Соціальний пакет строковика. Що отримає юнак, якого призвуть на службу до війська

В Україні триває осінній призов на строкову військову службу.

Які соціальні гарантії отримують призовники, Фіртці розповів підполковник Юрій Мухін, заступник військового комісара з морально-психологічного забезпечення – начальник відділу морально-психологічного забезпечення та зв’язків з громадськістю Івано-франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

«Є певний соціальний пакет для призовника, - зазначив військовий, - Тобто зрозуміло, що ми не можемо порівняти грошове забезпечення військовослужбовця служби за контрактом та військовослужбовця строкової служби, але з одного боку ми розуміємо, що військовослужбовці строкової служби перебувають на повному державному утриманні, тобто вони отримують речове, продовольче, медичне забезпечення, триразове харчування і, крім цього їм при призові платиться грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня».

Станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатного населення в Україні становив 2 270 гривень, отже розмір разової грошової допомоги при призові становить 4 540 гривень.

Крім того, строковикам щомісячно виплачується грошове забезпечення у сумі від 350 до 700 гривень залежно від посади та військового звання, а по звільненні з військової служби у запас хлопцям, які вислужили передбачені законом строки служби виплачується вихідна допомога у розмірі 8 посадових окладів, тобто від 2 800 до 5 600 гривень. Сума вихідної допомоги також залежить від військового звання та займаної посади.

«Якщо строкову військову службу проходив військовослужбовець з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихідна допомога виплачується у розмірі 12 окладів, тобто сума від 4 200 до 8 400 гривень», - розповів Юрій Мухін.

Серед інших соціальних гарантій – надання обов’язкової чергової відпустки терміном 10 календарних днів без врахування часу на проїзд до місця проведення відпустки та у зворотному напрямку. Крім того, час проходження військової служби зараховується до стажу роботи, а за особами, які на момент призову були офіційно працевлаштовані зберігається середній заробіток та робоче місце. А ще призвані на строкову військову службу особи не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

«Також хочу наголосити на тому, що після звільнення в запас протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки їм (призовникам – ред.) виплачується матеріальна допомога у відповідних розмірах: середня заробітна плата на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на день призову - для громадян, які працювали. І в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року на день призову – для громадян, які не працювали. Держава також забезпечує професійну адаптацію військовослужбовців, які на день призову не були працевлаштовані», - додав заступник військового комісара.

Нагадаємо, осінній призов на строкову військову службу стартував 1 жовтня і триватиме включно по грудень місяць цього року. У його межах планується призвати до лав Збройних Сил України та інших військових формувань 418 мешканців Прикарпаття. Призову підлягають молоді люди чоловічої статті віком від 18 до 27 років.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Третину прикарпатських призовників військово-лікарські комісії скерували на додаткове медичне обстеження

Осінній призов-2021: понад 20 тисяч прикарпатців підлягають строковій військовій службі

Куди підуть служити призовники з Прикарпаття? (ФОТО)

Осінній призов-2021: стало відомо, коли юнаків з Прикарпаття відправлятимуть до військових частин

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов 


06.10.2021 Сергій Білий 1751
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2543
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19810
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1764
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1242 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2277
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3902

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

277

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2024

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

709

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1324
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

393
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

920
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24417
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

649
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

620
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

762
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1651
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8077
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

517
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

790
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2071 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

748