"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Оля навчається у Національному медичному університеті імені О. Богомольця. Родом дівчина з міста Городенка Івано-Франківської області. У Києві студентка проживає на Лівому березі Дніпра, ось, що вона розповідає про життя на іншій стороні столиці:

"Ми жили на Лівому березі. Там спокійніше, ми були "відділені від світу". Мости заблокували ще на третій день війни, вибратись було нереально.

Відкритими залишалися лише два – Дарницький та Північний. По них дуже важко їхати, там облаштували багато блокпостів та постійно утворювалися довжелезні затори.

У перші дні воєнних дій у мене не було потреби вибиратись з Лівобережжя. Здавалося, що тут більш-менш безпечно - у нас навіть сирен не було", - пригадує Оля.

Як і всі свідомі українці, дівчина слідкувала за новинами, і вразі небезпеки ховалася або в укриття, або у кімнаті без вікон. Також, Оля розповіла про свою подругу Валентину, яка проживала неподалік.

"Розповім ще за свою подругу Валентину, до якої я можу дійти максимум за десять хвилин. Вона живе ближче до Правого берега, і розказувала, що час від часу чула постріли, коли перебувала на вулиці. 

Дуже багато знайомих у перші дні війни залишались на ночівлю у підвалах, бо боялись небезпеки, з часом паніка минула і вони почали "легше" переносити сирени.

У новіших будинках підвали обладнали мікрохвильовими пічками, чайниками та кавовими машинками. Дітям навіть там готували млинці та показували мультики на стіні за допомогою проєктора", - каже Оля.

Студентка розповіла, що на другий день війни, неподалік її будинку впав уламок снаряда:

"25 лютого недалеко від мене, десь за 2,5 кілометри впав уламок на будинок і я це побачила крізь своє вікно. Це був другий день війни, на той час ми не знали, як поводитися у такому випадку, що робити.

По новинах сказали, що готуються бомбити Київ, спати у ту ніч ніхто не міг, я постійно сиділа і слухала новини.

Було чути як літають ракети, літаки. Моментами ці звуки були дуже голосними. Аж ось я почула вибух, глянула у вікно та побачила місце, де вибухнуло.

Перша думка у голові – залізти під одіяло, тому що, якщо щось, то одіяло грубе і від уламків захистить. Але добре, що до такого не дійшло.

На наступний ранок я переїхала зі свого помешкання."

Також студентка поділилася історією про свого одногрупника з Калуша.

"Мій знайомий Тарас, жив на Житомирській трасі, близько Бучі. Розказував, що завжди чув вибухи та постріли. З його гуртожитку практично всі виїхали.

Згодом тих, хто ще залишався, волонтери забрали та вивезли на вокзал.

Пам'ятаю, як він завжди тримався на позитиві та казав, що все буде добре".

Також, Оля розповіла про те, як добиралася додому в Городенку:

"Ми приїхали на вокзал дуже швидко. Виїхали відразу після закінчення комендантської години. На вокзалі було дуже багато людей, жінки з дітьми, старші люди, тварини. Нам сказали, що буде один єдиний поїзд.

Ми його дочекались. Стоїмо у натовпі й бачимо, як вагони мчать попри нас.

Перша думка, що ми нікуди вже не виїдемо. Побігли на іншу сторону, попри колони. В один момент я відстала від родичів, які мені допомагали, почали перекрикуватись, на щастя, знайшли один одного. Родичі буквально "закинули" мене у потяг".

Їхати було дуже важко, лише до Тернополя вдалося трохи посидіти. Київщину проїхали швидко, як в’їхали на Західну Україну, то рух став повільнішим.

"В дорозі багато розмовляла з людьми, всі тікали, хто куди. З Тернополя ми їхали машиною з попутниками, з якими познайомились у поїзді.

Машина була великою, ми їхали у багажнику півколом на розкладних кріслах для рибалок. Доїхали до Калуша, де нас зустріли та обігріли знайомі. Переночували, а на наступний день нас відправили додому у Городенку", - розповіла Оля.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки


10.03.2022 Іван Муканик 3374
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2221
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

870
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

678
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10250 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2775 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2045

Як московити крали історію наших предків.

431

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

249

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

790

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

819
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

226
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

330
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

547
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

226
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

229
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

481
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

557
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5827
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

141
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

287
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

450
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

527