
У цілому трохи більш ніж половина українців відзначають, що напад Росії на Україну став для них стимулом переосмислити радянське минуле.
Попри те, що це суб’єктивна оцінка, попередні питання показали суттєву зміну у громадській думці щодо історичної пам’яті порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва із соціологічною службою Центру Разумкова, передає Фіртка.
Ситуація у регіонах наступна:
Зазначимо, що у Західному макрорегіоні найбільша частка тих, хто позитивно оцінює розпад СРСР (92%), у Центрі та на Сході країни — 71% та 65% відповідно, найменше — на Півдні (48%).
Зазначимо, що ще у 2020 році «тужили» за СРСР близько 32%, а позитивно оцінювали розпад цього історичного утворення 49%. У Південному та Східному регіонах негативна оцінка розпаду СРСР переважала.
читайте також: Понад 83% мешканців західних областей підтримують перейменування топонімів, назви яких пов’язані з Росією та СРСР
Довідково: опитування провели 13-21 грудня 2022 року методом face-to-face.
Опитали 2 018 респондентів, у віці 18 років і старше, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Статистична похибка не перевищувала 2,3%. За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: