Третину прикарпатських призовників військово-лікарські комісії скерували на додаткове медичне обстеження

Фото з відкритих джерел


Понад третину прикарпатських призовників військово-лікарським комісіям доводиться відправляти на додаткове медичне обстеження.

Про це свідчить статистика, що її оприлюднив на брифінгу 5 жовтня Микола Бондарчук, голова обласної військово-лікарської комісії Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та призову, повідомляє Фіртка.

Медик нагадав, що з 1 вересня на Прикарпатті розпочали свою роботу 15 районних військово-лікарських комісій. Крім того, з 13 вересня працює обласна військово-лікарська комісія Івано-Франківського обласного ТЦК та СП.

«Військово-лікарські комісії укомплектовані кваліфікованими лікарями, які знають військово-лікарську експертизу, забезпечені усіма необхідними матеріалами, інструментарієм для роботи з методичного огляду призовників.

Всі призовники перед комісією здають аналізи крові, всі обстеження проходять і приходять на військово-лікарську комісію. На комісії їх оглядають вісім лікарів-спеціалістів.

Якщо виникають якісь проблеми (зі станом здоров’я призовника – ред.) або призовник подає скарги, він направляється на додаткове обстеження, яке у нас проводиться у районних лікарнях та в обласній лікарні.

Проблем з направленням, з обстеженням призовників у нас немає. Всі призовники, які заявляли скарги на стан здоров’я або перехворіли, обов’язково направляються на додаткове обстеження з оформленням акту стану здоров’я призовника», - розповів лікар.

Зі слів Миколи Бондарчука, станом на 4 жовтня комісії оглянули 237 призовників. 83 з них направили на додаткове обстеження до медичних закладів.

При цьому направлення на додаткове обстеження не означає, що призовника визнають непридатним до проходження строкової військової служби.

«Після того, як призовник пройшов додаткове обстеження у лікувальних закладах, він повторно іде на районну військово-лікарську комісію і повторно оглядається лікарем, профільним спеціалістом», - зазначив голова обласної військово-лікарської комісії.

Лікар відзначив, що із 83 призовників, що їх направили в рамках цьогорічної осінньої призовної кампанії на додаткове медичне обстеження, 24 вже повернулися з обстеження та визнані придатними до проходження строкової військової служби з певними обмеженнями. Такі обмеження впливають на визначення родів військ та військових частин, у яких хлопцям доведеться проходити службу.

«Призовники є й здорові, не мають абсолютно ніяких вад і фізично розвинуті. Такі призовники направляються у військові формування, де є великі вимоги щодо стану здоров’я.

Це, наприклад, Президентський полк. Туди перша вимога – це зріст - не нижче 175 сантиметрів… Якщо призовник має якесь захворювання, але він за станом здоров’я може проходити службу, де менше фізичне навантаження і менше психологічне навантаження, по ньому виноситься ступінь обмеження «4» і тоді… ми його направляємо у той рід військ, де він за своїм станом здоров’я може виконувати військові обов’язки й стан здоров’я його не погіршиться», - зауважив медик.

Нагадаємо, в рамках цьогорічного осіннього призову, у першу чергу призивають молоде поповнення до 101 окремої бригади охорони Генерального Штабу ЗС України, Окремого Президентського полку, Національного університету оборони імені Івана Черняховського, підрозділів Військової служби правопорядку у ЗС України та військових частин Десантно-штурмових військ. 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Осінній призов-2021: понад 20 тисяч прикарпатців підлягають строковій військовій службі

Куди підуть служити призовники з Прикарпаття? (ФОТО)

Осінній призов-2021: стало відомо, коли юнаків з Прикарпаття відправлятимуть до військових частин

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов 

Військовий призов можуть скасувати у 2023 році — Корнієнко 

Нардепи схвалили закон, який дозволяє без мобілізації призивати резервістів


06.10.2021 Сергій Білий 1551
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

273
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13518 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1530
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

842
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6061
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1696

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

615

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1440

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1251

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1148
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

498
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

633
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1546
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

579
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

857
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5900
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13486
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

211
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

517
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

460
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

770 2