Шкільний альбом війни: пластун з Івано-Франківська зробив фотосесію випускникам з Чернігова (ФОТО)

У багатьох українських школярів цього року війна відібрала головне свято юності - випускний бал. Повітряні тривоги замість останнього дзвоника, руїни школи замість урочистої зали. Утім, пам'ять про цей випуск можна закарбувати в особливій фотосесії.

Новацький та юнацький виховник в українській скаутській організації ПЛАСТ в юності, а сьогодні креативний фотограф з Івано-Франківська, Станіслав Сеник організував зйомку для випускників з Чернігова на тлі зруйнованих будівель міста, пише Фіртка з посиланням на ВВС.

читайте також: Вірні Богу та Україні: як в Івано-Франківську відзначили 110 років ПЛАСТу (ФОТО)

"Я хотів розповісти світу про те, що відбувається в Україні, знімав репортажі для світових ЗМІ, а потім народилася ідея шкільної фотосесії на руїнах", - розповідає фотограф ВВС News Україна.

читайте також: Як пластуни в Івано-Франківську наближають перемогу України: місяць згуртованої роботи (ІНФОГРАФІКА)

Молодий чоловік каже, що шкільні фотоальбоми завжди робить з думкою про те, що через 5-10 років теперішні події будуть сприйматися вже інакше. А тому дуже важливо закарбувати їх у часі.

читайте також: На повну силу: як працює волонтерський штаб прикарпатських пластунів (ВІДЕО)

Сеник розповідає, що не всі погодилися на таку зйомку, вважаючи, що це недоречно, але згодом він знайшов випускників із трьох шкіл Чернігова.

Кожен клас запропонував свою локацію для зйомки - місця в Чернігові, які найбільше постраждали від обстрілів.

"Те, що діти показали так багато різних локацій, каже про те, як сильно зруйноване їхнє місто", - додає Сеник.

Частину світлин зробили на тлі зруйнованого гіпермаркету "Епіцентр". Чому школярі обрали саме його?

"Я бачу його щодня з вікна своєї квартири", - розповіла BBC News Україна випускниця школи №12 Ольга, яка запропонувала саме цю локацію для зйомки.

"Це місце є частиною нашого життя, ми всі тут виросли", - каже дівчина.

"Це було емоційно непросто, але ми хотіли показати, що ми так живемо, - каже Оля. - Ми діти, які 24 лютого віч-на-віч зустрілися з війною й різко стали дорослими".

 Випускниця школи №12 Чернігова Ольга Бабінець

Одяг для зйомки спеціально обрали у чорних, білих і сірих кольорах, розповідає Ольга.

На думку фотографа, зйомка стала для дітей переломним моментом.

"Мене вразило, що вони розповідали з гумором про те, що пережили. Мені здалося, що вони стали сильнішими", - каже Станіслав Сеник.

Сеник додає, що фотосесія була важливою й для батьків випускників.

"Це була надзвичайної сили терапевтична фотосесія, яка надихнула на подальше життя. Поставила точку в минулому і дала сили рухатися далі", - написала мама однієї одинадцятикласниці.

Фотозйомка, яка пройшла всього кілька днів тому, була безкоштовною, тепер випускники чекають на свої альбоми.

Сам фотограф зараз шукає аукціон, на якому хоче продати світлини з Чернігова й передати зароблені гроші на допомогу військовим.

Чернігів з кінця лютого до кінця березня перебував практично в оточенні російської армії та піддавався постійним сильним обстрілам. Розташоване на шляху від кордону до Києва місто взяло на себе частину удару російських військ та допомогло стримати наступ на столицю України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

“Важлива сильна мотивація до перемоги”, — психотерапевт Ірина Сафронова про те, як жити під час війни

План Маршала: чому відновлення економіки України буде економічним двигуном для Європи?

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


11.06.2022 1671
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

337
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1985
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

711

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2144

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

840 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825