Шкільний альбом війни: пластун з Івано-Франківська зробив фотосесію випускникам з Чернігова (ФОТО)

У багатьох українських школярів цього року війна відібрала головне свято юності - випускний бал. Повітряні тривоги замість останнього дзвоника, руїни школи замість урочистої зали. Утім, пам'ять про цей випуск можна закарбувати в особливій фотосесії.

Новацький та юнацький виховник в українській скаутській організації ПЛАСТ в юності, а сьогодні креативний фотограф з Івано-Франківська, Станіслав Сеник організував зйомку для випускників з Чернігова на тлі зруйнованих будівель міста, пише Фіртка з посиланням на ВВС.

читайте також: Вірні Богу та Україні: як в Івано-Франківську відзначили 110 років ПЛАСТу (ФОТО)

"Я хотів розповісти світу про те, що відбувається в Україні, знімав репортажі для світових ЗМІ, а потім народилася ідея шкільної фотосесії на руїнах", - розповідає фотограф ВВС News Україна.

читайте також: Як пластуни в Івано-Франківську наближають перемогу України: місяць згуртованої роботи (ІНФОГРАФІКА)

Молодий чоловік каже, що шкільні фотоальбоми завжди робить з думкою про те, що через 5-10 років теперішні події будуть сприйматися вже інакше. А тому дуже важливо закарбувати їх у часі.

читайте також: На повну силу: як працює волонтерський штаб прикарпатських пластунів (ВІДЕО)

Сеник розповідає, що не всі погодилися на таку зйомку, вважаючи, що це недоречно, але згодом він знайшов випускників із трьох шкіл Чернігова.

Кожен клас запропонував свою локацію для зйомки - місця в Чернігові, які найбільше постраждали від обстрілів.

"Те, що діти показали так багато різних локацій, каже про те, як сильно зруйноване їхнє місто", - додає Сеник.

Частину світлин зробили на тлі зруйнованого гіпермаркету "Епіцентр". Чому школярі обрали саме його?

"Я бачу його щодня з вікна своєї квартири", - розповіла BBC News Україна випускниця школи №12 Ольга, яка запропонувала саме цю локацію для зйомки.

"Це місце є частиною нашого життя, ми всі тут виросли", - каже дівчина.

"Це було емоційно непросто, але ми хотіли показати, що ми так живемо, - каже Оля. - Ми діти, які 24 лютого віч-на-віч зустрілися з війною й різко стали дорослими".

 Випускниця школи №12 Чернігова Ольга Бабінець

Одяг для зйомки спеціально обрали у чорних, білих і сірих кольорах, розповідає Ольга.

На думку фотографа, зйомка стала для дітей переломним моментом.

"Мене вразило, що вони розповідали з гумором про те, що пережили. Мені здалося, що вони стали сильнішими", - каже Станіслав Сеник.

Сеник додає, що фотосесія була важливою й для батьків випускників.

"Це була надзвичайної сили терапевтична фотосесія, яка надихнула на подальше життя. Поставила точку в минулому і дала сили рухатися далі", - написала мама однієї одинадцятикласниці.

Фотозйомка, яка пройшла всього кілька днів тому, була безкоштовною, тепер випускники чекають на свої альбоми.

Сам фотограф зараз шукає аукціон, на якому хоче продати світлини з Чернігова й передати зароблені гроші на допомогу військовим.

Чернігів з кінця лютого до кінця березня перебував практично в оточенні російської армії та піддавався постійним сильним обстрілам. Розташоване на шляху від кордону до Києва місто взяло на себе частину удару російських військ та допомогло стримати наступ на столицю України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

“Важлива сильна мотивація до перемоги”, — психотерапевт Ірина Сафронова про те, як жити під час війни

План Маршала: чому відновлення економіки України буде економічним двигуном для Європи?

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


11.06.2022 1619
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

763
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14141 16
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6238

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1616
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

633
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13803
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

590
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2