Стар-Новорічний подарунок мЕрцю з командитами -або- ЧАС міняти будки!

Після фінансування тероризму – візьмемо щось легеньке...

Але на початку – трошки навантажу формальностями.

  • Робота в наметі (торговому чи агітаційному) – належить сфері торговельного чи побутового обслуговування, чи не так? Тоді це порушує принцип карантинних обмежень (п.4). І збільшує мобільність населення (містян закликають прийти і підписатись). Ба, більше: в ІФ МВК офіційно роз'яснили, що ці намети – не повірите! – "мирні збори громадян"! Гаразд, тоді це – масові заходи.
  • - А по факту – ніби порушення виборчого ЗУ (проведення агітації поза строками, встановленими законом – заборонене!).
  • Отже, мова дааалеко не про карантинні штрафи: пропоновано-мізерні 170-255 грн., чималенькі діючі та нещодавно-затверджені. (Як бачите на фото – маска персонажа – не покриває ніс)…
  • Оскільки намети розміщені в людних місцях, персонал стоїть на морозі з ранку до вечора, а найгірше – відвідувачі заходять у намет, щоб залишити підпис (користуючись одною ручкою) – виникають обставини, передбачені ст. 325 Кримінального кодексу України. Адже такі дії завідомо могли спричинити поширення захворювань. Тут вже сума штрафу сягає 17 - 51 тис. грн. (якщо лише про фінанси).
  • Значно прибутковіша стаття – утримання неоформлених працівників. Персоналу в будках – ціла команда!
  • Тож чи законно все це? – поцікавилися на 102. Якщо поліція, що приїхала на виклик, докладно вивчила ситуацію – до бюджету міста може надійти суттєєєве поповнення!

Каратнин на агітацію не вплине?

Джерело, безпосередньо пов'язане з мерською агіт-кампанією, каже: в різних точках міста щодня виставляють щонайменше – 8 таких наметів. (У час, коли агітація офіційно – заборонена.) В агітаційний же період і свята – кількість будок зростає в декілька разів. Обслуговує кожен намет – двоє осіб. Отримують – по 200 гривень денно. Графік роботи – два дні через день (якщо припадає на вихідні – можна помінятись).

- Тобто: щонайменше – 16 осіб. По 60 тис. (десять мінімалок) за кожного – виходить 960 тисяч! … Плюс згідно ст.41 КУпАП – додатково від 30 до 100 тисяч – з особи, що найняла людей в намети (хто це буде: Руслан? Роман?). Вже понад мільйон! Оце ти дав "заробити" мерським прихвосням!

Чекайте: ще нема офіційних висновків. А раптом у кожного з них – офіційна трудова угода, командити  мЕрця сплачують за них ЄСВ (не так, як за держслужбовців)...

- Сам хоч віриш в це?

Повірю – офіційним документам. Поліція, прибувши на місце – мала б скласти протокол, отримати дізнання у працівників намету, виявити й описати "роздатковий матеріял"... А далі – впродовж 24-х годин внести відомості в ЄРДР (то такий реєстр, куди вносять інформацію до початку розслідування).

- Не сміши! Он брат мЕрця – збив на смерть людину (на пішоходному переході, в білий день)! І досі на свободі...

Про це – окремо поговоримо. Георгій Жужунадзе вже тривалий час вивчає ситуацію. Незалежні медія – не попустять! Але зараз ми – все ж про намети.

Щодня з кожної будки роздається порядку тисячі примірників газет – інформує джерело. Але більш охоче люди беруть – календарі, пакети, листівки (їх за день може піти декілька тисяч з точки). Особливо активно розбирали фестивальну продукцію, яку масово роздавали з численних будок у центрі міста.

- Стривай! Виходить: тираж мерської гезетки (тисячу множимо на 8 будок і на 7 днів) – щонайменше – 56 тисяч примірників. Щотижня! Не рахуючи повноколірних календарів... Хтось їх добре фінансує!

Питання лиш – чи відображено це в партійній бухгалтерії та звітах?

- А за фестивальну поліграфію – хіба не місто платило?

Якщо друк фінансувало місто – ще одна кримінальна справа: за використання бюджетних коштів – для отримання приватної політичної вигоди (лого партії та іменний синій "недопалок", що ~вРуслан використовує в агітаційних цілях – присутній практично всюди).

- Ну ти й задав роботи копам! У новий-то рік!

Це – лише початок. Так би мовити, лакмусовий папірець. Розслідують усе згідно букви Закону – далі буде легше й веселіше. Матимуть нагоду суттєво збільшити свої показники. Та й бюджет міста поповнять...

- Відпишуть: "на час прибуття поліції – намету вже не було". Закладемось?

Вірогідний і такий варіянт. Тоді мова йтиме про узгоджені дії. У Києві за таке – дехто позбувся роботи. Хоча можна піти й іншим сценарієм: ознаки корупції (узгоджені дії), покривання ознак низки правопорушень…

- А якщо персонал мерських наметів – працевлаштований офіційно?

Для цього і потрібні висновки поліції. Я ж подаю – авторитетну інформацію. До реечі, щодо офіційності "наметоїдів" – мені доводилось і в Держпраці звертатися, і в податкову. Тооочно! Хлопці, певно, давно все повикривали! Копам залишається – витребувати результати перевірок. Або...

- Думаєш: вони щось вивчали? Ворон-ворону...
Скажуть, що це – волонтерство.

Ага! Шість років – і в мороз, і в спеку; у будні, свята, вихідні; в трипальц-уніформі й без... Повний робочий день... Це ж не в підвалі на Ленкавського – на виду в цілого міста!

- Справді цікаво: ну хоч когось вони оформили?

Це ми дізнаємося – з документів поліції. Так, я хочу вірити, що це вже – нова поліція. До того ж – вони мають все: місце розташування, намет, його вміст, персонал. Лиш зафіксувати-описати. Сподіваюсь – упораються.

А щоб ви були в курсі подій – направив копам запит. Протягом п'яти робочих днів мають прийти перші документи...

- Прикинуться "кошиками": за сце-нарієм #бардакаІФМВК!

Тоді процес буде об'ємнішим і гучнішим. Давайте вірити у краще! Уявіть лишень: на час свят і зимових карантино-канікул – замість темно-синіх будок – з'являться більш функціональні. А іменні (партійні) – зникнуть з вулиць аж до наступних виборів.

- Ти – невиправний мрійник!

А поки ще не поприбирали те мерство – кожен може внести свою лепту до справи. Це просто! Бачите намет з іменним "недопалком" – фотографуєте (хоч це не обов'язково), набираєте 102 і кажете щось на зразок:

Порушення карантинних обмежень, виборчого та вірогідно – трудового Законодавства.
За адресою [___] встановлений агіт-намет із візуальними знаками ВО "Свобода" і "Марцінків Руслан". З намету роздають агіт-продукцію, що не містить вихідних даних (тираж, замовник, виробник). Персонал -вірогідно- не працевлаштований...

Нічого не доводьте (можете послатись на цю публікацію). Спитайте, хто прийняв виклик, зафіксуйте день і час. Дочікуватись прибуття поліції – не обов'язково (зазвичай – телефонують, перепитують чи ви на місці й чи будете писати заяву – запишіть і цей номер). Все. Так просто. Фото й інформацію – скидайте мені в приват. Матеріяли доповнять наступні публікації (захочете – вкажу ваше ім'я).

То як? Допоможете оздоровити місто від розгулу трипальц-командитизму? Разом – веселіше!

NB! Окрім мерських будок – варто фіксувати й інші порушення. Лиш погляньте, до чого довели наше з вами майно! Тут згадано і зафіксовано вже декілька об'єктів. Знаєте, де ще розвели таку "крАсу" – повідомляйте (бажано – з фото).

Зробимо наше місто – кращим, а держслужбовців – відповідальнішими.

Веселих Вам карантино-канікул! ;)

Павло Теличко.

PS. У наступній публікації на цю тему – добрі новини для всіх, хто за копійки мерз у наметах без належного оформлення: ви дізнаєтесь, як витребувати гідну зарплату й повний соцпакет.

Фотогалерея


17.01.2021 Теличко Павло 18595
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

777
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

774
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1589
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2214
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4193 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3196

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

194

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

424

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

366

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

836
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

605
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

649
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

935
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1045
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

652
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6237
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1729
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31742 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1510
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

739 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

699