Вакцинування по-українськи – стінка на стінку

- Перше всіх вакцинуют, а на весну будут масово вмирале люде, - віщує продавчиня на ринку таким апокаліптичним голосом, що бурячки, картопля, морква, які перед нею, налякано тремтять. Її сусідки аж роти пороззявляли.

- Хто казав?

- Я на Тік-Тоці слухала. – Авторитетно заявляє продавчиня з мімікою у стилі «а ви всі тупі».

Діалог відбувається не між тими старенькими бабусями, які не завжди вміли читати, а між цілком статистичними і рожевощокими сорокарічними жіночками.

Можна було їм пояснити, що на Тік-Тоці без проблем розмістити відео з твердженнями, що вони їдять дітей, але, ця крихітна сварка на національному рівні погоди не зробить.

Подивимося, що робиться на планеті?

Bloomberg пише, що у світі використано 6,85 мільярда доз протиковідних вакцин, а Johns Hopkins University – 6,8 млрд. До цього найбільша вакцинація на планеті трапилася у 2009 році – не повний 1 мільярд доз. На тлі такого розмаху нещасних 300 млн вакцинованих від «іспанки» виглядають жалюгідною групкою.  

Тоді чому Covid-19 досі не зник?

Пишуть, що через нерівномірний розподіл вакцини і її недостатню ефективність. Зауважте, що все це пишуть західні джерела, а не доморощені фани Тік-Току, де у його російськомовному сегменті навколо вакцинації лютує істерія небачених масштабів. Суперечки прихильників про і контра давно переступили моральні межі. Сумніваєшся в ефективності щеплень – антивакс. Підтримуєш щеплення – корисний ідіот світового уряду. Це не звиклі суперечки, то онлайн стінка на стінку. З усіма атрибутами – погрози, матюки, обзивання.

Люди такі захоплені відстоюванням своєї позиції, аж не хочуть читати, що у світі ще не винайшли абсолютно ефективної та безпечної вакцини. Вони різняться лише за рівнем ефективності. Така реальність вже сотні років.

На сайті CDC (Центр контролю за захворюваністю в США) дослівно можна прочитати таке: «Вакцини - вирішальний інструмент взяття пандемії під контроль. Проте, немає вакцин зі 100% ефективністю запобігання захворювань. Деякі повністю вакциновані можуть захворіти, деякі будуть госпіталізовані або помруть від Covid-2019… Але ризик інфікування, госпіталізації і смерті у щеплених значно нижчий у порівнянні з нещепленими.»

Американці наводять статистику, що у них госпіталізовано 32 тисячі повністю щеплених. У Великобританії UK HSА (Health security agency) повідомили, що за 3 тижні померло 2100 повністю вакцинованих.

Всі наголошують, що летальність нещеплених у всіх вікових групах вища, ніж щеплених.

Люди до 40 років практично не вмирають (у Британії 8 смертей щеплених та 15 невакцинованих на 470 тисяч інфікованих). У 80+ летальність фатальна – 11,2% щеплених та 38,5% нещеплених.

Вчені пояснюють, що вакцина – не панацея і щеплені не є захищеними на 100%. Вони мусять дотримуватися тих самих заходів безпеки, що й нещеплені. Через місяць після другої дози оцінюють їх захищеність і вирішують, чи потрібна третя доза.

На тлі цих пояснень масові заходи, які відбуваються в Івано-Франківську буквально ошелешують. Вчора товариш-художник зізнався, що його дуже кортіло піти на відкриття виставки полотен Шевченка, але побоявся, що збереться багато людей. І, судячи з фото, там не лише зібралося багато, але більшість принципово ігнорували маски.

Художник виявився правий.

Тим часом в Україні немає статистики інфікованих та померлих за статусом вакцинації. Понад половину всіх інфікованих - молодші 50 років, 25,9% - госпіталізовують, 6,2% помирають. Хворіють люди різного віку, госпіталізують здебільшого літніх, помирають люди похилого віку. Найбільше щепляться 40-60-річні. Тому прогнозують, Дельта-хвиля в Україні протікатиме набагато важче, ніж в Англії, де 85% людей 60+ щеплені другою дозою у травні 2021 року. В Україні захистом вразливих груп у літній період ніхто не займався.

Тим часом британці пишуть про втрату захищеності вакцинованих. Оскільки другу дозу багато британців отримали навесні, то зараз, на відміну від людей, які перехворіли, вони втрачають захищеність.

48% всіх вакцин (3,3 млрд) припадає на Китай та Індію. Ще 1,5 мільярда доз – «золотий мільярд». 1 мільярд доз - Індонезія, Бразилія, Росія, Мексика, Туреччина, Бангладеш, В'єтнам, Іран, Пакистан, Таїланд. На 150 інших країн, включно з Україною, припадає мільярд доз - 15%.

Вакцинування двома дозами 17% українців не формує колективного імунітету, але захищає вакцинованих на тлі пандемії. Прогнозують, що в Україні Дельта-хвиля завершиться до Різдва. На ту пору, вакцинують 30% українців. На протікання Дельта-хвилі це не впливатиме. Вона завершиться через те, що більшість просто перехворіє.

На даний час Дельта-хвиля у світі та в Україні у розпалі. Невакциновані літні люди тяжко хворіють і вмирають, молоді поспішають щепитися, щоби мати можливість працювати та пересуватися. Але у нашому королівстві дзеркал свої домінанти. Продавчині у магазинах до хрипоти вмовляють покупців одягати маски. Окремі громадяни готові битися з охоронцями, але масок не одягають принципово. На ринках про маски не дбають ні продавці, ні охоронці.

А навіщо?

Нам головне не потрапити на вудочку Світового уряду і вберегтися від вакцинації.

Так?

Якщо ні, то чому наші люди прислухаються до Тік-Токів та ігнорують вмовляння лікарів?

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили.)

Щоби серед дітей не було боїв без правил

Зупиніть планету – я хочу поїсти цих сливок

У пошуках ідеального стейку. (Чи намахують нас у дорогих рестораціях?)

Першого вересня у нас починалося з Ролика

 

 


27.10.2021 Ущенко Олег 9691 1
Коментарі (1)

Михайло 2021.11.03, 00:50

Тільки повний дебіл тепер вірить офіційній статистиці і крокує в ногу зі стадом баранів. Справжні наслідки вакцин хтось отримує відразу, а хтось відчує трохи пізніше, це лише питання часу. Правда, не всі, т.я. більша частина вакцин - просто "пустишки", щоб не вимирали массово, бо це вже буде занадто підозріло. Так-що, це як лотерея, кому як повезе.
Але зачистка йде повним ходом. Хто більш-менш адекватно мислить, той не слухає весь цей інформаційний понос, що лиється зі всіх смердючих продажних ЗМІ, та ні в якому разі не дозволить вколоти собі непонятну бодягу, яка не дає абсолютно ніякого захисту. Ну, а всі решта штовхаються в черзі на самоліквідацію. Нічого не поробиш, звичайний природній відбір.

01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9400 4
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

9704 19
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4613
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2341
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

1899
08.01.2024

Подвійні інвестиції (dual investment) – це варіант заробітку на двох видах криптовалют або із застосуванням двох стратегій інвестування.

1803

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

331

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

598

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

531

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв'ю у путлєра. Що за цим стоїть ...

576
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

421
10.02.2024

Печериці — порівняно недорогі гриби, які можна придбати в будь-якому магазині. З них ми готуємо супи, салати, додаємо їх до других страв. І щоразу, беручи до рук печериці, виникає запитання: чи потрібно їх чистити?  

4347
06.02.2024

"Чому хліб не можна, а сухарі можна?" - цим питанням напевно задаються безліч втомлених дієтою людей.

881
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

396
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

819
06.02.2024

Через обмороження у 35 років отцю ампутували дві ноги, заледве вдалося врятувати руки. Зараз священник керує автівкою, працює на городі, біля дому. Своїм прикладом він підтримує поранених воїнів.  

1762
02.02.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині, — є однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь на Заході України.  

1242
17.02.2024

У суботу, 17 лютого, у фортечній галереї "Бастіон" відкрили першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна.  

380
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1108 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

689 1
07.02.2024

Верховна Рада у першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.  

1161
03.02.2024

Після чого Україна сама б розподіляла ці гроші між людьми. Про це Президент сказав у інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.  

1229