Вчені з'ясовують, наскільки захищає лише одна доза Covid-вакцини

Більшість схвалених препаратів від коронавірусу розраховані для дворазової вакцинації, що забезпечує високий і довгостроковий імунітет.

На цей час проводяться дослідження, за допомогою яких вчені намагаються з'ясувати вплив на організм лише одного щеплення, повідомляє DW, пише УП.

Більшість схвалених до застосування препаратів від коронавірусу передбачають дворазову вакцинацію - саме таким чином забезпечується надійний і тривалий захист від Covid. Дані показують, що ті, хто був вакцинований однією дозою, теж отримують деякий захист, але як довго він зберігається, поки точно не встановлено.

Два дослідження, проведені Управлінням національної статистики Великобританії і Оксфордським університетом показали, що вже після першої дози препарату від коронавірусу формується досить сильна імунна відповідь.

За результатами одного з досліджень, після отримання першого щеплення вакцинами BioNTech/Pfizer або AstraZeneca частка інфекцій коронавірусу з явними симптомами знижується на 72%. Дві дози BioNTech/Pfizer захищають від інфекції вже на 90%.

При цьому дослідження не включає дані про те, наскільки високий рівень захисту після подвійного щеплення вакциною AstraZeneca, оскільки такі дані ще збираються.

Автор одного з досліджень та науковий співробітник Наффілдського інституту здоров'я населення при Оксфордському університеті Коен Поуелс каже, що після введення другої дози захист від ковіда набагато ефективніший, і зберігається він протягом більш тривалого терміну.

"Як при будь-якому інфекційному захворюванні, спочатку (після першої дози - УП) у вас досить високий рівень захисту, але потім він знижується, і, якщо подивитися на рівень антитіл, це відбувається досить швидко. Друга доза істотно підвищує рівень антитіл, особливо у літніх людей, тому отримати її дуже важливо", - зазначив Поуелс.

Вчені звертають увагу на те, що після першого щеплення не можна відмовлятися від захисту, водночас більш тривалий інтервал між першим та другим щепленнями не знижує загальну ефективність вакцини.

Нагадаємо, на Прикарпатті відкрили пів сотні пунктів вакцинації від COVID-19.

Процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого. Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Додамо, що черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.


Читайте також:

Вакцина від Pfizer: на Прикарпатті жодна із районних лікарень не має обладнання для її зберігання

У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer

USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)

Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук

В Івано-Франківську понад дві тисячі освітян погодились вакцинуватись проти COVID-19


10.05.2021 1905
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2143
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19071
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1700
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1184
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2237
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3820

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1946

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

659

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1281

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1436
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

347
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

865
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24371
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

596
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

591
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

727
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1622
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7995
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

405
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

751
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2016 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

714