Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Остап Микитюк

У мене росте чудовий племінник Тарасик, він ще зовсім малий, але уже надзвичайно допитливий. Ще трошки й настане час, коли він з пізнання довколишнього світу добереться до пізнання чарівного світу книжок. І тут, друзі мої, важливо не напартачити та підібрати гарну літературу.

Саме цим разом із Фірткою ми займемося у сьогоднішній добірці, згадуючи що варто прочитати.


З нового і цікавого нещодавно натрапив на книжку Джеремі Стронґа «Ракета на чотирьох лапах під прикриттям», «Видавництво Старого Лева». Це кумедна історія про 11-річного хлопчика Тревора і його пришелепкуватого чотирилапого друга Стрілку. Батьки Тревора дуже хитрі дорослі, колись вони завели собі песика, та щойно він щось накоїть, то потрапляє під юрисдикцію Тревора. Ну звісно ж Тревор за це й отримує на горіхи.

Після чергової собачої витівки під час таткової гри у гольф він отримує попередження, а коли наступного дня собака з півнем перевертають пів будинку…приходить справжня кара… Стрілку збираються відправити у виховний табір. Тим часом у їхньому районі починають зникати собаки. Тож Тревор заручившись підтримкою подруги Тіни має важливе завдання — врятувати свого Стрілку й інших собак. Завдання не з легких, як для 11-річних дітей, але схоже, що у такому тандемі вони впораються.


Наступною я обрав, на мою думку, культову книжку українських дітей, яку сам перечитував за останні роки разів з 50 — «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Для мене найперше ця книжка про дружбу та підтримку. Ява і Павлуша, як Інь і Янь підтримують одне одного, рятують одне одного і звісно ж підколюють. Чого вартує тільки історія з метро під свинарником, або пригода під час подорожі до кіностудії, чи славнозвісна корида, яка стала сюжетом обкладинки оновленого видання у видавництві «Абабагаламага».

Це направду культовий твір, на якому виросло покоління моїх батьків, моє, сестри й тепер…прийшла черга племінника. Мабуть, ця книга одна з тих, яку неодмінно потрібно прочитати, не замислюючись навіщо. 


Третя книжка добірки має страшненьку назву «Щоденник кота-вбивці» Енн Файн, видавництво Vivat. Але повірте, ви луснете від сміху. Отож, ця історія про Таффі, найзвичайнісінького кота, який справно виконує свої котячі справи — полює на пташок, ловить мишей, вилежується на клумбах і таке інше. Нічого особливого, скажете ви. «Просто прокляття!» викрикнуть його господарі й батьки малої дівчинки Еллі, яку Таффі надзвичайно любить. Таффа тягає свої трофеї додому і батькам щоразу доводиться прибирати за котом і ховати нещасних тварин.

Що залишається Таффі? Почати вести щоденник, щоб зняти з себе усі обвинувачення та наклепи. Від цієї історії, яку ви зі своїм малюком подолаєте за пів години, ви ще довго буде у захваті та веселому настрої.


А ще, я нещодавно відкрив для себе неймовірні книжки харківського видавництва «Вівсянка» і захопився однією, якої мені страшенно не вистачало у дитинстві — «Як все у світі влаштоване. 100 кроків до науки» Лізи Джейн Ґіллеслі. Отож, це дуже круто проілюстрована енциклопедія для дітей, у якій безліч відповідей на питання «чому?».

Чому мерехтять зірки, навіщо і як з’явилося колесо, що таке звук, світло, зв’язок і до чого тут різні науки? Якби мені у п’ятому класі до рук потрапила така книжка — я б однозначно навчався старанніше. Інформація викладена у книжці написана легко та з іскрою, яка запалить у вашій дитині ще більше запитань «чому» і влучно дасть на них відповіді.


І на цій ноті побажаю вам гарного настрою, друзі.

До зустрічі за тиждень.


18.04.2021 1515
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

349
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2249
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1667
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1950
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5564 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4085

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1066

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1072

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1591

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1072
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

821
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

689
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14498
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10344
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6009
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

562
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5299 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28405 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

450
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

569
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

404
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

594