Що чекати від рудого Доні?

Враховуючи антиукраїнську позицію Трампа і поведінку його конгресменів щодо блокування допомоги Україні, різні політики світу і закордонні ЗМІ зробили прогнози: що чекає Україну у випадку, якщо на виборах у США переможе Дональд Трамп.

Почнемо з того, що на відміну від Байдена, Трамп жодного разу не висловився позитивно у контексті повернення Україною втрачених територій, її перемоги у війні, безплатної гуманітарної і військової допомоги США і часто втікав від прямих запитань журналістів на цю тему.  А те, про що він у контексті України висловлювався публічно,  усіма в світі розцінювалося, як пропозиція капітуляції на умовах путіна за формулою «мир в обмін на території».

Стосовно Байдена про подібне не говорить ніхто у світі, оскільки нема для цього підстав, бо його позиція по цих питаннях чітка і недвозначна, навіть якщо вирвати будь-яке речення з контексту.

 

А зараз, ближче до виборів, закордонна преса обговорює можливі ризики після приходу до влади Трампа, причому як для Європи, НАТО, так і в першу чергу України.

Розглянемо ці ризики у контексті України.  Почнемо з авторитетного видання The Washington Post:

«Якщо Дональд Трамп повернеться на посаду президента і спробує припинити або різко скоротити військову, економічну та гуманітарну підтримку США з боку США — як він зазначив, — Україна буде не єдиною країною, яка постраждає. Імовірні перемоги Росії в конфлікті ще більше дестабілізують Європу та підірвуть довіру до США в усьому світі.

Трамп, провідний кандидат у президенти від Республіканської партії , відмовився від зобов'язань щодо продовження військової допомоги Україні та заявив, що просто розв'яже конфлікт » за 24 години ". Його союзники з Республіканської партії постійно посилюють російську пропаганду проти президента України Володимира Зеленського.

А Трамп відмовився від запрошення Зеленського до Києва. Під час другого терміну Трамп може вивести Сполучені Штати з НАТО або принаймні з Контактної групи з оборони України , коаліції з понад 50 країн, яку очолює Вашингтон. Хоча лідери НАТО не хочуть втручатися в політику США, деякі сказали, що вони серйозно стурбовані можливою відмовою Трампа від допомоги Україні.

"Цей сценарій був би невигідним для України. ЦЕ БУЛО Б ВИГІДНО ДЛЯ РОСІЇ", – сказав міністр оборони Литви Арвідас Анусаускас на Міжнародному форумі безпеки в Галіфаксі минулого місяця...

Якщо Трамп повернеться, будь-який консенсус НАТО щодо просування заявки Києва буде малоймовірним. Тим часом Сполучені Штати повинні прискорити поставки зброї в Україну та заздалегідь розмістити більше зброї та боєприпасів у Східній Європі. Трамп може вже в перший день другого терміну скасувати всі незавершені поставки зброї в Україну".

 

В іншій публікації цього видання сказано:

"Що станеться з Америкою, якщо Трамп знову переможе? Експерти допомогли нам розібратися. Трамп може вивести всі сили США та дипломатів з Африки, вивести всі сили США з Німеччини. …

І залежно від його поглядів на Путіна та конфлікт в Україні, він може просто зупинити потік зброї, боєприпасів і матеріалів до Києва"... Якщо в 2025 році Україна все ще буде залежати від американської допомоги для виживання, її припинення принесе Володимиру Путіну перемогу"

Авторитетне видання  Financial Times з цього приводу подає думку Гілларі Клінтон:

"Якщо екслідер Дональд Трамп переможе на виборах у президенти США у 2024 році, Україні настане кінець

В інтерв'ю виданню "New voice" відомий історик, професор Єльського університету що спеціалізується на історії України, Польщі і росії 20-го століття в тому числі проблемах російсько-української війни, відповів на питання – що чекає Україну у випадку перемоги Трампа:

"Головне ваше завдання — вже зараз говорити з європейськими партнерами про те, що у вас є план. Тому що європейці мають прикру звичку звинувачувати нас, американців, у всьому. І часто це виправдано, і це є наша вина. Але в даному випадку відбувається те, що європейці кажуть: "О ні, а що якщо переможе Трамп?" Ну, якщо Трамп переможе, то він витягне США з України, він витягне США з Європи, він цілком можливо витягне США з НАТО... Ми знаємо: якщо Трамп переможе, це буде катастрофічно погано… Це абсолютно на 100% зрозуміло.

Стосовно аргументів, якими Україна може переконати трампістів Снайдер порадив:

 "пояснювати їм, що ви робите для них краще, а не гірше. Бо серед республіканців насправді є чимало людей, які розуміють, наскільки важлива Україна. Нині це дуже розділена партія у питаннях про Україну. І важливо сказати республіканцям, дати їм аргументи, що ви вирішуєте проблеми, які стоять перед США, а чи не створюєте їх. І допомагати їм настільки, наскільки це можливо. Це єдине, що ви справді можете зробити".

 

Голова комітету бундестагу у європейських справах Антон Хофрайтер з приводу можливої перемоги Трампа зазначив:.

"Це було б величезною проблемою. Ми не зможемо швидко замінити великий внесок США в безпеку Європи. Тільки з цієї причини нам потрібно зробити набагато, набагато більше в цій сфері. Ми не можемо просто припустити, що демократи завжди перемагатимуть на наступних президентських виборах. І багато з них також запитують, чи зможемо ми нарешті самі вирішити проблеми в Європі. Дійсно, без допомоги США Київ, ймовірно, був би сьогодні в руках Росії. Поодинці ЄС не зміг би цього зробити".

В інтерв'ю Welt британський історик, фахівець по росії Орландо Файджес застеріг.

"Боюсь, що багато залежатиме від наступних президентських виборів у Сполучених Штатах. Для України буде погано, якщо переможе Трамп."

Видання ИноСМИ наводить слова популярного телеведучого, трампіста Такера Карлсона, який брав інтерв'ю у путлєра, і зазначає, що, за його словами, Трамп – проти допомоги України:

"Такер Карлсон розповів, що частіше і щільніше спілкується з Трампом з того часу, як Росія ввела на Україну війська в лютому 2022 року, і що вони зосередилися насамперед на конфлікті та зовнішній політиці. За словами Карлсона, Трамп хотів поговорити з кимось, хто поділяє його погляди і також проти військової допомоги Україні. "Справжня причина, чому він мені дзвонить, це тому, що він знає, що я в цілому поділяю його основну програму, сказав мені Карлсон.

— Український конфлікт, чорт забирай, я ненавиджу найбільше на світі і вважаю його безумством. А він, мабуть, єдина людина, яка зі мною в цьому погоджується". Карлсон сказав, що насправді Трамп ще "радикальніший" противник американської підтримки України, ніж може здатися. А враховуючи "заслуги" Трампа на посаді президента — і вперте небажання критикувати Володимира Путіна за будь-що — не дивно, що він не вважає, що США мають дати рішучу відсіч російській агресії".

Видання Sky News про ризики України пише так:

"Трамп каже, що міг би вирішити українсько-російський конфлікт за 24 години, якби був президентом. У травневому інтерв'ю CNN він сказав: "Спочатку я зустрінуся з Путіним, я зустрінуся з Зеленським. У них обох є слабкі сторони, і в обох є сильні сторони. І протягом 24 годин ця війна буде вирішена. це буде закінчено.

Це буде абсолютно закінчено". Його тоді запитали: "Ви хочете, щоб Україна виграла цю війну?" Містер Трамп відповів: "Я не думаю про перемогу чи програш. Я думаю про те, щоб вирішити це питання, щоб ми припинили вбивати всіх цих людей…"  Враховуючи такий тон і його колишню близькість до Володимира Путіна, ви легко можете побачити рішення пана Трампа, яке передбачало капітуляцію перед російським лідером – можливо, використовуючи свій вплив як президента, щоб змусити Україну відмовитися від частини своєї території та, що важливо, переконати достатню кількість американців. що це далека битва, яка для них не має значення….

Зі своїми відвертими союзниками, як-от Марджорі Тейлор Грін, яка пройшла шлях від маргіналу до лідера партії, він висуває порядок денний, який, принаймні, зробить підтримку України проблемною… Якщо Америка повернеться до трампівських правих, суверенітет і її свобода України більше не будуть пріоритетом".

І дійсно так, бо на зустрічі з виборцями Трамп заявив:

"Якщо Сполучені Штати мають 40 мільярдів доларів, щоб надіслати Україні, ми повинні зробити все можливе, щоб наші діти були в безпеці вдома. Ми витратили трильйони в Іраку, трильйони в Афганістані і нічого не отримали. Перш ніж будувати нації решти світу, ми повинні будувати безпечні школи для наших власних дітей у нашій країні".

Таким чином Трамп сам підтвердив, що не збирається допомагати Україні, а буде займатися школами та іншими внутрішніми проблемами. Політичні експерти підкреслюють, що Трамп не мислить масштабними глобальними категоріями на кшталт світової безпеки, долі НАТО, світового порядку і демократії та іншими цінностями, на які спиралися США протягом своєї історії.

Він орієнтується на вузькі егоїстичні інтереси американських обивателів, для яких "своя сорочка ближче до тіла" і на цьому заробляє бали. Його власний егоїзм привів до того, що він навіть відмовився, щоб вже зараз виділити гроші на проблему південного кордону США і вже зараз цим займатись, бо хоче, щоб це було стержнем його виборчої програми, попри те, що він разом зі своїми трампістами перед тим кричав, що кожен день зволікання з цим приносить країні великі проблеми та збитки.

Тому рашисти покладають на Трампа великі надії:

"России выгодно, чтобы бывший президент США Дональд Трамп вновь возглавил Штаты. Об этом в эфире радиостанции "Комсомольская правда" заявил американист Кирилл Бенедиктов. "Если власть в Белом доме перейдет к республиканцам, то как минимум масштабы поддержки Киева серьезно уменьшатся".

Голий путін і вагітний Трамп: на вулицях Нью-Йорка з'явилося нове зображення

Політолог Френсіс Фукуяма про це говорить так:

 "Якщо Трамп буде переобраний, це матиме катастрофічні наслідки для Європи, бо колишній президент США не хоче НАТО, він любить Росію більше, ніж Україну, і є другом прем'єра Угорщини Віктора Орбана".

Українська влада зараз старається не говорити на цю тему, і це зрозуміло, бо, якщо, не дай Бог, рудий Доні прийде до влади, то в будь-якому разі Україні доведеться мати з США нормальні стосунки.

Американських малосвідомих виборців, які, як і Трамп, не мислять глобальними категоріями,  ще можна зрозуміти, а от що стосується російськомовних, а особливо українців чи людей українського походження, то, як зауважив російський дисидент, політичний експерт і аналітик Андрій Піонтковський, "русскоязычный трампизм – это серьезное психическое заболевание". Особливо для українця, діагноз "трампізм головного мозку" — це тяжка психічна травма.

 Трамп і КДБ - 1 

Трамп і КДБ - 2

Трамп і КДБ - 3

Трамп і КДБ - 4  

Трамп за короткий час може поламати ту глобальну політику, яку США вибудовувала роками.  На це дуже сподівається володимир путін.

 


13.02.2024 Ярослав Івашин 1172
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

713
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2280
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2005
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2031
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6104 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2313 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

189

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1002

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

998

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1257
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

99
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

482
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1945
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26372
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

432
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10346 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7890
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

438
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

286
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

446
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

517
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1451