«Кожен отримує те, що хоче»: з'явився перший тизер фільму за відомим романом Софії Андрухович (відео)

Команда повнометражного фільму «Віддана», який створюється за мотивами бестселера української письменниці Софії Андрухович «Фелікс Австрія», презентувала перший тизер стрічки.

Його можна подивитися на офіційних сторінках проекту на YouTube, Facebook і Instagram.

А повну авторську версію – на широких екранах в кінотеатрах України.

В український прокат фільм режисерки Христини Сиволап, виробництва FILM.UA Production за підтримки Уряду України та Міністерства культури України, вийде на початку 2020 року.

«У тизері хотілося познайомити глядачів із майбутньою атмосферою фільму, його настроєм і, звісно, світом головної героїні. Де реальність та ілюзія сплелися у щільний клубок, який несила розплутати зсередини, – розповідає режисерка фільму Христина Сиволап. – Ну і познайомити глядача з нашим баченням головних героїв цієї історії, трохи занурити в їхні заплутані та викривлені стосунки».

Спеціально для тизера Євген Філатов (The Maneken) написав нове аранжування композиції «Човен», а вокалістка гурту «Один в каное» Ірина Швайдак – записала нову вокальну партію.

«Чесно кажучи, я не сподівалась, що мені так сподобається. Ці кадри дуже приємно дивитись, вони ніжні і чуттєві. Сподобались кольори і делікатність. Тизер інтригує і багато обіцяє: протягом хвилини перед нами постає заманливе запрошення у світ особливих стосунків, у чарівну реальність, – ділиться своїми враженнями від відео Софія Андрухович. – Музичний супровід став несподіванкою, але я негайно відчула, наскільки вдалим є вибір. По-перше, текст написаний Іваном Франком наприкінці 19 століття – тобто приблизно в час дії розгортання сюжету "Відданої". По-друге, текст про буремність, непевність і непередбачуваність людського життя, про відносність нашого існування перегукується з історією Стефанії Чорненько. Ну і виконання й музика – чудові. Аранжування тільки підкреслило всі перераховані вище обставини, наблизило пісню до стилю й настрою візуального ряду».

«У тизері нашим основним завданням було максимально точно відтворити намальований Світланою Дорошевою перший постер фільму, і це була досить складна робота. Адже нам потрібно було знайти відповідні тканини, влучити в тон і т.п. Багато що робилося вручну, як, наприклад, вишивка на сукні Аделі, – розповідає Леся Патока, художниця з костюмів фільму «Віддана». – Також ми співпрацювали з прекрасними ювелірами, які спеціально для проекту створили прикраси та головні убори. Квіти у волоссі Стефи виконані в техніці холодного фарфору, а прикраси Аделі  –  у техніці вітражу. Це дуже цікава та кропітка робота, і сподіваюся, глядач її оцінить».

Нагадаємо, головні ролі у фільмі виконають Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький. Зйомки картини розпочнуться у квітні, а в широкий український прокат «Віддана» вийде в 2020 році. Дистриб'ютор стрічки в Україні – кінокомпанія Вольга.

Раніше повідомлялося, що права на екранізацію роману «Фелікс Австрія» придбала компанія FILM.UA Group. Продюсер проекту – Надія Зайончковска, автор сценарію – Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович.

Роман «Фелікс Австрія» Софії Андрухович, виданий «Видавництвом Старого Лева», у 2014 році  став переможцем всеукраїнської премії «Книга року ВВС», а також отримав особливу відзнаку «Форму видавців» у Львові та премію «ЛітАкцент року».

Історія починається в Станіславові у 1868 році. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня.

У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?


29.03.2019 3344 3
Коментарі (3)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1007
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1065
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1072 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3160 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

799

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15085
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123