Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», відповідно до обставин справи, чоловік нібито відмовився від отримання повістки на призов під час загальної мобілізації без поважних на те причин, та особисто підписав акт про відмову в отриманні повістки, пише Фіртка.
Такі дії кваліфікували відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, а саме ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.
У судовому засіданні чоловік вину не визнав та зазначив, що звернувся до працівника прикордонної служби з метою дізнатися про можливість перетину державного кордону особам у яких у військовому квитку зазначено, про проходження невійськової (альтернативної) служби.
Проте, його затримали працівники прикордонної служби та ввечері передали представнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП).
З його слів, працівникам ТЦК та СП він наголошував, що є членом релігійної організації Свідків Єгови та у 2011 році він проходив альтернативну службу, про що зазначено у його військовому квитку.
Втім, представники повідомили чоловіка про необхідність проходження військово-лікарської комісії, на що він погодився. При цьому фактично жодного медичного огляду не відбулося, постанови про придатність до військової служби лікарі не виносили.
Однак, працівник ТЦК та СП все одно вручив чоловіку повістку про направлення до військової частини, оскільки на вулиці вже чекав транспорт для відправлення у військову частину. Від отримання повістки чоловік відмовився, про що поставив підпис у відповідному акті.
У своїй заяві, він просив надати йому можливість пройти альтернативну службу у зв’язку із релігійними переконаннями.
Розглянувши матеріали справи, суд визнав чоловіка невинуватим та виправдав його, оскільки не доведено, що чоловік є особою, яка підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Адже уповноважені особи ТЦК та СП вручали повістку на призов під час загальної мобілізації до проходження ним військово-лікарської комісії та визнання його придатним до військової служби, що суперечить вимогам чинного законодавства України.
Детальніше: вирок Тячівського районного суду Закарпатської області у справі № 307/961/22 від 24 травня 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни