Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Остап Микитюк

У мене росте чудовий племінник Тарасик, він ще зовсім малий, але уже надзвичайно допитливий. Ще трошки й настане час, коли він з пізнання довколишнього світу добереться до пізнання чарівного світу книжок. І тут, друзі мої, важливо не напартачити та підібрати гарну літературу.

Саме цим разом із Фірткою ми займемося у сьогоднішній добірці, згадуючи що варто прочитати.


З нового і цікавого нещодавно натрапив на книжку Джеремі Стронґа «Ракета на чотирьох лапах під прикриттям», «Видавництво Старого Лева». Це кумедна історія про 11-річного хлопчика Тревора і його пришелепкуватого чотирилапого друга Стрілку. Батьки Тревора дуже хитрі дорослі, колись вони завели собі песика, та щойно він щось накоїть, то потрапляє під юрисдикцію Тревора. Ну звісно ж Тревор за це й отримує на горіхи.

Після чергової собачої витівки під час таткової гри у гольф він отримує попередження, а коли наступного дня собака з півнем перевертають пів будинку…приходить справжня кара… Стрілку збираються відправити у виховний табір. Тим часом у їхньому районі починають зникати собаки. Тож Тревор заручившись підтримкою подруги Тіни має важливе завдання — врятувати свого Стрілку й інших собак. Завдання не з легких, як для 11-річних дітей, але схоже, що у такому тандемі вони впораються.


Наступною я обрав, на мою думку, культову книжку українських дітей, яку сам перечитував за останні роки разів з 50 — «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Для мене найперше ця книжка про дружбу та підтримку. Ява і Павлуша, як Інь і Янь підтримують одне одного, рятують одне одного і звісно ж підколюють. Чого вартує тільки історія з метро під свинарником, або пригода під час подорожі до кіностудії, чи славнозвісна корида, яка стала сюжетом обкладинки оновленого видання у видавництві «Абабагаламага».

Це направду культовий твір, на якому виросло покоління моїх батьків, моє, сестри й тепер…прийшла черга племінника. Мабуть, ця книга одна з тих, яку неодмінно потрібно прочитати, не замислюючись навіщо. 


Третя книжка добірки має страшненьку назву «Щоденник кота-вбивці» Енн Файн, видавництво Vivat. Але повірте, ви луснете від сміху. Отож, ця історія про Таффі, найзвичайнісінького кота, який справно виконує свої котячі справи — полює на пташок, ловить мишей, вилежується на клумбах і таке інше. Нічого особливого, скажете ви. «Просто прокляття!» викрикнуть його господарі й батьки малої дівчинки Еллі, яку Таффі надзвичайно любить. Таффа тягає свої трофеї додому і батькам щоразу доводиться прибирати за котом і ховати нещасних тварин.

Що залишається Таффі? Почати вести щоденник, щоб зняти з себе усі обвинувачення та наклепи. Від цієї історії, яку ви зі своїм малюком подолаєте за пів години, ви ще довго буде у захваті та веселому настрої.


А ще, я нещодавно відкрив для себе неймовірні книжки харківського видавництва «Вівсянка» і захопився однією, якої мені страшенно не вистачало у дитинстві — «Як все у світі влаштоване. 100 кроків до науки» Лізи Джейн Ґіллеслі. Отож, це дуже круто проілюстрована енциклопедія для дітей, у якій безліч відповідей на питання «чому?».

Чому мерехтять зірки, навіщо і як з’явилося колесо, що таке звук, світло, зв’язок і до чого тут різні науки? Якби мені у п’ятому класі до рук потрапила така книжка — я б однозначно навчався старанніше. Інформація викладена у книжці написана легко та з іскрою, яка запалить у вашій дитині ще більше запитань «чому» і влучно дасть на них відповіді.


І на цій ноті побажаю вам гарного настрою, друзі.

До зустрічі за тиждень.


18.04.2021 1503
Коментарі ()

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1381
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

894
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1259
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4533 13
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3331
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7523 7

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

323

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

581

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

473

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

1076
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

415
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

525
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17557
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1348
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8896 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8367 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

789
04.11.2024

Фільм "Медовий місяць" режисерки Жанни Озірної здобув Ґран-прі на 53 Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" і приніс авторці почесну статуетку "Скіфський олень".

298
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

244
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1024
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

725
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

722