Вважати вакцину AstraZeneca індійською - помилка: пояснення кандидатки медичних наук

Про особливості вакцин від COVID-19, хто може щепитися, а кому протипоказано, Суспільне Карпати з’ясовувало у лікарки-інфекціоністки, кандидатки медичних наук Оксана Кондрин.

"Наприклад, Оксфордський університет разом зі шведською фірмою розробили філософію, методику виробництва вакцини. Але, зауважте, більшість вакцин виробляють або в Індії, або в Кореї, або в Малайзії, в азіатських країнах. Чому? Одна з причин – там екологія не така, умовно кажучи, важка, як у європейських країнах, а також дешевша робітнича сила. Тому промислові потужності не тільки фармакологічних гігантів, але й Siemens, до прикладу, локалізовано в тих місцях", - розповідає Оксана Кондрин.

Тому, на думку інфекціоністки, не варто вважати, що вакцина від COVID-19 Oxford-AstraZeneca, якою зараз проводять щеплення на Прикарпатті та в Україні загалом, індійська, пише Фіртка.

В Україні також планують використовувати й інші вакцини, зокрема, китайську Sinovac Biotech, також за програмою європейського співробітництва медики розраховують отримати Pfizer та Moderna американських компаній.

"AstraZeneca (оксфордська) – це векторна вакцина. Sinovac Biotech (китайська) – інактивована вакцина. Чому так багато видів вакцини? Бо намагаються винайти таку, яка б створювала високий рівень імунітету, але мала невеликий рівень побічних дій", – говорить Оксана Кондрин.

Не можна ставити питання для обговорення, яка з цих вакцин краща, - наголошує лікарка-інфекціоністка.

"По-перше, ці вакцини створювали "на ходу", виробництво в процесі епідемії, пандемії. Для того, щоб оцінити результати вакцинації, потрібен час – хоча б рік. Треба оцінити ефективність: наскільки довго тримається високий титр антитіл. Чи цей колективний імунітет – 80 %, який прогнозується, щоб зупинити епідемію, зупинить насправді цю епідемію? Ці питання вивчають, моніторять, але однозначної відповіді поки що немає".

Зараз на Прикарпаття завезли 22 тисячі доз вакцини AstraZeneca. Ними можна вакцинувати, умовно кажучи, 11 тисяч населення. Якщо вважати, що в області приблизно 1 мільйон населення, то цього не достатньо для вироблення колективного імунітету. Але вже є частина людей, які перехворіли й мають імунітет.

"Вважається, що в Україні до 40 % людей мають певний рівень антитіл до COVID-19. Це мало, щоб зупинити саму епідемію, – підкреслює Оксана Кондрин. – 22 тисячі доз зрозуміло, що не вистачить, але сподіваємося, що це не остання вакцина, яка надійшла до нас".

Серед протипоказань до щеплення – гостра стадія хвороби, яка супроводжується високою гарячкою, фебрильною. Також не рекомендують робити щеплення людям, які мають важкі хвороби (автоімунні), вагітним жінкам, жінкам на грудному вигодовуванні, дітям до 16 років, а також пацієнтам з важкими неврологічними хворобами (енцифаліти, мієліти). В оригінальній інструкції до AstraZeneca також рекомендують з обережністю вводити вакцину людям після 65-ти років. Але зараз є публікації, які це дозволяють.

Як зазначають медики, ні цукровий діабет, ні хвороби серця, ні інші захворювання, що не є автоімунними, які не супроводжуються високою температурою, не є протипоказаннями для вакцинації від COVID-19.


До слова, очільник Івано-Франківська вакцинувався від COVID-19.

Вчора у мобільному госпіталі вакцинувався голова Івано-Франківської ОДА.

Також в Івано-Франківську від COVID-19 вакцинувались майже 600 медпрацівників.  

Варто наголосити, процес вакцинації в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого.

Загалом область  отримала 22 тисячі доз вакцини. Її вистачить, щоб провакцинувати 11 тисяч осіб. 

Відомо, що першочергово вакцинуватимуть медиків з мобільних бригад. Потім медиків, які працюють у лікарнях із пацієнтами, хворими на COVID-19, а також працівників та мешканців закладів із догляду за літніми людьми.

Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.

Нагадаємо, черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19. Проте, у Чернігові медики масово відмовляються від вакцинації.

На Прикарпатті за добу 719 підтверджені випадки. Івано-Франківщина потрапила до "червоної" зони.

Крім того, проти COVID-19 вакцинувався Зеленський.


Читайте також:

Вакцинація від COVID 19: за добу на Прикарпатті щепилися 374 людини

В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak

Степанов: Мене не влаштовують темпи вакцинації, я ставив інше завдання

У Калуській ЦРЛ близько 80 медиків погодилися на щеплення, однак вакцини там досі немає

Мінцифри: У чергу на вакцинацію за день записалися 45 тисяч українців

У франківській лікарні розпочався перший етап вакцинації медиків (ФОТО)

Головний лікар та медики обласної дитячої клінічної лікарні вакцинувались від COVID-19 (ВІДЕО)


14.03.2021 4180
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2811
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20960
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1920
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1307 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2328
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3990

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

631

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2096

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

782

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1377
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

40
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

437
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

967
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

39
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

707
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

709
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8149
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

713 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

845
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2127 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

794