Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

фото ілюстративне

Фіртка продовжує публікувати реальні історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Сьогодні розповімо про родину, яка через вторгнення російських окупантів була вимушена виїхати в Польщу. 

Анастасія (ім’я змінено в цілях безпеки) на третій день війни разом із мамою, молодшим братом та собакою прийняли рішення виїжджати за кордон. Дівчина розповідає, якою ціною їм вдалося перетнути кордон у пункті пропуску "Медика" у Польщі.

«Ситуація склалася так, що у нас не було змоги добратись навіть до кордону. Ми знайшли в  телеграмі три бесіди з пошуком перевізників чи попутників, але було страшно, бо вже знали про випадки, коли  обманюють.

Нам вдалося знайти хлопчину, який довіз нас майже до кордону. Далі не зміг, його не пропустили б», - каже дівчина.

О 18:13 вчотирьох вони вийшли з машини за 31 км від кордону та продовжили шлях пішки. Настя пригадує, по дорозі було багато точок з допомогою для вимушених переселенців, тут пропонували гарячий чай, каву, їжу.

«Ми йшли не зупиняючись. Досі не знаю, як дитина змогла пройти 31 км пішки без зупинок і передишок. Від втоми німіли ноги та дико починали пекти.

Брата «відключало» по дорозі від перевтоми, але він тримався та йшов далі. Біля кордону було дуже багато людей, де-не-де горіли вогні, люди грілися, їли»,  - пригадує Настя.

фото ілюстративне

Підійшовши ближче до кордону, сім’я стала у чергу.

«Нам сказали, що українці по одну сторону, іноземці – по іншу. Але під’їхав бус, який підвозив людей впритул до кордону. Водій сказав сідати якомога тісніше, дітей брати на коліна».

читайте також:"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Настя розповідає, водій висадив пасажирів приблизно за кілометр до самого пропуску та поїхав по інших жінок з дітьми.

В натовпі братові Насті стало вкрай погано, він втратив свідомість. Дівчина почала просити про допомогу, але ніхто з людей не відгукнувся.

«Виходу не було, довелося самостійно привести його до тями. Як тільки братові стало трошки краще, ми продовжили йти.

Людей було дуже багато, позаду нас було чути крики та істерики дітей. У всіх здавали нерви від напруги та втоми», - каже дівчина.

фото ілюстративне

Але погано по дорозі до кордону стало не лише брату Насті. На узбіччі дороги лежав чоловік, якого прикордонники намагалися привести до тями.  Пізніше, пригадує дівчина, його просто відсунули у бік та прикрили - що було далі з ним – невідомо.

«Такого пекла я ще не бачила:  крики, бійки, дитячі плачі, холодно, тіло ломить. Дітей було дуже багато, їх давили. Прикордонники потрохи пускали людей через кордон -  спочатку жінок з дітьми.

Паралельно випускали тих, хто повертався в Україну. Коли ми стояли уже майже біля входу на пропуск, збоку нас прикордонниця в кульках знайшла дитину яка спала…», - пригадує Настя.

Опісля перетину кордону на сім'ю чекав пункт з волонтерами та чаєм, а трохи згодом людей від кордону забирав автобус.

«В результаті ми пройшли 43 км пішки за добу. Ноги в крові були та мозолях.

Дякувати Богу, що маємо знайомих в Польщі і проблем з поселенням не виникло. Від цього пекла відходили два дні», - резюмує дівчина. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Україні Путін мститься всьому світу

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?


11.03.2022 Ілона Шевченко 3034
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717