"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Оля навчається у Національному медичному університеті імені О. Богомольця. Родом дівчина з міста Городенка Івано-Франківської області. У Києві студентка проживає на Лівому березі Дніпра, ось, що вона розповідає про життя на іншій стороні столиці:

"Ми жили на Лівому березі. Там спокійніше, ми були "відділені від світу". Мости заблокували ще на третій день війни, вибратись було нереально.

Відкритими залишалися лише два – Дарницький та Північний. По них дуже важко їхати, там облаштували багато блокпостів та постійно утворювалися довжелезні затори.

У перші дні воєнних дій у мене не було потреби вибиратись з Лівобережжя. Здавалося, що тут більш-менш безпечно - у нас навіть сирен не було", - пригадує Оля.

Як і всі свідомі українці, дівчина слідкувала за новинами, і вразі небезпеки ховалася або в укриття, або у кімнаті без вікон. Також, Оля розповіла про свою подругу Валентину, яка проживала неподалік.

"Розповім ще за свою подругу Валентину, до якої я можу дійти максимум за десять хвилин. Вона живе ближче до Правого берега, і розказувала, що час від часу чула постріли, коли перебувала на вулиці. 

Дуже багато знайомих у перші дні війни залишались на ночівлю у підвалах, бо боялись небезпеки, з часом паніка минула і вони почали "легше" переносити сирени.

У новіших будинках підвали обладнали мікрохвильовими пічками, чайниками та кавовими машинками. Дітям навіть там готували млинці та показували мультики на стіні за допомогою проєктора", - каже Оля.

Студентка розповіла, що на другий день війни, неподалік її будинку впав уламок снаряда:

"25 лютого недалеко від мене, десь за 2,5 кілометри впав уламок на будинок і я це побачила крізь своє вікно. Це був другий день війни, на той час ми не знали, як поводитися у такому випадку, що робити.

По новинах сказали, що готуються бомбити Київ, спати у ту ніч ніхто не міг, я постійно сиділа і слухала новини.

Було чути як літають ракети, літаки. Моментами ці звуки були дуже голосними. Аж ось я почула вибух, глянула у вікно та побачила місце, де вибухнуло.

Перша думка у голові – залізти під одіяло, тому що, якщо щось, то одіяло грубе і від уламків захистить. Але добре, що до такого не дійшло.

На наступний ранок я переїхала зі свого помешкання."

Також студентка поділилася історією про свого одногрупника з Калуша.

"Мій знайомий Тарас, жив на Житомирській трасі, близько Бучі. Розказував, що завжди чув вибухи та постріли. З його гуртожитку практично всі виїхали.

Згодом тих, хто ще залишався, волонтери забрали та вивезли на вокзал.

Пам'ятаю, як він завжди тримався на позитиві та казав, що все буде добре".

Також, Оля розповіла про те, як добиралася додому в Городенку:

"Ми приїхали на вокзал дуже швидко. Виїхали відразу після закінчення комендантської години. На вокзалі було дуже багато людей, жінки з дітьми, старші люди, тварини. Нам сказали, що буде один єдиний поїзд.

Ми його дочекались. Стоїмо у натовпі й бачимо, як вагони мчать попри нас.

Перша думка, що ми нікуди вже не виїдемо. Побігли на іншу сторону, попри колони. В один момент я відстала від родичів, які мені допомагали, почали перекрикуватись, на щастя, знайшли один одного. Родичі буквально "закинули" мене у потяг".

Їхати було дуже важко, лише до Тернополя вдалося трохи посидіти. Київщину проїхали швидко, як в’їхали на Західну Україну, то рух став повільнішим.

"В дорозі багато розмовляла з людьми, всі тікали, хто куди. З Тернополя ми їхали машиною з попутниками, з якими познайомились у поїзді.

Машина була великою, ми їхали у багажнику півколом на розкладних кріслах для рибалок. Доїхали до Калуша, де нас зустріли та обігріли знайомі. Переночували, а на наступний день нас відправили додому у Городенку", - розповіла Оля.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки


10.03.2022 Іван Муканик 4517
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1594
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3039
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1069
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1110
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1139 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3367 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

149

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1041

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

859

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

246
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2434
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1198
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1238
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

507
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15132
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7439
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

265
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

326
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

338
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

428
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

718