Розпочалися зйомки фільму «Віддана» за мотивами бестселера Софії Андрухович «Фелікс Австрія»

У Києві розпочалися зйомки повнометражної романтично-фантазійної стрічки «Віддана» режисерки Христини Сиволап.

Сюжет фільму заснований на відомому романі Софії Андрухович «Фелікс Австрія», що став лауреатом багатьох літературних премій та був перекладений шістьма мовами.

Виробництвом стрічки займається FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України. Події фільму розгортаються у Станіславі (нині Івано-Франківськ) кінця XIX – початку ХХ століття, коли місто було частиною Австро-Угорської імперії. На тлі Прекрасної епохи розгортається складна історія двох молодих жінок, служниці Стефанії і панянки Аделі, чиї долі переплелися в нерозривному зв'язку любові, ревнощів, подвійних смислів та таємниць.

«Насамперед, цей фільм про стосунки. Про складний, химерний та дуже чуттєвий світ, у якому існують Стефанія, Аделя та її чоловік Петро, – ділиться своїми думками Маріанна Янушевич, яка виконує у фільмі роль Стефанії. – Історія відбувається майже сторіччя тому, проте порушує досі актуальні для нас питання: кохання, ревнощі, дружба, турбота про близьких, особистісна незалежність та самоідентифікація – усе це прямо-таки вирує на сторінках сценарію. І я сподіваюся, що це буде прекрасний фільм, який побачать якомога більше глядачів».

Перший знімальний день «Відданої» пройшов на студії FILM.UA у павільйоні №2. Спеціально для фільму постановники створили декорації старовинного маєтку, де мешкають головні герої – Стефа, Аделя та Петро. Павільйонні зйомки першого блоку продовжаться до кінця квітня.

«Я дуже щаслива, – розповідає режисерка «Відданої» Христина Сиволап. – Бо на цей момент ми довго чекали. До сьогодні історія існувала лише у нашій уяві, максимум – у розкадровках, тобто не була матеріалізованою. А сьогодні з фантазії вона перейшла у вимір реальності. Нарешті ми можемо не просто уявити Стефу у кімнаті, а побачити на власні очі живу актрису в гримі й костюмі на фоні конкретної локації. Можливо, у цьому і криється магія кіно».

Знімальний процес триватиме до кінця весни. Окрім павільйонних сцен, також заплановані натурні зйомки у Чернівцях та під Києвом. За словами продюсерки фільму Надії Зайончковської, команда витратила на девелопмент проекту понад два роки.

«Це був непростий і довгий шлях, довший ніж у звичайних проектах. Бо наш проект – незвичайний. Він потребував чимало часу, досліджень, постійних пошуків, а ще – супер потужної команди, яка була спроможна прийти до того творчого рішення, яке ви сьогодні бачите. І такі продюсерські зусилля зазвичай передують початку зйомок. Тому зараз я з великою радістю передаю місце у керма творчій групі, та починаю думати про позиціювання, маркетинг, промо та все те, що відбуватиметься, коли фільм буде готовий».

Після першої відзнятої сцени відбулась церемонія розбиття тарілки. У цей момент до творчої групи на майданчику долучилась Вероніка Ясінська, директорка кінопрокатної компанії Вольга Україна, офіційного дистрибутора стрічки в Україні.

«Ми дуже вибіркові щодо прокату українського кіно, але коли нам запропонували долучитись до проекту, ми погодились не вагаючись. Тому що це зрозуміла історія. Зрозуміла глядачу, і зрозуміла нам, як прокатникам. Ми чітко бачимо цільову аудиторію фільму. До того ж, сама історія дуже цікава і колоритна. До сьогодні про ту епоху взагалі не існувало українських фільмів такого вражаючого масштабу, й у цьому сенсі нам завжди хочеться бути першими. Першими, хто відкриє таку історію для українського глядача. Тим паче, працювати з лідерами цього ринку, якими є FILM.UA, – для нас честь».

Ще до початку знімального блоку, наприкінці березня був презентований перший тизер стрічки. Менше ніж за місяць промо-кампанія тизера охопила більше мільйона користувачів соціальних мереж. Він також потрапив до активної ротації в українських кінотеатрах, де, за словами дистрибутора, був переглянутий понад 150 тисяч разів.

Нагадаємо, головні ролі у фільмі виконають Маріанна Янушевич, Алеся Романова та франківський актор Роман Луцький.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Фотогалерея


18.04.2019 693
Коментарі ()

22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2169 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2330
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

481
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

896
18.05.2020
Олена Британська

Наприкінці квітня уряд представив план поетапного зняття карантинних обмежень. Відповідно до нього, вихід з карантину складатиметься з п'яти етапів, перший з яких розпочався 11 травня. 

888
13.05.2020
Саїк Олег

Сервус, любі читачі. Вам точно неодноразово з телевізора чи Фейсбука казали, що аби ми файно жили, то треба, щоб в Україну “прийшли” іноземні інвестиції. Правда?

975

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

1756

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4160

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3793 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

2925
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1527
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4469 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1568
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1593
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

705