися користуватись рулоном «Сніжної панди» набагато легше, аніж побудувати безкласове суспільство, робимо висновок – щастя стало ближчим, щастя стало доступнішим.


В ЗМІ панує побутовий натуралізм. Щоразу більшу частину свого екранного існування герої серіалів проводять у ванних кімнатах сидячи на унітазах, сидячи біля унітазів, встаючи з унітазів і прямуючи до унітазів. Щоправда, сам процес витікання-витискання фекалій нам ще не демонструють. Але високоестетичний процес блювання вже майже легалізовано. Одна із серій «Доктора Хауса», як памя’тається, була «присвячена» поверненню напівперетравленої їжі через рот. У позитивних персонажів, як мені здалося, колір блювотини був жовтуватим, у персонажів із невизначеним статусом – зеленкуватим. Це випадково, чи варто підозрювати приховане зомбування? Може таємна світова «матриця» вже потроху готує розподіл гомо сапієнсів на нові касти: жовтоблювотних і зеленоблювотних? Слава глобальній мегабулімії! Ми схуднемо і збережемо більшість нижніх клапанів від зайвих напружень.


Коли усе це почалось? Кажуть, що так звана «реабілітація тілесності» стала модною в розвинутих країнах у сімдесятих. Промоутерами цього процесу, зрозуміло, виступили не митці і не філософи, а компанії, що виробляють засоби гігієни та обладнання для ванних кімнат. Їм було потрібно актуалізувати телерекламу. Одночасно, почався «естетичний наступ» унітазів в ігровому та «високочолому» телевізійному продукті. Врешті-решт філософи запитали: а чи є, взагалі, якась різниця між високочолим творчим продуктом і простою кічухою. Посполиті подивилися в телевізор, побачили і там і там унітази і розгублено відповіли: «Нема!» Окремі естети мають іншу думку. Але в цих окремих естетів рідко беруть інтерв’ю. Тому вони зі своєю окремою думкою сидять, скажімо так, навіть не на унітазі.


Тілесність реабілітована. Правила політкоректності тепер не забороняють шморкатися і пердіти в присутності салонної публіки. Деякі відсталі старпьори ще встидаються, але це – пережитки минулого. Чим вам не перемога реабілітованого тіла над нереабілітованим духом?


А між тим, незважаючи на всі зусилля «Сніжної панди», салонів краси, захисних гумок і чистих унітазів, ота наша тілесність невпинно занепадає, старіє і руйнується. Бо такою є властивість усього тілесного. Нетривке воно. І кожна реабілітація тілесного є реабілітацією нетривкого. Може у цьому теж є сенс? Адже нам колись проспівали, що треба триматися за ту невловиму мить, яка мешкає між минулим і майбутнім (есть только миг между прошлым и будущим!). Ми й тримаємося. Тільки раптом хтось може зробити маленьке відкриття, що замість тої оспіваної «миті» він тримається лише за накривку унітазу. Блискучого унітазу, ретельно вимитого популярним засобом і напахченого «брефом». І що ніякого іншого вищого сенсу цей унітаз не має. Себто, в нього є один прямий сенс: сідай на нього і роби свою справу. Один єдиний сенс. Як і у всієї тієї глобально реабілітованої тілесності.

 

 


17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273