Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Остап Микитюк

У мене росте чудовий племінник Тарасик, він ще зовсім малий, але уже надзвичайно допитливий. Ще трошки й настане час, коли він з пізнання довколишнього світу добереться до пізнання чарівного світу книжок. І тут, друзі мої, важливо не напартачити та підібрати гарну літературу.

Саме цим разом із Фірткою ми займемося у сьогоднішній добірці, згадуючи що варто прочитати.


З нового і цікавого нещодавно натрапив на книжку Джеремі Стронґа «Ракета на чотирьох лапах під прикриттям», «Видавництво Старого Лева». Це кумедна історія про 11-річного хлопчика Тревора і його пришелепкуватого чотирилапого друга Стрілку. Батьки Тревора дуже хитрі дорослі, колись вони завели собі песика, та щойно він щось накоїть, то потрапляє під юрисдикцію Тревора. Ну звісно ж Тревор за це й отримує на горіхи.

Після чергової собачої витівки під час таткової гри у гольф він отримує попередження, а коли наступного дня собака з півнем перевертають пів будинку…приходить справжня кара… Стрілку збираються відправити у виховний табір. Тим часом у їхньому районі починають зникати собаки. Тож Тревор заручившись підтримкою подруги Тіни має важливе завдання — врятувати свого Стрілку й інших собак. Завдання не з легких, як для 11-річних дітей, але схоже, що у такому тандемі вони впораються.


Наступною я обрав, на мою думку, культову книжку українських дітей, яку сам перечитував за останні роки разів з 50 — «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Для мене найперше ця книжка про дружбу та підтримку. Ява і Павлуша, як Інь і Янь підтримують одне одного, рятують одне одного і звісно ж підколюють. Чого вартує тільки історія з метро під свинарником, або пригода під час подорожі до кіностудії, чи славнозвісна корида, яка стала сюжетом обкладинки оновленого видання у видавництві «Абабагаламага».

Це направду культовий твір, на якому виросло покоління моїх батьків, моє, сестри й тепер…прийшла черга племінника. Мабуть, ця книга одна з тих, яку неодмінно потрібно прочитати, не замислюючись навіщо. 


Третя книжка добірки має страшненьку назву «Щоденник кота-вбивці» Енн Файн, видавництво Vivat. Але повірте, ви луснете від сміху. Отож, ця історія про Таффі, найзвичайнісінького кота, який справно виконує свої котячі справи — полює на пташок, ловить мишей, вилежується на клумбах і таке інше. Нічого особливого, скажете ви. «Просто прокляття!» викрикнуть його господарі й батьки малої дівчинки Еллі, яку Таффі надзвичайно любить. Таффа тягає свої трофеї додому і батькам щоразу доводиться прибирати за котом і ховати нещасних тварин.

Що залишається Таффі? Почати вести щоденник, щоб зняти з себе усі обвинувачення та наклепи. Від цієї історії, яку ви зі своїм малюком подолаєте за пів години, ви ще довго буде у захваті та веселому настрої.


А ще, я нещодавно відкрив для себе неймовірні книжки харківського видавництва «Вівсянка» і захопився однією, якої мені страшенно не вистачало у дитинстві — «Як все у світі влаштоване. 100 кроків до науки» Лізи Джейн Ґіллеслі. Отож, це дуже круто проілюстрована енциклопедія для дітей, у якій безліч відповідей на питання «чому?».

Чому мерехтять зірки, навіщо і як з’явилося колесо, що таке звук, світло, зв’язок і до чого тут різні науки? Якби мені у п’ятому класі до рук потрапила така книжка — я б однозначно навчався старанніше. Інформація викладена у книжці написана легко та з іскрою, яка запалить у вашій дитині ще більше запитань «чому» і влучно дасть на них відповіді.


І на цій ноті побажаю вам гарного настрою, друзі.

До зустрічі за тиждень.


18.04.2021 1573
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

1082
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1345
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3443
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5198
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1531
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1861

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

728

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1528

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1602
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

643
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2331 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2157
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

735
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4775
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

614
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8303
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

504
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

288
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

609
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

769 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

938