Стар-Новорічний подарунок мЕрцю з командитами -або- ЧАС міняти будки!

Після фінансування тероризму – візьмемо щось легеньке...

Але на початку – трошки навантажу формальностями.

  • Робота в наметі (торговому чи агітаційному) – належить сфері торговельного чи побутового обслуговування, чи не так? Тоді це порушує принцип карантинних обмежень (п.4). І збільшує мобільність населення (містян закликають прийти і підписатись). Ба, більше: в ІФ МВК офіційно роз'яснили, що ці намети – не повірите! – "мирні збори громадян"! Гаразд, тоді це – масові заходи.
  • - А по факту – ніби порушення виборчого ЗУ (проведення агітації поза строками, встановленими законом – заборонене!).
  • Отже, мова дааалеко не про карантинні штрафи: пропоновано-мізерні 170-255 грн., чималенькі діючі та нещодавно-затверджені. (Як бачите на фото – маска персонажа – не покриває ніс)…
  • Оскільки намети розміщені в людних місцях, персонал стоїть на морозі з ранку до вечора, а найгірше – відвідувачі заходять у намет, щоб залишити підпис (користуючись одною ручкою) – виникають обставини, передбачені ст. 325 Кримінального кодексу України. Адже такі дії завідомо могли спричинити поширення захворювань. Тут вже сума штрафу сягає 17 - 51 тис. грн. (якщо лише про фінанси).
  • Значно прибутковіша стаття – утримання неоформлених працівників. Персоналу в будках – ціла команда!
  • Тож чи законно все це? – поцікавилися на 102. Якщо поліція, що приїхала на виклик, докладно вивчила ситуацію – до бюджету міста може надійти суттєєєве поповнення!

Каратнин на агітацію не вплине?

Джерело, безпосередньо пов'язане з мерською агіт-кампанією, каже: в різних точках міста щодня виставляють щонайменше – 8 таких наметів. (У час, коли агітація офіційно – заборонена.) В агітаційний же період і свята – кількість будок зростає в декілька разів. Обслуговує кожен намет – двоє осіб. Отримують – по 200 гривень денно. Графік роботи – два дні через день (якщо припадає на вихідні – можна помінятись).

- Тобто: щонайменше – 16 осіб. По 60 тис. (десять мінімалок) за кожного – виходить 960 тисяч! … Плюс згідно ст.41 КУпАП – додатково від 30 до 100 тисяч – з особи, що найняла людей в намети (хто це буде: Руслан? Роман?). Вже понад мільйон! Оце ти дав "заробити" мерським прихвосням!

Чекайте: ще нема офіційних висновків. А раптом у кожного з них – офіційна трудова угода, командити  мЕрця сплачують за них ЄСВ (не так, як за держслужбовців)...

- Сам хоч віриш в це?

Повірю – офіційним документам. Поліція, прибувши на місце – мала б скласти протокол, отримати дізнання у працівників намету, виявити й описати "роздатковий матеріял"... А далі – впродовж 24-х годин внести відомості в ЄРДР (то такий реєстр, куди вносять інформацію до початку розслідування).

- Не сміши! Он брат мЕрця – збив на смерть людину (на пішоходному переході, в білий день)! І досі на свободі...

Про це – окремо поговоримо. Георгій Жужунадзе вже тривалий час вивчає ситуацію. Незалежні медія – не попустять! Але зараз ми – все ж про намети.

Щодня з кожної будки роздається порядку тисячі примірників газет – інформує джерело. Але більш охоче люди беруть – календарі, пакети, листівки (їх за день може піти декілька тисяч з точки). Особливо активно розбирали фестивальну продукцію, яку масово роздавали з численних будок у центрі міста.

- Стривай! Виходить: тираж мерської гезетки (тисячу множимо на 8 будок і на 7 днів) – щонайменше – 56 тисяч примірників. Щотижня! Не рахуючи повноколірних календарів... Хтось їх добре фінансує!

Питання лиш – чи відображено це в партійній бухгалтерії та звітах?

- А за фестивальну поліграфію – хіба не місто платило?

Якщо друк фінансувало місто – ще одна кримінальна справа: за використання бюджетних коштів – для отримання приватної політичної вигоди (лого партії та іменний синій "недопалок", що ~вРуслан використовує в агітаційних цілях – присутній практично всюди).

- Ну ти й задав роботи копам! У новий-то рік!

Це – лише початок. Так би мовити, лакмусовий папірець. Розслідують усе згідно букви Закону – далі буде легше й веселіше. Матимуть нагоду суттєво збільшити свої показники. Та й бюджет міста поповнять...

- Відпишуть: "на час прибуття поліції – намету вже не було". Закладемось?

Вірогідний і такий варіянт. Тоді мова йтиме про узгоджені дії. У Києві за таке – дехто позбувся роботи. Хоча можна піти й іншим сценарієм: ознаки корупції (узгоджені дії), покривання ознак низки правопорушень…

- А якщо персонал мерських наметів – працевлаштований офіційно?

Для цього і потрібні висновки поліції. Я ж подаю – авторитетну інформацію. До реечі, щодо офіційності "наметоїдів" – мені доводилось і в Держпраці звертатися, і в податкову. Тооочно! Хлопці, певно, давно все повикривали! Копам залишається – витребувати результати перевірок. Або...

- Думаєш: вони щось вивчали? Ворон-ворону...
Скажуть, що це – волонтерство.

Ага! Шість років – і в мороз, і в спеку; у будні, свята, вихідні; в трипальц-уніформі й без... Повний робочий день... Це ж не в підвалі на Ленкавського – на виду в цілого міста!

- Справді цікаво: ну хоч когось вони оформили?

Це ми дізнаємося – з документів поліції. Так, я хочу вірити, що це вже – нова поліція. До того ж – вони мають все: місце розташування, намет, його вміст, персонал. Лиш зафіксувати-описати. Сподіваюсь – упораються.

А щоб ви були в курсі подій – направив копам запит. Протягом п'яти робочих днів мають прийти перші документи...

- Прикинуться "кошиками": за сце-нарієм #бардакаІФМВК!

Тоді процес буде об'ємнішим і гучнішим. Давайте вірити у краще! Уявіть лишень: на час свят і зимових карантино-канікул – замість темно-синіх будок – з'являться більш функціональні. А іменні (партійні) – зникнуть з вулиць аж до наступних виборів.

- Ти – невиправний мрійник!

А поки ще не поприбирали те мерство – кожен може внести свою лепту до справи. Це просто! Бачите намет з іменним "недопалком" – фотографуєте (хоч це не обов'язково), набираєте 102 і кажете щось на зразок:

Порушення карантинних обмежень, виборчого та вірогідно – трудового Законодавства.
За адресою [___] встановлений агіт-намет із візуальними знаками ВО "Свобода" і "Марцінків Руслан". З намету роздають агіт-продукцію, що не містить вихідних даних (тираж, замовник, виробник). Персонал -вірогідно- не працевлаштований...

Нічого не доводьте (можете послатись на цю публікацію). Спитайте, хто прийняв виклик, зафіксуйте день і час. Дочікуватись прибуття поліції – не обов'язково (зазвичай – телефонують, перепитують чи ви на місці й чи будете писати заяву – запишіть і цей номер). Все. Так просто. Фото й інформацію – скидайте мені в приват. Матеріяли доповнять наступні публікації (захочете – вкажу ваше ім'я).

То як? Допоможете оздоровити місто від розгулу трипальц-командитизму? Разом – веселіше!

NB! Окрім мерських будок – варто фіксувати й інші порушення. Лиш погляньте, до чого довели наше з вами майно! Тут згадано і зафіксовано вже декілька об'єктів. Знаєте, де ще розвели таку "крАсу" – повідомляйте (бажано – з фото).

Зробимо наше місто – кращим, а держслужбовців – відповідальнішими.

Веселих Вам карантино-канікул! ;)

Павло Теличко.

PS. У наступній публікації на цю тему – добрі новини для всіх, хто за копійки мерз у наметах без належного оформлення: ви дізнаєтесь, як витребувати гідну зарплату й повний соцпакет.

Фотогалерея


17.01.2021 Теличко Павло 18282
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497