
Олександр Соколюк, директор Яремчанської міської лікарні, родом із Вінниці. У 1996 році чоловік переїхав на Івано-Франківщину, аби здобути медичну освіту.
Після завершення навчання залишився працювати в регіоні й тут же створив сім’ю. Та 2015 рік став переломним у його житті — саме тоді він уперше став на захист України.
Війна — або для всіх, або її немає, наголосив в інтерв'ю журналістці Фіртки, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк.
На тлі мирних акцій, що періодично відбуваються в Івано-Франківську та інших містах щодо термінів служби, Олександр Соколюк поділився власним баченням.
«На мою думку, якщо війна ставить всіх у рівні умови, то можна було б говорити про терміни.
Якщо немає різниці, хто ти — син мера, депутат чи директор підприємства — і ти підлягаєш службі за віком, то після того, як відслужиш рік, тебе мають замінити».
Однак, за його словами, нині ситуація виглядає інакше.
«Але зараз ми — заручники ситуації. Пригадайте, скільки людей добровільно пішли на фронт у 2022 році.
Люди масово йшли захищати країну. А потім побачили, як держава ставиться до родин загиблих, до поранених, до тих, хто втратив здоров’я. І що виявилось?».
Бойовий медик наголошує, головну підтримку взяли на себе волонтери — саме вони організовують збори на протези, лікування, реабілітацію.
«Без цієї допомоги багато військових залишились би наодинці зі своєю бідою.
Якби кожен українець, особливо чоловіки та їхні родини, бачили б, що держава надасть гідний захист і підтримку в разі втрати здоров’я — не лише подяки чи медальки, а реальну допомогу — ставлення було б зовсім іншим».
Більше читайте у матеріалі: «Війна або спільна, або її немає»: капітан медичної служби Олександр Соколюк про боротьбу на фронті та виклики тилу.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну