Вакцина від Pfizer: на Прикарпатті жодна із районних лікарень не має обладнання для її зберігання

Заступниця міського голови Калуша Наталія Кінаш увесь онлайн ефір присвятила темі вакцинації та коронавірусу.

Виникає багато дискусій на тлі антивакцинальної компанії. Однак вакцинація — важливий засіб захистити себе від коронавірусної інфекції й уникнути важкого перебігу хвороби, вважає Наталія Кінаш, інформує Фіртка з посиланням на Вікна.

Медик висловила розуміння щодо настороженості людей стосовно вакцинації. Адже лікарські засоби розроблялися у короткий термін у зв'язку з розвитком пандемії. Проте обставини, як зауважує Наталія Кінаш, змушують робити висновки щодо ефективності вакцини вже сьогодні:

"Вакцина розроблялася в стислі терміни у зв’язку з розвитком пандемії. Ми не маємо багатолітнього досвіду так, як з іншими 19-ма захворюваннями, які успішно поборені завдяки вакцинації. Серед них — дифтерія, кір, кашлюк, поліомієліт. На жаль, нам випала така доля. Ми живемо в такий період, коли вакцинація від COVID-19 буде проводитися в реальності. А висновки про певну ефективність будуть проводитися негайно і в сьогоденні."

Загалом перші щеплення винайдені ще в X ст. китайцями. У 1796 році британський лікар Едвард Дженер помітив, що відносно легка форма коров’ячої віспи захищає від тяжкої форми цю людину. Через два роки він опублікував свої висновки. Так з'явилося слово «вакцина» від латинського слова «vaca». Зараз близько 20-ти хвороб, які виникли до пандемії, успішно подолані завдяки тому, що люди винайшли вакцину від них.

Заступниця міського голови зазначила, що вакцина готує наш організм для боротьби з певною інфекцією вірусом або іншою хворобою:

"Як правило вакцини містять інактивовані або ослаблені фрагменти патогену, які спричиняють або імітують дану хворобу. Це вчить імунну систему розпізнавати інфекцію, коли вона потрапляє природнім шляхом у наш організм, виробляти швидко антитіла або вже мати їх для того, щоб вони швидко вступили з даним патогеном в дію і якомога швидше ліквідовували хворобу, не даючи можливості розвинутися і поширитися. Тим самим — спричинити певні клінічні прояви, доводячи людину до важкого стану."

Перед тим, як потрапити на ринок, будь-яка вакцина повинна проходити певні етапи контролю. Спочатку їх тестують в лабораторіях і на тваринах. Потім лікарські засоби проходять клінічні випробування на певних категоріях людей-добровольців. Урешті, їх повинні схвалити певні органи охорони здоров'я. Наразі в цивілізованому світі жодна вакцина не має права на впровадження, якщо вона не погоджена із ВООЗ.

Наталія Кінаш розповіла про ті вакцини проти коронавірусної інфекції, які є зараз на ринку. За її словами, більшість схвалені ВООЗ, за винятком російської «Спутник V». Щодо вакцини AstraZeneca (CoviShield), якою здійснюють вакцинацію в Калуській міській територіальній громаді, то її ефективність зросла із 63% до 75%.

Чимало уваги заступниця міського голови, донедавна — медична директорка Калуської ЦРЛ, приділила американсько-німецькій вакцині «Pfizer», якою провакциновано близько 80% жителів Ізраїлю. Доставити її планують і на територію Прикарпаття. Однак вакцина має специфічні умови зберігання, зокрема, температура її зберігання становить -60...-80 С. На жаль, такого обладнання не має жоден профілактичний лікувальний заклад у Калуші. Вартість такого обладнання висока і складає близько 800 тис гривень за одиницю.

"Наразі весь бюджет розподілений, вільних коштів немає, — акцентувала Наталія Кінаш. — Закупити таке обладнання можна буде через шість місяців, якщо буде перевиконання плану надходжень. Однак економіка переживає непрості часи. Нам, можливо, доведеться брати звідкись кошти, згортати ремонтні програми, можливо, ремонти наших доріг або брати з інших видатків для того, щоб придбати обладнання.

Але поки обладнання в установі не буде, великий сумнів, що ця вакцина потрапить у Калуську ОТГ. На сьогодні жодна із районних лікарень ОТГ не забезпечена низькотемпературним обладнанням. Навіть не всі обласні центри мають таке холодове обладнання. На обласному рівні це все, звісно, буде зроблено хоча б для того, щоб обласні центри мали змогу отримати цю вакцину і були забезпечені логістикою для поширення в межах певного регіону."

У зв'язку з такими труднощами заступниця міського голови радить не відкладати вакцинування на далеке майбутнє, а бути реалістами та використовувати ту вакцину, яка є в наявності і яка наразі доступна для мешканців Калуської громади.

Як тільки людина захворіла, то вакцина вже не допоможе, зазначає заступниця міського голови:

"Ви вже стикнулися й антитіла виробляються природнім шляхом. Вакцинуватися після цього впродовж шести місяців, за порадами доктора медичних наук, лікаря-інфекціоніста Ольги Голубовської, не потрібно. Після шести місяців потрібно перевірити імунітет, як він реагує, який у вас титр антитіл і тоді приймати рішення на користь вакцинації. Якщо низький титр антитіл, то треба вакцинуватися."

Посилаючись на статтю Ольги Голубовської, Наталія Кінаш зауважила, що вакцинувати імунних осіб недоцільно. Тобто людей, які перенесли коронавірусне захворювання і набули високий титр антитіл. Тому для того, щоб дізнатися, чи потрібна людині вакцинації їй необхідно дізнатися свій рівень імуноглобуліну G, антитіл до імуноглобуліну G. Таке обстеження можна пройти як у Калуській ЦРЛ, так і в міській поліклініці та лікарнях.

Для всіх, хто вирішив вакцинуватися від COVID-19, заступниця міського голови запрошує в Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги на четвертий поверх. Вакцинація триває щодня з 10.00 до 14.00 год.


Нагадаємо, в Україну доставили першу партію вакцини проти коронавірусу розробки Pfizer-BioNTech.

Як повідомляла Фіртка, на Прикарпатті за добу 150 підтверджених випадків, дванадцять — летальні.

Варто додати, що у Франківську формують списки охочих вакцинуватися проти COVID-19 залишковими дозами.

До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Також у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА та головний санлікар області.

Крім того, в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.  

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.


Читайте також:

У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer

USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)

Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук

В Івано-Франківську понад дві тисячі освітян погодились вакцинуватись проти COVID-19


16.04.2021 3287
Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

983

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580