Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи, до суду звернувся чоловік з адміністративним позовом до ТЦК та СП (далі – військкомат) про оскарження його призову на військову службу за мобілізацією, передає Фіртка.
В обґрунтування він зазначив, що є педагогічним працівником, а тому мав право на відстрочку, яке військкомат проігнорував.
Одночасно із позовом військовослужбовець подав до суду заяву, в якій просив заборонити військовій частині вчиняти будь-які дії щодо його переміщення для проходження військової служби до іншого місця служби або іншої військової частини, до набрання законної сили рішення суду у справі.
Розглянувши вказане клопотання, суд його задовольнив. Зокрема, зазначивши, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист, поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів чоловіка, оскільки він вже призваний на військову службу та направлений для проходження служби до військової частини, а надалі може бути переміщений до іншого місця служби або іншої військової частини.
Адвокат зазначив, що в цій справі згодом суд прийняв рішення, яким визнав протиправним та скасував наказ військкомату про призов чоловіка на військову службу під час мобілізації.
Детальніше: ухвала Черкаського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2022 року у справі №580/3785/22.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни