Вакцина від Pfizer: на Прикарпатті жодна із районних лікарень не має обладнання для її зберігання

Заступниця міського голови Калуша Наталія Кінаш увесь онлайн ефір присвятила темі вакцинації та коронавірусу.

Виникає багато дискусій на тлі антивакцинальної компанії. Однак вакцинація — важливий засіб захистити себе від коронавірусної інфекції й уникнути важкого перебігу хвороби, вважає Наталія Кінаш, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Медик висловила розуміння щодо настороженості людей стосовно вакцинації. Адже лікарські засоби розроблялися у короткий термін у зв'язку з розвитком пандемії. Проте обставини, як зауважує Наталія Кінаш, змушують робити висновки щодо ефективності вакцини вже сьогодні:

"Вакцина розроблялася в стислі терміни у зв’язку з розвитком пандемії. Ми не маємо багатолітнього досвіду так, як з іншими 19-ма захворюваннями, які успішно поборені завдяки вакцинації. Серед них — дифтерія, кір, кашлюк, поліомієліт. На жаль, нам випала така доля. Ми живемо в такий період, коли вакцинація від COVID-19 буде проводитися в реальності. А висновки про певну ефективність будуть проводитися негайно і в сьогоденні."

Загалом перші щеплення винайдені ще в X ст. китайцями. У 1796 році британський лікар Едвард Дженер помітив, що відносно легка форма коров’ячої віспи захищає від тяжкої форми цю людину. Через два роки він опублікував свої висновки. Так з'явилося слово «вакцина» від латинського слова «vaca». Зараз близько 20-ти хвороб, які виникли до пандемії, успішно подолані завдяки тому, що люди винайшли вакцину від них.

Заступниця міського голови зазначила, що вакцина готує наш організм для боротьби з певною інфекцією вірусом або іншою хворобою:

"Як правило вакцини містять інактивовані або ослаблені фрагменти патогену, які спричиняють або імітують дану хворобу. Це вчить імунну систему розпізнавати інфекцію, коли вона потрапляє природнім шляхом у наш організм, виробляти швидко антитіла або вже мати їх для того, щоб вони швидко вступили з даним патогеном в дію і якомога швидше ліквідовували хворобу, не даючи можливості розвинутися і поширитися. Тим самим — спричинити певні клінічні прояви, доводячи людину до важкого стану."

Перед тим, як потрапити на ринок, будь-яка вакцина повинна проходити певні етапи контролю. Спочатку їх тестують в лабораторіях і на тваринах. Потім лікарські засоби проходять клінічні випробування на певних категоріях людей-добровольців. Урешті, їх повинні схвалити певні органи охорони здоров'я. Наразі в цивілізованому світі жодна вакцина не має права на впровадження, якщо вона не погоджена із ВООЗ.

Наталія Кінаш розповіла про ті вакцини проти коронавірусної інфекції, які є зараз на ринку. За її словами, більшість схвалені ВООЗ, за винятком російської «Спутник V». Щодо вакцини AstraZeneca (CoviShield), якою здійснюють вакцинацію в Калуській міській територіальній громаді, то її ефективність зросла із 63% до 75%.

Чимало уваги заступниця міського голови, донедавна — медична директорка Калуської ЦРЛ, приділила американсько-німецькій вакцині «Pfizer», якою провакциновано близько 80% жителів Ізраїлю. Доставити її планують і на територію Прикарпаття. Однак вакцина має специфічні умови зберігання, зокрема, температура її зберігання становить -60...-80 С. На жаль, такого обладнання не має жоден профілактичний лікувальний заклад у Калуші. Вартість такого обладнання висока і складає близько 800 тис гривень за одиницю.

"Наразі весь бюджет розподілений, вільних коштів немає, — акцентувала Наталія Кінаш. — Закупити таке обладнання можна буде через шість місяців, якщо буде перевиконання плану надходжень. Однак економіка переживає непрості часи. Нам, можливо, доведеться брати звідкись кошти, згортати ремонтні програми, можливо, ремонти наших доріг або брати з інших видатків для того, щоб придбати обладнання.

Але поки обладнання в установі не буде, великий сумнів, що ця вакцина потрапить у Калуську ОТГ. На сьогодні жодна із районних лікарень ОТГ не забезпечена низькотемпературним обладнанням. Навіть не всі обласні центри мають таке холодове обладнання. На обласному рівні це все, звісно, буде зроблено хоча б для того, щоб обласні центри мали змогу отримати цю вакцину і були забезпечені логістикою для поширення в межах певного регіону."

У зв'язку з такими труднощами заступниця міського голови радить не відкладати вакцинування на далеке майбутнє, а бути реалістами та використовувати ту вакцину, яка є в наявності і яка наразі доступна для мешканців Калуської громади.

Як тільки людина захворіла, то вакцина вже не допоможе, зазначає заступниця міського голови:

"Ви вже стикнулися й антитіла виробляються природнім шляхом. Вакцинуватися після цього впродовж шести місяців, за порадами доктора медичних наук, лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської, не потрібно. Після шести місяців потрібно перевірити імунітет, як він реагує, який у вас титр антитіл і тоді приймати рішення на користь вакцинації. Якщо низький титр антитіл, то треба вакцинуватися."

Посилаючись на статтю Ольги Голубовської, Наталія Кінаш зауважила, що вакцинувати імунних осіб недоцільно. Тобто людей, які перенесли коронавірусне захворювання і набули високий титр антитіл. Тому для того, щоб дізнатися, чи потрібна людині вакцинації їй необхідно дізнатися свій рівень імуноглобуліну G, антитіл до імуноглобуліну G. Таке обстеження можна пройти як у Калуській ЦРЛ, так і в міській поліклініці та лікарнях.

Для всіх, хто вирішив вакцинуватися від COVID-19, заступниця міського голови запрошує в Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги на четвертий поверх. Вакцинація триває щодня з 10.00 до 14.00 год.


Нагадаємо, в Україну доставили першу партію вакцини проти коронавірусу розробки Pfizer-BioNTech.

Як повідомляла Фіртка, на Прикарпатті за добу 150 підтверджених випадків, дванадцять — летальні.

Варто додати, що у Франківську формують списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 залишковими дозами.

До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.

Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.  

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.


Читайте також:

У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer

USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)

Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук

В Івано-Франківську понад дві тисячі освітян погодились вакцинуватись проти COVID-19


16.04.2021 3070
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2843
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

236

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17245
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667