Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

фото ілюстративне

Фіртка продовжує публікувати реальні історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Сьогодні розповімо про родину, яка через вторгнення російських окупантів була вимушена виїхати в Польщу. 

Анастасія (ім’я змінено в цілях безпеки) на третій день війни разом із мамою, молодшим братом та собакою прийняли рішення виїжджати за кордон. Дівчина розповідає, якою ціною їм вдалося перетнути кордон у пункті пропуску "Медика" у Польщі.

«Ситуація склалася так, що у нас не було змоги добратись навіть до кордону. Ми знайшли в  телеграмі три бесіди з пошуком перевізників чи попутників, але було страшно, бо вже знали про випадки, коли  обманюють.

Нам вдалося знайти хлопчину, який довіз нас майже до кордону. Далі не зміг, його не пропустили б», - каже дівчина.

О 18:13 вчотирьох вони вийшли з машини за 31 км від кордону та продовжили шлях пішки. Настя пригадує, по дорозі було багато точок з допомогою для вимушених переселенців, тут пропонували гарячий чай, каву, їжу.

«Ми йшли не зупиняючись. Досі не знаю, як дитина змогла пройти 31 км пішки без зупинок і передишок. Від втоми німіли ноги та дико починали пекти.

Брата «відключало» по дорозі від перевтоми, але він тримався та йшов далі. Біля кордону було дуже багато людей, де-не-де горіли вогні, люди грілися, їли»,  - пригадує Настя.

фото ілюстративне

Підійшовши ближче до кордону, сім’я стала у чергу.

«Нам сказали, що українці по одну сторону, іноземці – по іншу. Але під’їхав бус, який підвозив людей впритул до кордону. Водій сказав сідати якомога тісніше, дітей брати на коліна».

читайте також:"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Настя розповідає, водій висадив пасажирів приблизно за кілометр до самого пропуску та поїхав по інших жінок з дітьми.

В натовпі братові Насті стало вкрай погано, він втратив свідомість. Дівчина почала просити про допомогу, але ніхто з людей не відгукнувся.

«Виходу не було, довелося самостійно привести його до тями. Як тільки братові стало трошки краще, ми продовжили йти.

Людей було дуже багато, позаду нас було чути крики та істерики дітей. У всіх здавали нерви від напруги та втоми», - каже дівчина.

фото ілюстративне

Але погано по дорозі до кордону стало не лише брату Насті. На узбіччі дороги лежав чоловік, якого прикордонники намагалися привести до тями.  Пізніше, пригадує дівчина, його просто відсунули у бік та прикрили - що було далі з ним – невідомо.

«Такого пекла я ще не бачила:  крики, бійки, дитячі плачі, холодно, тіло ломить. Дітей було дуже багато, їх давили. Прикордонники потрохи пускали людей через кордон -  спочатку жінок з дітьми.

Паралельно випускали тих, хто повертався в Україну. Коли ми стояли уже майже біля входу на пропуск, збоку нас прикордонниця в кульках знайшла дитину яка спала…», - пригадує Настя.

Опісля перетину кордону на сім'ю чекав пункт з волонтерами та чаєм, а трохи згодом людей від кордону забирав автобус.

«В результаті ми пройшли 43 км пішки за добу. Ноги в крові були та мозолях.

Дякувати Богу, що маємо знайомих в Польщі і проблем з поселенням не виникло. Від цього пекла відходили два дні», - резюмує дівчина. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Україні Путін мститься всьому світу

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?


11.03.2022 Ілона Шевченко 3201
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

652
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1517
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1943 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7258
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15097 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1963

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

129

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

905

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

978

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1761
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

152
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

541
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

786
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3041
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

787
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1847
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

878
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35028 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

371
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

520
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

848
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

754