"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Оля навчається у Національному медичному університеті імені О. Богомольця. Родом дівчина з міста Городенка Івано-Франківської області. У Києві студентка проживає на Лівому березі Дніпра, ось, що вона розповідає про життя на іншій стороні столиці:

"Ми жили на Лівому березі. Там спокійніше, ми були "відділені від світу". Мости заблокували ще на третій день війни, вибратись було нереально.

Відкритими залишалися лише два – Дарницький та Північний. По них дуже важко їхати, там облаштували багато блокпостів та постійно утворювалися довжелезні затори.

У перші дні воєнних дій у мене не було потреби вибиратись з Лівобережжя. Здавалося, що тут більш-менш безпечно - у нас навіть сирен не було", - пригадує Оля.

Як і всі свідомі українці, дівчина слідкувала за новинами, і вразі небезпеки ховалася або в укриття, або у кімнаті без вікон. Також, Оля розповіла про свою подругу Валентину, яка проживала неподалік.

"Розповім ще за свою подругу Валентину, до якої я можу дійти максимум за десять хвилин. Вона живе ближче до Правого берега, і розказувала, що час від часу чула постріли, коли перебувала на вулиці. 

Дуже багато знайомих у перші дні війни залишались на ночівлю у підвалах, бо боялись небезпеки, з часом паніка минула і вони почали "легше" переносити сирени.

У новіших будинках підвали обладнали мікрохвильовими пічками, чайниками та кавовими машинками. Дітям навіть там готували млинці та показували мультики на стіні за допомогою проєктора", - каже Оля.

Студентка розповіла, що на другий день війни, неподалік її будинку впав уламок снаряда:

"25 лютого недалеко від мене, десь за 2,5 кілометри впав уламок на будинок і я це побачила крізь своє вікно. Це був другий день війни, на той час ми не знали, як поводитися у такому випадку, що робити.

По новинах сказали, що готуються бомбити Київ, спати у ту ніч ніхто не міг, я постійно сиділа і слухала новини.

Було чути як літають ракети, літаки. Моментами ці звуки були дуже голосними. Аж ось я почула вибух, глянула у вікно та побачила місце, де вибухнуло.

Перша думка у голові – залізти під одіяло, тому що, якщо щось, то одіяло грубе і від уламків захистить. Але добре, що до такого не дійшло.

На наступний ранок я переїхала зі свого помешкання."

Також студентка поділилася історією про свого одногрупника з Калуша.

"Мій знайомий Тарас, жив на Житомирській трасі, близько Бучі. Розказував, що завжди чув вибухи та постріли. З його гуртожитку практично всі виїхали.

Згодом тих, хто ще залишався, волонтери забрали та вивезли на вокзал.

Пам'ятаю, як він завжди тримався на позитиві та казав, що все буде добре".

Також, Оля розповіла про те, як добиралася додому в Городенку:

"Ми приїхали на вокзал дуже швидко. Виїхали відразу після закінчення комендантської години. На вокзалі було дуже багато людей, жінки з дітьми, старші люди, тварини. Нам сказали, що буде один єдиний поїзд.

Ми його дочекались. Стоїмо у натовпі й бачимо, як вагони мчать попри нас.

Перша думка, що ми нікуди вже не виїдемо. Побігли на іншу сторону, попри колони. В один момент я відстала від родичів, які мені допомагали, почали перекрикуватись, на щастя, знайшли один одного. Родичі буквально "закинули" мене у потяг".

Їхати було дуже важко, лише до Тернополя вдалося трохи посидіти. Київщину проїхали швидко, як в’їхали на Західну Україну, то рух став повільнішим.

"В дорозі багато розмовляла з людьми, всі тікали, хто куди. З Тернополя ми їхали машиною з попутниками, з якими познайомились у поїзді.

Машина була великою, ми їхали у багажнику півколом на розкладних кріслах для рибалок. Доїхали до Калуша, де нас зустріли та обігріли знайомі. Переночували, а на наступний день нас відправили додому у Городенку", - розповіла Оля.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки


10.03.2022 Іван Муканик 3766
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1176
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2505
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2102
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2155
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6511 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2443 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

326

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1133

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1268

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1385
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

263
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

577
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2052
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26502
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

542
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10449 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7999
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

526
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

389
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

536
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

612
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1564