Стало відомо, кого не призвуть за новим законопроєктом про мобілізацію

Оновлений законопроєкт щодо мобілізації розширює перелік громадян, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Фіртка розповідає, хто не підлягає призову згідно з проєктом закону № 10449, який уже опублікували на сайті Верховної Ради України.

Згідно з документом, призову не підлягають військовозобов'язані керівники міністерств та їхні заступники, керівники держорганів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України; а також судді, судді Конституційного суду, члени Вищої ради правосуддя (ВРП), Вищої кваліфікаційної комісії суддів, дисциплінарні інспектори ВРП.

Додатково від призову відтепер звільнені працівники Державної спеціальної служби транспорту, Міністерства внутрішніх справ, а також установ експертної служби МВС.

Щодо осіб, які здобувають освіту, то на військову службу не призиватимуть здобувачів фахової (професійно-технічної), фахової вищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами навчання та здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий.

"Це не поширюється на аспірантів, які здобувають рівень освіти коштом фізосіб або юросіб на умовах контракту, а також на докторантів та осіб, зарахованих на навчання в інтернатуру", – йдеться у законопроєкті.

Також важливо зазначити, що упродовж двох років призову на військову службу не підлягають військовозобов'язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та звільнені зі служби в запас у зв'язку із закінченням строку військової служби. Водночас вони можуть бути призвані на військову службу добровільно.

Мобілізація жінок і опікунів

Проєкт закону передбачає, що мобілізація також не поширюється на жінок і чоловіків, у яких на утриманні перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за 3 місяці.

Від мобілізації також звільняються жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або оголошений померлим.

Крім того, мобілізації не підлягають усиновителі, які утримують дітей, які на момент усиновлення були дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування; опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.


11.02.2024 Тіна Любчик 1569 1
Коментарі (1)

Забагато думок 2024.02.11, 18:42

До проблем з мобілізацією ще купа "новин", хоч бери і не читай.

Там Настя Станко(погано казала-маніпулювала про франківців в часи блекауту, але їздить на фронт про війну розказує) підтвердила:

Плахута, якого призначили керівником ТРО керував ВВ під час розгону Майдану, коли роздягали до гола Гаврилюка, наприклад, у мороз "невинні ввешники" і особливо їх керівники. Є відео з ним, інтервю навіть.

Це помилка бо біля радників і близьких Зеленського немає нікого з українців, а він сам неперевіряє?

Чи це переворот відбувся, а ми не помітили? Типу українці не змогли виграти війну у мосалів, тепер малороси і антимайдан покерують до замирення якось може кому посаду і дачу в Конче Заспі збережуть забравши все решта?

Ілон Маск туди ж каже "Україна і Європа програли Росії і скільки дітей загине ще поки це зрозуміють" - у перекладі "здавайтесь не мучайтесь" хай убивають в лагерях і по тюрмах.

Більше скажу, з огляду на одкровення Трампа: "не буду захищати, а навпаки заохочуватиму Росію напасти і роботи що хочуть на європейську країну за те що не платити внески в НАТО". - Такер Карлсон приїжджав у Москву не просто на інтервю до божевільної собаки Путіна, який нес всяку дичину виправдовуючу чого він хоче убивати і чужої землі, а інструкції отримати від Путіна для Трамка по їх сіпльній боротьбі проти України проти допомоги Україні.

І так невчасно Залужний захворів... ще й носився з примусовою мобілізацією і селфі різними що не просто його пішли, а всі решта з ним. Хоча насправді невідомо точно наскільки генштаб прямо дотичний до успіхів в Херсоні, звільнені Харківщини, бо з відомого з них лише зведення ні про що - про кількість вбитих орків і їх техніки, які нічим підтвердити на ділі.

Звісно, покарання за розгон Майдану ще до Зеленського продав Порошенко не посадивши і не довівивши люстрацію до кінця, але це не виправдовує Зеленського у даному разі.

ТрО не має перетворитись на внутрішні війська, які розганятимуть народ за протести проти "угоди з Росією" про капітуляцію і признання що 500 убитих дітей москалями то самі себе, і Бучі і Ірпені і 1000 згвалтованих жінок то "не все так однозначно" бо Трамп з Путіном домовились, а Європу спитати забули.

Все таки сподіваюсь це помилка Зеленського призначити антимайданівця на таку посаду керувати Героями України, які продовжують гинути вбиваючи москалів, які хотіли "лднр" у всій Україні ще в 2014-му...

01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9400 4
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

9700 19
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4613
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2341
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

1899
08.01.2024

Подвійні інвестиції (dual investment) – це варіант заробітку на двох видах криптовалют або із застосуванням двох стратегій інвестування.

1803

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

331

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

597

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

531

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв'ю у путлєра. Що за цим стоїть ...

576
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

421
10.02.2024

Печериці — порівняно недорогі гриби, які можна придбати в будь-якому магазині. З них ми готуємо супи, салати, додаємо їх до других страв. І щоразу, беручи до рук печериці, виникає запитання: чи потрібно їх чистити?  

4347
06.02.2024

"Чому хліб не можна, а сухарі можна?" - цим питанням напевно задаються безліч втомлених дієтою людей.

880
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

396
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

819
06.02.2024

Через обмороження у 35 років отцю ампутували дві ноги, заледве вдалося врятувати руки. Зараз священник керує автівкою, працює на городі, біля дому. Своїм прикладом він підтримує поранених воїнів.  

1762
02.02.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині, — є однією із найвеличніших релігійних та історико-архітектурних святинь на Заході України.  

1242
17.02.2024

У суботу, 17 лютого, у фортечній галереї "Бастіон" відкрили першу виставку адвоката й митця-аматора Івана Ватутіна.  

380
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1108 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

688 1
07.02.2024

Верховна Рада у першому читанні підтримала оновлений урядовий законопроєкт щодо проходження військової служби, мобілізації та військового обліку.  

1161
03.02.2024

Після чого Україна сама б розподіляла ці гроші між людьми. Про це Президент сказав у інтерв’ю німецькому телеканалу ARD.  

1229