Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Остап Микитюк

У мене росте чудовий племінник Тарасик, він ще зовсім малий, але уже надзвичайно допитливий. Ще трошки й настане час, коли він з пізнання довколишнього світу добереться до пізнання чарівного світу книжок. І тут, друзі мої, важливо не напартачити та підібрати гарну літературу.

Саме цим разом із Фірткою ми займемося у сьогоднішній добірці, згадуючи що варто прочитати.


З нового і цікавого нещодавно натрапив на книжку Джеремі Стронґа «Ракета на чотирьох лапах під прикриттям», «Видавництво Старого Лева». Це кумедна історія про 11-річного хлопчика Тревора і його пришелепкуватого чотирилапого друга Стрілку. Батьки Тревора дуже хитрі дорослі, колись вони завели собі песика, та щойно він щось накоїть, то потрапляє під юрисдикцію Тревора. Ну звісно ж Тревор за це й отримує на горіхи.

Після чергової собачої витівки під час таткової гри у гольф він отримує попередження, а коли наступного дня собака з півнем перевертають пів будинку…приходить справжня кара… Стрілку збираються відправити у виховний табір. Тим часом у їхньому районі починають зникати собаки. Тож Тревор заручившись підтримкою подруги Тіни має важливе завдання — врятувати свого Стрілку й інших собак. Завдання не з легких, як для 11-річних дітей, але схоже, що у такому тандемі вони впораються.


Наступною я обрав, на мою думку, культову книжку українських дітей, яку сам перечитував за останні роки разів з 50 — «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Для мене найперше ця книжка про дружбу та підтримку. Ява і Павлуша, як Інь і Янь підтримують одне одного, рятують одне одного і звісно ж підколюють. Чого вартує тільки історія з метро під свинарником, або пригода під час подорожі до кіностудії, чи славнозвісна корида, яка стала сюжетом обкладинки оновленого видання у видавництві «Абабагаламага».

Це направду культовий твір, на якому виросло покоління моїх батьків, моє, сестри й тепер…прийшла черга племінника. Мабуть, ця книга одна з тих, яку неодмінно потрібно прочитати, не замислюючись навіщо. 


Третя книжка добірки має страшненьку назву «Щоденник кота-вбивці» Енн Файн, видавництво Vivat. Але повірте, ви луснете від сміху. Отож, ця історія про Таффі, найзвичайнісінького кота, який справно виконує свої котячі справи — полює на пташок, ловить мишей, вилежується на клумбах і таке інше. Нічого особливого, скажете ви. «Просто прокляття!» викрикнуть його господарі й батьки малої дівчинки Еллі, яку Таффі надзвичайно любить. Таффа тягає свої трофеї додому і батькам щоразу доводиться прибирати за котом і ховати нещасних тварин.

Що залишається Таффі? Почати вести щоденник, щоб зняти з себе усі обвинувачення та наклепи. Від цієї історії, яку ви зі своїм малюком подолаєте за пів години, ви ще довго буде у захваті та веселому настрої.


А ще, я нещодавно відкрив для себе неймовірні книжки харківського видавництва «Вівсянка» і захопився однією, якої мені страшенно не вистачало у дитинстві — «Як все у світі влаштоване. 100 кроків до науки» Лізи Джейн Ґіллеслі. Отож, це дуже круто проілюстрована енциклопедія для дітей, у якій безліч відповідей на питання «чому?».

Чому мерехтять зірки, навіщо і як з’явилося колесо, що таке звук, світло, зв’язок і до чого тут різні науки? Якби мені у п’ятому класі до рук потрапила така книжка — я б однозначно навчався старанніше. Інформація викладена у книжці написана легко та з іскрою, яка запалить у вашій дитині ще більше запитань «чому» і влучно дасть на них відповіді.


І на цій ноті побажаю вам гарного настрою, друзі.

До зустрічі за тиждень.


18.04.2021 1655
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2428
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19542
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1749
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1223 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3876

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

141

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2012

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1313
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

909
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24405
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

613
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1644
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8055
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

494
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2058 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740