Вакцина від Pfizer: на Прикарпатті жодна із районних лікарень не має обладнання для її зберігання

Заступниця міського голови Калуша Наталія Кінаш увесь онлайн ефір присвятила темі вакцинації та коронавірусу.

Виникає багато дискусій на тлі антивакцинальної компанії. Однак вакцинація — важливий засіб захистити себе від коронавірусної інфекції й уникнути важкого перебігу хвороби, вважає Наталія Кінаш, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Медик висловила розуміння щодо настороженості людей стосовно вакцинації. Адже лікарські засоби розроблялися у короткий термін у зв'язку з розвитком пандемії. Проте обставини, як зауважує Наталія Кінаш, змушують робити висновки щодо ефективності вакцини вже сьогодні:

"Вакцина розроблялася в стислі терміни у зв’язку з розвитком пандемії. Ми не маємо багатолітнього досвіду так, як з іншими 19-ма захворюваннями, які успішно поборені завдяки вакцинації. Серед них — дифтерія, кір, кашлюк, поліомієліт. На жаль, нам випала така доля. Ми живемо в такий період, коли вакцинація від COVID-19 буде проводитися в реальності. А висновки про певну ефективність будуть проводитися негайно і в сьогоденні."

Загалом перші щеплення винайдені ще в X ст. китайцями. У 1796 році британський лікар Едвард Дженер помітив, що відносно легка форма коров’ячої віспи захищає від тяжкої форми цю людину. Через два роки він опублікував свої висновки. Так з'явилося слово «вакцина» від латинського слова «vaca». Зараз близько 20-ти хвороб, які виникли до пандемії, успішно подолані завдяки тому, що люди винайшли вакцину від них.

Заступниця міського голови зазначила, що вакцина готує наш організм для боротьби з певною інфекцією вірусом або іншою хворобою:

"Як правило вакцини містять інактивовані або ослаблені фрагменти патогену, які спричиняють або імітують дану хворобу. Це вчить імунну систему розпізнавати інфекцію, коли вона потрапляє природнім шляхом у наш організм, виробляти швидко антитіла або вже мати їх для того, щоб вони швидко вступили з даним патогеном в дію і якомога швидше ліквідовували хворобу, не даючи можливості розвинутися і поширитися. Тим самим — спричинити певні клінічні прояви, доводячи людину до важкого стану."

Перед тим, як потрапити на ринок, будь-яка вакцина повинна проходити певні етапи контролю. Спочатку їх тестують в лабораторіях і на тваринах. Потім лікарські засоби проходять клінічні випробування на певних категоріях людей-добровольців. Урешті, їх повинні схвалити певні органи охорони здоров'я. Наразі в цивілізованому світі жодна вакцина не має права на впровадження, якщо вона не погоджена із ВООЗ.

Наталія Кінаш розповіла про ті вакцини проти коронавірусної інфекції, які є зараз на ринку. За її словами, більшість схвалені ВООЗ, за винятком російської «Спутник V». Щодо вакцини AstraZeneca (CoviShield), якою здійснюють вакцинацію в Калуській міській територіальній громаді, то її ефективність зросла із 63% до 75%.

Чимало уваги заступниця міського голови, донедавна — медична директорка Калуської ЦРЛ, приділила американсько-німецькій вакцині «Pfizer», якою провакциновано близько 80% жителів Ізраїлю. Доставити її планують і на територію Прикарпаття. Однак вакцина має специфічні умови зберігання, зокрема, температура її зберігання становить -60...-80 С. На жаль, такого обладнання не має жоден профілактичний лікувальний заклад у Калуші. Вартість такого обладнання висока і складає близько 800 тис гривень за одиницю.

"Наразі весь бюджет розподілений, вільних коштів немає, — акцентувала Наталія Кінаш. — Закупити таке обладнання можна буде через шість місяців, якщо буде перевиконання плану надходжень. Однак економіка переживає непрості часи. Нам, можливо, доведеться брати звідкись кошти, згортати ремонтні програми, можливо, ремонти наших доріг або брати з інших видатків для того, щоб придбати обладнання.

Але поки обладнання в установі не буде, великий сумнів, що ця вакцина потрапить у Калуську ОТГ. На сьогодні жодна із районних лікарень ОТГ не забезпечена низькотемпературним обладнанням. Навіть не всі обласні центри мають таке холодове обладнання. На обласному рівні це все, звісно, буде зроблено хоча б для того, щоб обласні центри мали змогу отримати цю вакцину і були забезпечені логістикою для поширення в межах певного регіону."

У зв'язку з такими труднощами заступниця міського голови радить не відкладати вакцинування на далеке майбутнє, а бути реалістами та використовувати ту вакцину, яка є в наявності і яка наразі доступна для мешканців Калуської громади.

Як тільки людина захворіла, то вакцина вже не допоможе, зазначає заступниця міського голови:

"Ви вже стикнулися й антитіла виробляються природнім шляхом. Вакцинуватися після цього впродовж шести місяців, за порадами доктора медичних наук, лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської, не потрібно. Після шести місяців потрібно перевірити імунітет, як він реагує, який у вас титр антитіл і тоді приймати рішення на користь вакцинації. Якщо низький титр антитіл, то треба вакцинуватися."

Посилаючись на статтю Ольги Голубовської, Наталія Кінаш зауважила, що вакцинувати імунних осіб недоцільно. Тобто людей, які перенесли коронавірусне захворювання і набули високий титр антитіл. Тому для того, щоб дізнатися, чи потрібна людині вакцинації їй необхідно дізнатися свій рівень імуноглобуліну G, антитіл до імуноглобуліну G. Таке обстеження можна пройти як у Калуській ЦРЛ, так і в міській поліклініці та лікарнях.

Для всіх, хто вирішив вакцинуватися від COVID-19, заступниця міського голови запрошує в Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги на четвертий поверх. Вакцинація триває щодня з 10.00 до 14.00 год.


Нагадаємо, в Україну доставили першу партію вакцини проти коронавірусу розробки Pfizer-BioNTech.

Як повідомляла Фіртка, на Прикарпатті за добу 150 підтверджених випадків, дванадцять — летальні.

Варто додати, що у Франківську формують списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 залишковими дозами.

До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.

Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.  

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.


Читайте також:

У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer

USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)

Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук

В Івано-Франківську понад дві тисячі освітян погодились вакцинуватись проти COVID-19


16.04.2021 3561
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

391
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1749
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3257
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1178
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1205
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1263 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

300

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1150

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

993

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

362
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2521
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1263
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1354
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

578
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15215
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7512
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

369
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

817 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

502
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

412
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

500