Торік в Івано-Франківську заснували комунальний заклад "Дім воїна", в якому надають різні соціальні послуги військовослужбовцям та членам їхніх сімей.
З якими потребами військові та їх рідні звертаються найчастіше, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Івано-Франківської міської ради, колишнім військовим 72 бригади імені Чорних Запорожців Миколою Крошним.
"Одним з основних напрямків нашої діяльності є психологічна допомога військовослужбовцям, які перебувають на реабілітації чи лікуванні, ветеранам, сім’ям військових та сім’ям загиблих захисників.
На жаль, ми живемо в період війни, яка чіпляє велику верству населення і є негативні наслідки цього. Людина, яка побувала в гарячій точці хоча б п’ять хвилин вже ніколи не буде такою, як раніше.
Можливо, є один відсоток людей зі ста, які настільки стресостійкі, що на них ця війна не відбивається, але однаково є певні психологічні наслідки", — ділиться директор закладу.
Микола Крошний продовжує, у закладі працюють кваліфіковані психологи, одна з них – учасниця бойових дій. Вони проводять консультації, сеанси для людей, які звертаються за допомогою.
"А їх немала кількість. Наприклад, люди стикаються з проблемами зі сном – їм сняться моменти, які вони пережили, деякі відчувають страх, якого раніше не було.
Досить популярним зверненням є допомога в соціалізації та адаптації в суспільстві — це актуально серед ветеранів, які повертаються з фронту додому.
Це важливий момент, тому що людина, яка побувала певний час під обстрілами, в небезпеці — їй важко повертатися до нормального життя, вона не знає, з чого почати. Не завжди людина здатна сама з цим впоратися, їй потрібно допомагати, підтримувати, підказувати, наштовхувати на цей шлях.
Також до нас звертаються військові за допомогою у працевлаштуванні, зокрема маємо два успішні випадки", — додає очільник закладу.
Крім цього, Микола Крошний уточнює, звертаються люди й з юридичними питаннями, зокрема стосовно оформлення УБД.
"На жаль, частим зверненням є те, що рідні їх загинули, але військова частина з тих чи інших причин не видає документи. Ми не можемо вплинути на те, що сталося, але намагаємося підказати, куди б їм варто звернутися, де їм зможуть допомогти".
Більше читайте у матеріалі: "Це — частина мого життя": очільник "Дому воїна" Микола Крошний про функціонування закладу
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці