Остап Микитюк
У мене росте чудовий племінник Тарасик, він ще зовсім малий, але уже надзвичайно допитливий. Ще трошки й настане час, коли він з пізнання довколишнього світу добереться до пізнання чарівного світу книжок. І тут, друзі мої, важливо не напартачити та підібрати гарну літературу.
Саме цим разом із Фірткою ми займемося у сьогоднішній добірці, згадуючи що варто прочитати.
З нового і цікавого нещодавно натрапив на книжку Джеремі Стронґа «Ракета на чотирьох лапах під прикриттям», «Видавництво Старого Лева». Це кумедна історія про 11-річного хлопчика Тревора і його пришелепкуватого чотирилапого друга Стрілку. Батьки Тревора дуже хитрі дорослі, колись вони завели собі песика, та щойно він щось накоїть, то потрапляє під юрисдикцію Тревора. Ну звісно ж Тревор за це й отримує на горіхи.
Після чергової собачої витівки під час таткової гри у гольф він отримує попередження, а коли наступного дня собака з півнем перевертають пів будинку…приходить справжня кара… Стрілку збираються відправити у виховний табір. Тим часом у їхньому районі починають зникати собаки. Тож Тревор заручившись підтримкою подруги Тіни має важливе завдання — врятувати свого Стрілку й інших собак. Завдання не з легких, як для 11-річних дітей, але схоже, що у такому тандемі вони впораються.
Наступною я обрав, на мою думку, культову книжку українських дітей, яку сам перечитував за останні роки разів з 50 — «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Для мене найперше ця книжка про дружбу та підтримку. Ява і Павлуша, як Інь і Янь підтримують одне одного, рятують одне одного і звісно ж підколюють. Чого вартує тільки історія з метро під свинарником, або пригода під час подорожі до кіностудії, чи славнозвісна корида, яка стала сюжетом обкладинки оновленого видання у видавництві «Абабагаламага».
Це направду культовий твір, на якому виросло покоління моїх батьків, моє, сестри й тепер…прийшла черга племінника. Мабуть, ця книга одна з тих, яку неодмінно потрібно прочитати, не замислюючись навіщо.
Третя книжка добірки має страшненьку назву «Щоденник кота-вбивці» Енн Файн, видавництво Vivat. Але повірте, ви луснете від сміху. Отож, ця історія про Таффі, найзвичайнісінького кота, який справно виконує свої котячі справи — полює на пташок, ловить мишей, вилежується на клумбах і таке інше. Нічого особливого, скажете ви. «Просто прокляття!» викрикнуть його господарі й батьки малої дівчинки Еллі, яку Таффі надзвичайно любить. Таффа тягає свої трофеї додому і батькам щоразу доводиться прибирати за котом і ховати нещасних тварин.
Що залишається Таффі? Почати вести щоденник, щоб зняти з себе усі обвинувачення та наклепи. Від цієї історії, яку ви зі своїм малюком подолаєте за пів години, ви ще довго буде у захваті та веселому настрої.
А ще, я нещодавно відкрив для себе неймовірні книжки харківського видавництва «Вівсянка» і захопився однією, якої мені страшенно не вистачало у дитинстві — «Як все у світі влаштоване. 100 кроків до науки» Лізи Джейн Ґіллеслі. Отож, це дуже круто проілюстрована енциклопедія для дітей, у якій безліч відповідей на питання «чому?».
Чому мерехтять зірки, навіщо і як з’явилося колесо, що таке звук, світло, зв’язок і до чого тут різні науки? Якби мені у п’ятому класі до рук потрапила така книжка — я б однозначно навчався старанніше. Інформація викладена у книжці написана легко та з іскрою, яка запалить у вашій дитині ще більше запитань «чому» і влучно дасть на них відповіді.
І на цій ноті побажаю вам гарного настрою, друзі.
До зустрічі за тиждень.