Таїланд, Мальдіви, ОАЕ: luxury відпочинок політиків та високопосадовців під час повномасштабної війни

Попри повномасштабну війну, деякі українські політики та чиновники не відмовляють собі в задоволенні скористатися своїми привілеями та відпочити за кордоном.

На початку року Кабмін вже заборонив посадовцям виїжджати з країни під час війни без поважної причини, але це не всіх зупиняє. Днями з'ясувалося, що на Мальдівах із сім'єю відпочивав «слуга народу» Юрій Арістов. Правоохоронці вже розслідують, як він зміг виїхати за кордон, а парламент позбавив Арістова мандата.

Інші гучні кейси із закордонними поїздками – на інфографіці «Слово і діло».

Минулого року журналісти «Української правди» під час розслідування з'ясували, що нардеп та лідер партії «За майбутнє» Ігор Палиця у липні та серпні тривалий час жив на своїй віллі у Каннах (Франція). У пресслужбі депутата цю інформацію заперечують: за їхніми словами, Палиця у кінці липня та на початку серпня не перебував на відпочинку в Канах.

У розслідуванні «Батальйон «Монако» також фігурували нардепи дев'ятого скликання Вадим Столар, Григорій Суркіс, Ігор Абрамович.

Юлія Тимошенко, як також стало відомо з журналістського розслідування, початок цього року зустріла у Дубаї (ОАЕ). Там був помічений й нардеп Суто Мамоян (і його вже колишні колеги Наталія Королевська та Юрій Солод).

На новорічних святах у Куршевелі (Франція) помітили депутата Володимирської міськради Валерія Зінкевича. Він заявив, що виїхав із України на «лікування».

В Іспанії на свята відпочив уже колишній заступник генерального прокурора Олексій Симоненко: за інформацією журналістів, він 10 днів святкував Новий рік разом із сім'єю у Марбельї. Наприкінці січня, коли скандал набув розголосу, Симоненко звільнився.

Після кількох скандалів із новорічним відпочинком депутатів та чиновників їм дозволили виїжджати за кордон лише у відрядження. Прямо у цей період народний депутат від «Слуги народу» Микола Тищенко вирішив з'їздити до Таїланду «на зустріч із представниками української громади» – про це стало відомо з оголошення посольства України.

Сам депутат запевнив, що перебуває в Таїланді, щоб «налагоджувати в інтересах України відносини з державами Південно-Східної Азії». У фракції його наміри не оцінили та виключили зі складу, а на сайті президента України було зареєстровано петицію з проханням призначити Тищенка послом до Таїланду.

Весною стало відомо, що у французькій Ніцці побували нардепи Максим Єфімов, Сергій Льовочкін, Григорій Суркіс, а також мер прифронтового Краматорська Олексій Гончаренко. Усі пояснили свої поїздки відрядженням, депутатською діяльністю чи сімейними причинами.

«Слуга народу» Богдан Торохтій, за даними журналістів, з початку повномасштабної війни вісім разів виїжджав за кордон – до Греції, Туреччини, ОАЕ, Катару та Болгарії. За його словами, поїздки були «у сімейних справах», а про які вояжі він «не пам'ятає».

Наразі депутатським мандатом за відпочинок у п'ятизірковому готелі на Мальдівах поплатився Юрій Арістов. За інформацією правоохоронців, які розслідують обставини його поїздки, Арістов виїхав до Литви на підставі службового відрядження з метою поглиблення двосторонньої співпраці, потім дистанційно взяв лікарняний в одному із приватних медичних закладів Києва, а сам відпочивав на островах.

Нагадаємо, за інформацією ЗМІ, після цього скандалу Офіс президента України заблокував виїзд за кордон народним депутатам та чиновникам.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


29.07.2023 1387
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

774
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

772
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2213
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3194

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

934
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6236
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699