Відганяємо "нечитуна": книжкова добірка від Фіртки

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців. І заспокоїтись. 

Тож сьогодні Фіртка разом з її книжковим оглядачем Остапом Микитюком зібрали для вас добірку, яка допоможе відігнати прокляття "нечитуна" після свят. А ще, сьогоднішні книги — світові бестселери, які обов’язково повинен прочитати кожен!


Відкриє добірку новинка видавництва «Фабула» — «Телеграф Авеню» Майкла Шебона. По-перше, це культовий роман Майкла Шебона. По-друге, автор закручує сюжет не гірше Квентіна Тарантіно. По-третє, тут багато джазу та інших кльових штук з американських 70-х.

Отож, ми опиняємось на межі Окленду і Берклі. Саме тут в колишній будівлі аптеки по вулиці Телеграф-Авеню двоє друзяк Арчі та Нет, афроамериканець та єврей, тримають свій власний магазинчик вінтажного вінілу «Brokeland Records». Та у житті хлопців настають темні часи, при тому обступаючи їх з усіх фронтів: їхня дружба переживає серйозну кризу, їхні дружини та батьки втрапляють у халепи, а незабаром неподалік вінілового магазину відкриють великий торговий й центр… тобто «Brokeland Records» доживає свої останні дні.

Майкл Шебон дуже атмосферно передає особисту драму героїв, вправно поєднуючи її з джазом, кунг-фу й атмосферою 70-х. І робить це просто заворожуюче.


Наступною в топі весняних вподобань стала книга «Пастка 22» Джозефа Хеллера. Це без сумніву культова книжка, яку багато літературних критиків і читачів по усьому світу, поставлять у свій особистий топ-100 улюблених книжок, та ще й десь поряд з «Бойнею номер 5» Курта Воннегута і «Пригодами бравого солдата Швейка» Ярослава Гашека. 

У центрі сюжету американський солдат Джон Йосаріан, який з допомогою свого небажання служити у війську і купи абсурдних ситуацій згодом дослужиться до звання капітана. Події роману розгортаються на вигаданому острові Піаноза під час Другої світової війни. Джон з друзями несуть службу в у ВПС США. Їхня справа — здійснювати щоденні вильоти й бомбардувати німців.

У кожного з них є квота вильотів, виконавши яку, як їм пообіцяли, вони зможуть повернутись додому. Та щойно ця квота наближається до фінішу, як полковник підвищує її. Це демотивує Йосаріана так, що він починає божеволіти. Але визнаючи це, він потрапляє під військову директиву «пастка-22» — якщо ти визнаєш своє божевілля, значить ти не божевільний, бо мислиш конструктивно й визнаєш це. На такому абсурді побудований весь роман. І це заворожує!


Третю й останню сходинку сьогоднішньої добірки зайняв, мабуть, один з найсонячніших і найп’янкіших романів Ернеста Гемінґвея, від якого я отримав неймовірне естетичне й моральне задоволення — «Фієста. І сонце сходить». Цікавий факт, що це один з найбільш видаваних романів дядечка Гема — він безперервно перевидається з часу дебюту у 1926 році.

Історія знайомить нас з платонічною любов’ю та інтригами між американським журналістом Джеком Бернсом та красунею Брет Ешлі. По закінченню Першої світової, з якої повернувся Джек, їхні шляхи знову й знову перетинаються в Парижі. Цього разу доля зіштовхує їх на Монпарнасі.

Джек і Брет опиняються в любовному трикутнику, згодом ця дивна історія переростає у ще дивнішу подорож до Памплони, де будуть відбуватись бої биків. Там Джек познайомить Брет з молодим матадором,  Педро Ромеро, який стане черговою кулею в серце Брет Ешлі. Це дещо дивна, але надзвичайно колоритна історія, написана у фірмовому стилі великого автора!


Читайте також:

В’ячеслав Стельмах: Допитливість та спрага до знань — найважливіші риси, які повинен мати кожен перекладач

Ксенія Фукс: Діагностований психіатричний розлад - це не вирок, а особливості

Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Письменниця Віра Валлє: Мій карантин проходить захоплююче й насичено

50 відтінків української літератури: книжковий огляд від Фіртки

Час робити висновки й не бути овочами: книжковий огляд від Фіртки


13.05.2021 Остап Микитюк 5313
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5050 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2278 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1714
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2205
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4100

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

222

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

394

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

134
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

272
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

446
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

144
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

300 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

914
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5463
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

188
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

223
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

338
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

514