Вакцинування по-українськи – стінка на стінку

- Перше всіх вакцинуют, а на весну будут масово вмирале люде, - віщує продавчиня на ринку таким апокаліптичним голосом, що бурячки, картопля, морква, які перед нею, налякано тремтять. Її сусідки аж роти пороззявляли.

- Хто казав?

- Я на Тік-Тоці слухала. – Авторитетно заявляє продавчиня з мімікою у стилі «а ви всі тупі».

Діалог відбувається не між тими старенькими бабусями, які не завжди вміли читати, а між цілком статистичними і рожевощокими сорокарічними жіночками.

Можна було їм пояснити, що на Тік-Тоці без проблем розмістити відео з твердженнями, що вони їдять дітей, але, ця крихітна сварка на національному рівні погоди не зробить.

Подивимося, що робиться на планеті?

Bloomberg пише, що у світі використано 6,85 мільярда доз протиковідних вакцин, а Johns Hopkins University – 6,8 млрд. До цього найбільша вакцинація на планеті трапилася у 2009 році – не повний 1 мільярд доз. На тлі такого розмаху нещасних 300 млн вакцинованих від «іспанки» виглядають жалюгідною групкою.  

Тоді чому Covid-19 досі не зник?

Пишуть, що через нерівномірний розподіл вакцини і її недостатню ефективність. Зауважте, що все це пишуть західні джерела, а не доморощені фани Тік-Току, де у його російськомовному сегменті навколо вакцинації лютує істерія небачених масштабів. Суперечки прихильників про і контра давно переступили моральні межі. Сумніваєшся в ефективності щеплень – антивакс. Підтримуєш щеплення – корисний ідіот світового уряду. Це не звиклі суперечки, то онлайн стінка на стінку. З усіма атрибутами – погрози, матюки, обзивання.

Люди такі захоплені відстоюванням своєї позиції, аж не хочуть читати, що у світі ще не винайшли абсолютно ефективної та безпечної вакцини. Вони різняться лише за рівнем ефективності. Така реальність вже сотні років.

На сайті CDC (Центр контролю за захворюваністю в США) дослівно можна прочитати таке: «Вакцини - вирішальний інструмент взяття пандемії під контроль. Проте, немає вакцин зі 100% ефективністю запобігання захворювань. Деякі повністю вакциновані можуть захворіти, деякі будуть госпіталізовані або помруть від Covid-2019… Але ризик інфікування, госпіталізації і смерті у щеплених значно нижчий у порівнянні з нещепленими.»

Американці наводять статистику, що у них госпіталізовано 32 тисячі повністю щеплених. У Великобританії UK HSА (Health security agency) повідомили, що за 3 тижні померло 2100 повністю вакцинованих.

Всі наголошують, що летальність нещеплених у всіх вікових групах вища, ніж щеплених.

Люди до 40 років практично не вмирають (у Британії 8 смертей щеплених та 15 невакцинованих на 470 тисяч інфікованих). У 80+ летальність фатальна – 11,2% щеплених та 38,5% нещеплених.

Вчені пояснюють, що вакцина – не панацея і щеплені не є захищеними на 100%. Вони мусять дотримуватися тих самих заходів безпеки, що й нещеплені. Через місяць після другої дози оцінюють їх захищеність і вирішують, чи потрібна третя доза.

На тлі цих пояснень масові заходи, які відбуваються в Івано-Франківську буквально ошелешують. Вчора товариш-художник зізнався, що його дуже кортіло піти на відкриття виставки полотен Шевченка, але побоявся, що збереться багато людей. І, судячи з фото, там не лише зібралося багато, але більшість принципово ігнорували маски.

Художник виявився правий.

Тим часом в Україні немає статистики інфікованих та померлих за статусом вакцинації. Понад половину всіх інфікованих - молодші 50 років, 25,9% - госпіталізовують, 6,2% помирають. Хворіють люди різного віку, госпіталізують здебільшого літніх, помирають люди похилого віку. Найбільше щепляться 40-60-річні. Тому прогнозують, Дельта-хвиля в Україні протікатиме набагато важче, ніж в Англії, де 85% людей 60+ щеплені другою дозою у травні 2021 року. В Україні захистом вразливих груп у літній період ніхто не займався.

Тим часом британці пишуть про втрату захищеності вакцинованих. Оскільки другу дозу багато британців отримали навесні, то зараз, на відміну від людей, які перехворіли, вони втрачають захищеність.

48% всіх вакцин (3,3 млрд) припадає на Китай та Індію. Ще 1,5 мільярда доз – «золотий мільярд». 1 мільярд доз - Індонезія, Бразилія, Росія, Мексика, Туреччина, Бангладеш, В'єтнам, Іран, Пакистан, Таїланд. На 150 інших країн, включно з Україною, припадає мільярд доз - 15%.

Вакцинування двома дозами 17% українців не формує колективного імунітету, але захищає вакцинованих на тлі пандемії. Прогнозують, що в Україні Дельта-хвиля завершиться до Різдва. На ту пору, вакцинують 30% українців. На протікання Дельта-хвилі це не впливатиме. Вона завершиться через те, що більшість просто перехворіє.

На даний час Дельта-хвиля у світі та в Україні у розпалі. Невакциновані літні люди тяжко хворіють і вмирають, молоді поспішають щепитися, щоби мати можливість працювати та пересуватися. Але у нашому королівстві дзеркал свої домінанти. Продавчині у магазинах до хрипоти вмовляють покупців одягати маски. Окремі громадяни готові битися з охоронцями, але масок не одягають принципово. На ринках про маски не дбають ні продавці, ні охоронці.

А навіщо?

Нам головне не потрапити на вудочку Світового уряду і вберегтися від вакцинації.

Так?

Якщо ні, то чому наші люди прислухаються до Тік-Токів та ігнорують вмовляння лікарів?

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили.)

Щоби серед дітей не було боїв без правил

Зупиніть планету – я хочу поїсти цих сливок

У пошуках ідеального стейку. (Чи намахують нас у дорогих рестораціях?)

Першого вересня у нас починалося з Ролика

 

 


27.10.2021 Ущенко Олег 9900 1
Коментарі (1)

Михайло 2021.11.03, 00:50

Тільки повний дебіл тепер вірить офіційній статистиці і крокує в ногу зі стадом баранів. Справжні наслідки вакцин хтось отримує відразу, а хтось відчує трохи пізніше, це лише питання часу. Правда, не всі, т.я. більша частина вакцин - просто "пустишки", щоб не вимирали массово, бо це вже буде занадто підозріло. Так-що, це як лотерея, кому як повезе.
Але зачистка йде повним ходом. Хто більш-менш адекватно мислить, той не слухає весь цей інформаційний понос, що лиється зі всіх смердючих продажних ЗМІ, та ні в якому разі не дозволить вколоти собі непонятну бодягу, яка не дає абсолютно ніякого захисту. Ну, а всі решта штовхаються в черзі на самоліквідацію. Нічого не поробиш, звичайний природній відбір.

02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1595
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1065
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1405
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

4994 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3521
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7704 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

293

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

506

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

881

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

615
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

571
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

662
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17686
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

3431
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1395
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9034 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8499 1
09.11.2024

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".  

316
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

187 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

377
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1160
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

852