Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців. І заспокоїтись.
Тож сьогодні Фіртка разом з її книжковим оглядачем Остапом Микитюком зібрали для вас добірку, яка допоможе відігнати прокляття "нечитуна" після свят. А ще, сьогоднішні книги — світові бестселери, які обов’язково повинен прочитати кожен!
Відкриє добірку новинка видавництва «Фабула» — «Телеграф Авеню» Майкла Шебона. По-перше, це культовий роман Майкла Шебона. По-друге, автор закручує сюжет не гірше Квентіна Тарантіно. По-третє, тут багато джазу та інших кльових штук з американських 70-х.
Отож, ми опиняємось на межі Окленду і Берклі. Саме тут в колишній будівлі аптеки по вулиці Телеграф-Авеню двоє друзяк Арчі та Нет, афроамериканець та єврей, тримають свій власний магазинчик вінтажного вінілу «Brokeland Records». Та у житті хлопців настають темні часи, при тому обступаючи їх з усіх фронтів: їхня дружба переживає серйозну кризу, їхні дружини та батьки втрапляють у халепи, а незабаром неподалік вінілового магазину відкриють великий торговий й центр… тобто «Brokeland Records» доживає свої останні дні.
Майкл Шебон дуже атмосферно передає особисту драму героїв, вправно поєднуючи її з джазом, кунг-фу й атмосферою 70-х. І робить це просто заворожуюче.
Наступною в топі весняних вподобань стала книга «Пастка 22» Джозефа Хеллера. Це без сумніву культова книжка, яку багато літературних критиків і читачів по усьому світу, поставлять у свій особистий топ-100 улюблених книжок, та ще й десь поряд з «Бойнею номер 5» Курта Воннегута і «Пригодами бравого солдата Швейка» Ярослава Гашека.
У центрі сюжету американський солдат Джон Йосаріан, який з допомогою свого небажання служити у війську і купи абсурдних ситуацій згодом дослужиться до звання капітана. Події роману розгортаються на вигаданому острові Піаноза під час Другої світової війни. Джон з друзями несуть службу в у ВПС США. Їхня справа — здійснювати щоденні вильоти й бомбардувати німців.
У кожного з них є квота вильотів, виконавши яку, як їм пообіцяли, вони зможуть повернутись додому. Та щойно ця квота наближається до фінішу, як полковник підвищує її. Це демотивує Йосаріана так, що він починає божеволіти. Але визнаючи це, він потрапляє під військову директиву «пастка-22» — якщо ти визнаєш своє божевілля, значить ти не божевільний, бо мислиш конструктивно й визнаєш це. На такому абсурді побудований весь роман. І це заворожує!
Третю й останню сходинку сьогоднішньої добірки зайняв, мабуть, один з найсонячніших і найп’янкіших романів Ернеста Гемінґвея, від якого я отримав неймовірне естетичне й моральне задоволення — «Фієста. І сонце сходить». Цікавий факт, що це один з найбільш видаваних романів дядечка Гема — він безперервно перевидається з часу дебюту у 1926 році.
Історія знайомить нас з платонічною любов’ю та інтригами між американським журналістом Джеком Бернсом та красунею Брет Ешлі. По закінченню Першої світової, з якої повернувся Джек, їхні шляхи знову й знову перетинаються в Парижі. Цього разу доля зіштовхує їх на Монпарнасі.
Джек і Брет опиняються в любовному трикутнику, згодом ця дивна історія переростає у ще дивнішу подорож до Памплони, де будуть відбуватись бої биків. Там Джек познайомить Брет з молодим матадором, Педро Ромеро, який стане черговою кулею в серце Брет Ешлі. Це дещо дивна, але надзвичайно колоритна історія, написана у фірмовому стилі великого автора!
Читайте також:
Ксенія Фукс: Діагностований психіатричний розлад - це не вирок, а особливості
Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки
Письменниця Віра Валлє: Мій карантин проходить захоплююче й насичено
50 відтінків української літератури: книжковий огляд від Фіртки
Час робити висновки й не бути овочами: книжковий огляд від Фіртки